To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Orzeczenie o niepełnosprawności

bonka - 2018-08-28, 10:03
Temat postu: Orzeczenie o niepełnosprawności
Witam wszystkich serdecznie.
W obecnej chwili posiadam orzeczenie o stopniu lekkim na duży ubytek słuchu. Staram się o wyższy stopień. W związku z tym chciałam się poradzić wszystkich ... może ktoś ma jakieś doświadczenie lub coś słyszał na ten temat?! Chodzi o to, że wcześniej składałam papiery tylko na słuch, tym razem dołączyłam także na dużą wadę wzroku i zaburzenia z napadami, zaburzenia adaptacyjne ( nerwica ).
Na jaki stopień mam szansę?
Czy jeśli dostanę wyższy stopień mam szansę starać się o jakiś zasiłek?

marika34 - 2018-08-28, 12:18

Pewnie chodzi Ci o rentę/ Niestety ale nie jest tak łatwo Kiedyś można było dostac rentę bardzo szybko, aktualnie trzeba sie o nią naprawdę starać. Jeśli chodzi o grupę inwalidzką to wliczają się w nia te dolegliwości:
upośledzenie umysłowe w stopniu od umiarkowanego po głębokie,
choroby i zaburzenia psychiczne, takie jak schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, demencja,
upośledzenia narządów ruchu, zarówno pourazowe, jak i wynikające ze schorzeń (na przykład zapalenie stawów i kręgosłupa),
epilepsja,
choroby neurologiczne, w tym m.in. uszkodzenia nerwów, udar przemijający, odwracalny i dokonany,
choroby układu pokarmowego, w tym np. przewlekłe zapalenie trzustki,
choroby układu oddechowego, takie jak niewydolność oddechowa,
choroby układu krążenie – między innymi choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze wywołujące powikłania narządowe, miażdżyca, niewydolność żył głębokich,
nowotwory – między innymi mózgu, układu pokarmowego, narządów płciowych,
choroby narządów słuchu, wzroku i mowy.

Tak więc teoretycznie się wliczasz i możesz się starac. Najlepiej jest po prostu złozyć stosowne dokumenty do zusu oraz czekac na komisję.Powinnaś również zebrac dokumentacje medyczną aby im pokazać.
https://cafesenior.pl/grupa-inwalidzka-lista-grup-choroby-przywileje-praca/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group