To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż jako element terapii antystresowej

Truskawa - 2009-01-05, 22:05
Temat postu: Masaż jako element terapii antystresowej
Witam. Mam do napisania prace licencjacka o tytule:
"Masaż jako element terapii antystresowej i kształtowania zdrowego stylu życia"

Pytanko i prośba do forumowiczów.. Jak macie jakieś ciekawe materiały na w.w temat to proszę o zasygnalizowanie mi tego. Trzeba coś napisać a im różniejsze informacje tym lepiej:)

administrator - 2009-01-06, 17:28

Jeśli ci się przyda to mam gdzieś jakąś prace na temat stresu może ci się przyda ?
Truskawa - 2009-01-06, 22:02

Pewnie ze sie przyda!!
Jak masz do przeslij mi na maila

administrator - 2009-01-07, 18:00

Truskawa napisał/a:
Pewnie ze sie przyda!!
Jak masz do przeslij mi na maila

Proszę o e-maila na PW ;)

Bodyworker - 2009-01-12, 22:35

Może rozpocznij poszukiwania od lektury " Integracyjny Masaż Bodywork - masaż w odnowie biologicznej i psychosomatycznej" podręcznik wpisany przez MEN do spisu lektur dodatkowych w medycznych szkołach masażu

Powodzenia, ciekawy temat pracy.

pozdrawiam Piotr

Truskawa - 2009-12-05, 21:26

Odświeżam:)

Poproszę Was o pomoc ponieważ dalej borykam się z pracą licencjacką..
Robię projekt( znaczy się już go zrobiłem) ale pozostał problem jego odpowiedniego opisania...
Z promotorem jakoś ciężko idzie bo nie do końca dochodzi do mnie o co jemu chodzi więc piszę tutaj.
Potrzebuję informacje jak napisać taki projekt.. Jak mają wyglądać działy i co w tych działach ma się dokładnie znajdować( wiem że ma być adresat projektu, cel projektu, program, szczegółowy program itd. ale nie wiem co dokładnie ma w nich być dokładnie zawarte..)
Sprawa jest gardłowa bo jak zwykle obudziłem się zdecydowanie za późno ale nie myślałem że będzie z tym taki problem..

pozdrawiam

Truskawa - 2009-12-14, 07:31

Znacie może jakieś pozycje książkowe mówiące o tematyce stresu ale w pedagogicznym podejściu??
Truskawa - 2010-01-19, 20:20

No w końcu się udało:) 4 z obrony 5 z egzaminu i 4+ze średnich z ocen:) Ciężko było ale się udało:D
Truskawa - 2010-01-19, 21:27

Teraz żeby nie zakładać kolejnego wątku zapytam się tutaj..
Powiedzcie mi co waszym zdanie byłoby odpowiedniejsze w mojej obecnej sytuacji..
Siłą rozpędu robić będę magistra na szkole pedagogicznej. Ale to nie to co bym chciał robić. Zrobiłem policealną szkołę masażu 2-letnią i teraz mam dylemat..
Słyszy się pogłoski o zaostrzeniu zasad świadczenia usług z zakresu masażu co dodatkowo mnie stresuje.. Czy w moim wypadku lepiej iść jeszcze na dwa lata technikum masażu aby mieć w końcu tytuł technika czy iść na licencjat od początku ale na fizjoterapię ale na wydziale pedagogiki.. Na uniwersytet medyczny w łodzi jestem za cienki poza tym nie dałbym rady zrobić matury z fizyki:)
Co byście mogli mi doradzić??

dino100 - 2010-01-19, 22:44

Na pewno odradzam fizjoterapię na uczelni pedagogicznej!! Jeśli chodzi o zaostrzenie wymogów co do masażystów - wiadomo, technik. I radzę go zrobić wieczorowo, jeśli masaż dla ciebie to jest "to". Z fizjoterapii powoli nawet licencjaty na AWF zaczynaja się coraz mniej liczyć... Przyszłość, niestety, należy do uczelni medycznych.
Truskawa - 2010-01-19, 23:33

dino ty w przepisach jesteś biegły, jakimi papierami muszą się legitymować aby być wiarygodnym Ze mają technika w szkole?? Powiedzcie mi czy ta szkoła może na poważnie mnie nauczyć na technika?? Wiem ja ją sprawdzę dowiem się ale pytam się teraz ludzi z forum:
http://www.policealna2.ed...rona=tmasazysta tok nauczania i
http://www.policealna2.ed...ona=ptmasazysta plan nauczania
Jest to medyczne studium ale z wielu źródeł wiem że dobre i liczące się. Jednak po moich doświadczeniach ze szkołami chcę się jeszcze popytać..:)

Miłej nocki życzę.

pozdrawiam:)

Rysniety - 2010-01-20, 12:31

Witam, kończyłem technika w tamtym roku i przedmioty na pewno na 100% te same, jeśli chodzi o liczbę godzin, to wszystkich nie pamiętam, ale większość się pokrywa.
Pozdrawiam

dino100 - 2010-01-20, 18:05

Szkoła na bardzo porządnym poziomie, stara i sprawdzona
Truskawa - 2010-01-20, 20:46

dzięki za info. Z wypowiedzi wynika że jest szansa na to abym tym razem nie dał się nabrać na obiecanki że będzie technik a później kupa...
dino100 - 2010-01-20, 20:59

Na pewno nie, tyle że nie wiem czy mają inny tryb poza dziennym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group