To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Badanie usg brzucha

bonka - 2019-05-16, 07:49
Temat postu: Badanie usg brzucha
Czy ktos podpowie jak wygląda badanie usg brzucha? Dostałam skierowanie i nie wiem jak się do niego przygotowac Jest bolesne?
marika34 - 2019-05-16, 12:42

To podstawowe badanie w diagnostyce ostrych i przewlekłych chorób jamy brzusznej. Badanie jest całkowicie bezbolesne oraz na ogół nie jest konieczne szczególne przygotowanie ze strony pacjenta (może być wykonane w nagłych przypadkach np. gdy do lekarza trafia pacjent z ostrymi bólami brzucha). Wtedy faktycznie moze Cię boleć ale nie wynika to z badania ale z choroby.

Powinnaś wybrać sie na czczo ( przynajmniej 5 godzin wcześniej nie jeść). Jak równiez dobrze jest iść z pełnym pęcherzem bo jedynie wtedy lekarz będzie w stanie ocenić układ moczowy.
depilacjalaserem.info.pl/na-czym-polega-badanie-usg/

Zośkaka - 2019-05-20, 12:55

Badanie w żaden sposób nie boli i trwa dosyć krótko. Jedyny wymóg, to tak jak już pisała moja poprzedniczka, musisz stawić się na czczo.
dorotasja - 2019-05-27, 22:16

Badanie USG to badanie bezbolesne, szybkie i dające od ręki wyniki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group