To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Pierwsze kroki masażysta mobilny

qazkamil - 2017-01-21, 11:45
Temat postu: Pierwsze kroki masażysta mobilny
Witam zamierzam otworzyć działalność jako mobilny masażysta z pomocą dotacji unijnych , ukończyłem studium i prosiłbym o pomoc w przybliżeni mi tematu co do dokumentów sprzętu i wymagań ze strony urzędów z jakimi mógłbym się zetknąć .
KarT - 2017-02-13, 13:41

Pamiętaj o dobrej promocji. Niestety w dzisiejszych czasach bez marketingu ani rusz.
ania.tom - 2017-02-21, 14:19

promocja i marketing to wiadomo, bez tego ani rusz, ale jeśli potrzebujesz sprzętu i akcesoriów to poszukaj na solomedica, oni mają sporo rzeczy do gabinetów medycznych
aleksandraam - 2017-02-27, 13:40

Witam, również zamierzam otworzyć działaność jakos mobilny masażysta. Staram się o dotacje z urzędu pracy jednak pieniądze będa miec dopiero pod koniec marca lub kwietnia ( wiem , że w innych urzędach jest inaczej ). Planuje zrobić dobry marketing jednak troche obawiam się , że w mniejszej miejscowości nie wypali.

Na stronie urzędów są dkumenty do pobrania związane właśnie z dotacją na otwarcie działaności gospodarczej. Dowiedziałam się, że trzeba mieć dwie osoby ( poręczycieli), którzy jeśli w ciągu roku upadnie działalność , muszą oddać całość. Nie wiem jak to jest jeśli chodzi o dotacje z UE. Tam chyba trzeba mieć połowe kwoty ale za to jak nie wyjdzie to jest to niezwrotne.

pszczolka80 - 2017-04-28, 11:41

Najlepszą reklamą jest marketing szeptany. Jeżeli ludzie będą Cię polecać, to z pewnością nie zginiesz w żadnym biznesie.
revitalrzeszow - 2017-07-07, 18:55

qazkamil napisał/a:
Witam zamierzam otworzyć działalność jako mobilny masażysta z pomocą dotacji unijnych , ukończyłem studium i prosiłbym o pomoc w przybliżeni mi tematu co do dokumentów sprzętu i wymagań ze strony urzędów z jakimi mógłbym się zetknąć .

Ja właśnie wzięłam dotację. Kwestia dobrze napisać wniosek.

Wymagania to napewno:
- wykształcenie w zawodzie,
- Trzeba być bezrobotnym ,
- mieć listy polecające o współpracy

Co do sprzętu no to generalnie fajnie jak sie ma swoje auto żeby już kasy nie marnować.

revitalrzeszow - 2017-07-07, 18:58

aleksandraam napisał/a:
Witam, również zamierzam otworzyć działaność jakos mobilny masażysta. Staram się o dotacje z urzędu pracy jednak pieniądze będa miec dopiero pod koniec marca lub kwietnia ( wiem , że w innych urzędach jest inaczej ). Planuje zrobić dobry marketing jednak troche obawiam się , że w mniejszej miejscowości nie wypali.

Na stronie urzędów są dkumenty do pobrania związane właśnie z dotacją na otwarcie działaności gospodarczej. Dowiedziałam się, że trzeba mieć dwie osoby ( poręczycieli), którzy jeśli w ciągu roku upadnie działalność , muszą oddać całość. Nie wiem jak to jest jeśli chodzi o dotacje z UE. Tam chyba trzeba mieć połowe kwoty ale za to jak nie wyjdzie to jest to niezwrotne.

Tak 2 poręczycieli , lub dajesz zabezpieczenie bankowe o równowartości dotacji ale kto ma tyle kasy ?
W małej miejscowości to wydaje mi się że lipa. Chyba że są bogaci mieszkańcy ? a jakaś konkurencja ?

natiss - 2017-08-08, 11:46

U mnie, w małym mieście z którego pochodzę, taki mobilny masażysta sprawdza się doskonale. Ludzie korzystają chętnie. Jednak promocja to konieczność. Przede wszystkim w Internecie ale też w ośrodkach zdrowia, u lekarzy czy w aptece!
kameleon - 2017-10-29, 20:05

Najlepsza forma promocji to zadowoleni pacjenci. Niestety ale na to trzeba zapracowac i troche musi potrwac
Anorth - 2017-11-09, 16:16

Witam. Odnowię temat. Mam problem i być może przeczyta to ktoś kto miał taki sam i sobie z tym poradził. Chciałbym utworzyć właśnie Masaż Mobilny lecz Urząd Pracy nie finansuje działalności mobilnych i tak czy siak musi być odbiór sanepidu. W sanepidzie panie powiedziały mi, że one się pierwszy raz spotykają z tego typu działalnością mobilną i muszą się skonsultować z jakąś pracownicą, której obecnie nie ma. Czy ktoś miał podobnie i wie jak to rozwiązać. Jeśli każą mi założyć normalny salon to lipa ponieważ miejsce przechowywania sprzętu miałbym mieć w domu a niestety ale nie ma jak założyć podjazdu a to na pewno jest potrzebne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group