To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Podstawy kliniczne w masażu - Silne zawroty głowy po masażu

agusiaczek15 - 2017-01-23, 19:05
Temat postu: Silne zawroty głowy po masażu
Witam
Jestem początkującą masażystką i ostatnio wykonywałam masaż odcinka szyjno- piersiowego. Pani poprosiła o dość mocny masaż i taki wykonałam (choć okolice odcinka szyjnego masowałam lżej niż piersiowego, jednak wykonałam uciski przy kresie). Podczas masażu jak i po jego zakończeniu Pani nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Po dwóch dniach dowiedziałam się że Pani wieczorem skarżyła się na silne zawroty głowy. Poszła do lekarza który stwierdził kłopoty z błędnikiem. Analizując ten masaż który wykonałam zastanawiam się gdzie popełniłam błąd. Proszę o podpowiedź

TicTac - 2017-01-24, 14:05

Po pierwsze, nie rób masaży mocnych bo możesz tym bardziej zaszkodzić niż pomóc, szczególnie osobą starszym na odcinku szyjno-piersiowym. Po drugie wywiad był mało szczegółowy. Po trzecie mnie to wygląda na nadciśnienie i problemy z kardio. ale to tylko moja opinia.
pszczolka80 - 2017-04-28, 10:45

Ja miałam podobną sytuację, jednak jako pacjentka i zadzwoniłam do mojego masażysty, który dał mi cenne wskazówki. Najlepiej skonsultować się z osobą, która ten masaż wykonywała.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group