To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Terapeutyczne działanie olejków eterycznych

jolantal - 2017-05-29, 15:41
Temat postu: Terapeutyczne działanie olejków eterycznych
Olejki eteryczne mają mają 100 razy większą moc niż zioła. Nie wszyscy wiemy, że są świetnym wsparciem dla wielu terapii. W gabinetach mogą być stosowane do aplikacji ma skórę podczas masażu, jak również w dyfuzorze dla poprawy nastroju, rozluźnienia itp.

Z autopsji wiem, że często nie doceniamy największej tajemnicy roślin jaką dała nam natura ( olejki eteryczne). Dlatego chciałabym zaproponować potencjalnie zainteresowanym olejkami użytkownikom forum sprawdzenie olejków, które mają, aż 9 certyfikatów czystości.

Ponieważ na rynku są różne olejki (syntetyczne, naturalne łączone z syntetycznymi, naturalne zanieczyszczone chemicznie ), żeby stosować takie, które mają działanie terapeutyczne, trzeba mieć dużą uważność wiedzę .

Myślę, że właśnie forum jest dobrym miejscem dla dzielenia się doświadczeniami, a tym samym ułatwiania dokonywania właściwych wyborów. Ja służę informacją.

Shinatobe - 2017-06-15, 14:32

Ja z doświadczenia mogę napisać, że zauważyłem znaczną poprawę stanu skóry u pacjentów, którzy prosili o masaże oliwką z dodatkiem eukaliptusowego olejku eterycznego. Faktycznie po kilku zabiegach widać różnicę. Wyprysków jest mniej, podrażnień również, ogólnie samo dobro, przy czym wiadomo, z eterycznymi też nie można przesadzić więc nie polecam robić zbyt silnej mieszanki.
jolantal - 2017-06-15, 16:42

Tylko dwa olejki mogą nie być rozcieńczane przy aplikacji na skóre. Kilka olejków jest skutecznych przy problemach ze skórą , jednym z nich jest olejek z drzewa herbacianego.Olejki bardzo szybko działają i są skuteczne, ale zanim zdecydujemy się je stosować terapeutycznie trzeba mieć podstawową wiedzę i kupować ze sprawdzonego zródła. Przy bólach wszelkiego rodzaju najskuteczniejsze olejki to Olibanum (kadzidłowiec) i olejek różany, a np. olejek lawendowy jest bardzo uniwersalny. Nie doceniamy olejków, ale są osoby u których podstawową apteczką są olejki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group