To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Unerwienie segmentarne mięśni- egzamin praktyczny

endrion - 2017-06-06, 20:11
Temat postu: Unerwienie segmentarne mięśni- egzamin praktyczny
Cześć :)
Za kilka tygodni podchodzę do egzaminu, jestem na etapie powtórek, powtórek i jeszcze raz powtórek i już się powoli zaczynam gubić...

Jeśli w zadaniu egzaminacyjnym w części praktycznej będę musiał podać unerwienie segmentarne mięśnia np. dwugłowego ramienia, którego wg. klucza unerwienie to C5-Th1, podając odpowiedź C6 bądź np C6-C8 będzie uznana ?
Mam już trochę mętlik w głowie bo w szkole uczyłem się, że unerwienie tego mięśnia to C5, natomiast w książce Pana L.Magiery jest C5-C6... Pomocy

TicTac - 2017-06-07, 13:35

C6-C8 będzie uznana
C6 nie

endrion - 2017-06-09, 12:10

Wg. książki Adama Zborowskiego unerwienie segmentarne m. dwugłowego ramienia to C5.
W przypadku nieuznania tej odpowiedzi na egzaminie, mogę się odwołać ? W końcu będę mógł to udowodnić, że nie jest to mój wymysł tylko taka informacja widnieje w książce.

Noemi20 - 2017-06-15, 16:09

endrion, Cześć, pytasz o segmentarny bo cos przeczuwasz co bedzie ? :D
TonyGallardo - 2017-06-15, 16:30

W testach są przecież pytania o unerwienie segmentarne
Noemi20 - 2017-06-15, 16:59

TonyGallardo, pyta sie o praktyczny ;>
endrion - 2017-06-15, 17:13

Dam sobie rękę uciąć że będzie segmentarny lub limfatyczny na praktycznym :D Bardziej obstawiałbym nawet segmentarny bo limfatyczny troche za długo trwa :P
Noemi20 - 2017-06-15, 19:14

endrion, Tylko ciekawe czy w jednostkach chorobowych moze byc czy nie :razz:
TonyGallardo - 2017-06-16, 10:32

A ja myślę że nie będzie ani segmentarnego, ani limfatycznego, powrócą do klasyka
endrion - 2017-06-18, 18:05

Noemi20, mam nadzieję, że nie bo trzeba będzie wykuć wszystkie przesunięcia odruchowe i przeciwdziałania :D


TonyGallardo Ooo nie wydaje mi się by wrócili do klasyka... Z roku na rok poprzeczka jest co raz wyżej a klasyk to klasyk. No chyba, że zaczęliby kombinować coś z kontralateralnego albo ipsi. Niby klasyk ale trzeba będzie się dobrze zastanowić zanim się złapie za masowanie :)

TonyGallardo - 2017-06-19, 10:44

Tak jak mówisz klasyk połączony z jakąś zagadką :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group