To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Teoria humoralna a adrenalina

eteryt - 2017-12-28, 10:08
Temat postu: Teoria humoralna a adrenalina
Witam jestem nowy na forum i mam takie pytanie. Otóż według jednej z teorii masażu tj. "Teoria hormonalna - Wskutek masażu wydziela się z tkanek większa ilość histaminy, który rozszerza naczynia krwionośne, z kolei histamina, drażniąc nadnercza, powoduje wzrost wydzielania adrenaliny. Adrenalina powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, podnosząc ciśnienie krwi. Tak więc w pierwszej fazie masażu notujemy spadek ciśnienia, a mniej więcej w 20 min. po masażu wzrost ciśnienia". Jednakże w wielu innych przekazach piszą, że masaż odpowiada za spadek adrenaliny w organizmie. Jak to w końcu jest z tą adrenaliną czy rzeczywiście następuje jej wzrost? Mógłby by mi to ktoś to dokładnie wytłumaczyć bo nie potrafię zrozumieć tego zagadnienie, która moim zdaniem nie zgadza się z tym większym stężeniem adrenaliny. Interesuję się właśnie biochemiczną stroną masażu ale tej kwestii nie wiem jak zinterpretować. Pzdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group