To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Jestem bardzo zainteresowana kursem masażu

kivek - 2017-01-08, 16:30
Temat postu: Jestem bardzo zainteresowana kursem masażu
Witam serdecznie!!

jestem bardzo zainteresowana kursem masażu który niebawem zaczyna się w moim mieście, składa się on z 6 modułów, każdy z nich trwa weekend 9 (w tym 15h praktycznych każdy).

Po pełnym pakiecie uzyskać można tytuł masażysty i zostaje osoba zarejestrowana w norweskim związku terapeutów i masażystów. Szkoła ma wysoką renomę, jako jedna z 5 w Norwegii jest uznawana.

Jak myślicie czy jest szansa by po takim kursie być gotowym do "masowania" na własną rękę? lub jako pracownik w Spa, centrum sportowym itp?

Interesuje mnie też sprawa teorii, czy naprawdę po takim kursie ma się wystarczjącą wiedzę? nie chciałabym skupić się tylko na technice, chcę wiedzieć co i dlaczego robię własnie w taki a nie inny sposób....

Proszę napiszcie jakie publikacje polecacie na początek, czy autora A. Zborowski - to dobry wybór?

Moje kolejne pytanie : czy są jakieś zdrowotne przeciwwskazania do wykonywania tego zawodu?
mam problemy z kręgosłupem (protruzje w 3 miejscach w środkowej cześci kręgosłupa) pytałam neuro chirurhga i fizjoterapeutę, ponoć niewskazane dla mnie są pozycje wymuszone długotrwałe typu ciągłe siedzenie lub stanie, jednak fizjo powiedziała, że praca masażysty wymaga ciągłego ruchu i byłoby to dla mnie swego rodzaju rechabilitacją....
Co myślicie?

Pozdrawiam i dziękuję

massagewarsaw - 2017-01-09, 03:33
Temat postu: Re: początkująca tutaj i początkująca wogóle :-)
tak, te 6 weekendow to ci podstawy szwedzkiego/klasycznego, ale teorie bedziesz musiala robic w domu. Jak nie dadza wam materialu, to z podrecznikow.

traktuj to jako wprowadzenie, rob kolejne kursy, w zaleznosci od zainteresowan. Mala szansa na znalezienie zatrudnienia, proboj otwierac prywatna praktyke z dojazdem. Po jakims czasie praktykowania mozesz probowac w spa.

tak, ruch ci dobrze zrobi, ale modyfikuj techniki, zeby nie stac ze skreconym kregoslupem. Najlepiej powiedz to nauczycielowi w rozmowie klasyfikacyjnej

kivek - 2017-01-17, 20:19

witam! dziekuje za odpwiedz...Doradzisz mi książki?
Kristy - 2017-02-17, 18:06

Może zamiast kursu, lepiej wybrać się do szkoły policealnej z kierunkiem masaż. Dużo dobrego słyszałam o tej: http://policealna.gowork....olicealna/masaz , dzięki ukończeniu tej dwuletniej szkoły policealnej, można uzyskać tytuł zawodowy. Prowadzą zajęcia z teorii, ale przede wszystkim stawiają na praktykę
Fransuła - 2017-04-13, 09:44

Ja bardzo polecam taki kurs w Poznaniu http://www.akademia-masaz...s-masazu-poznan organizowany przez Akademię Masażu, bardzo pomocny i wiele można z niego wynieść, do tego cenowo nie ejst jakiś super wymagający...
TicTac - 2017-04-15, 20:38

Jeżeli interesujesz się masażem to idź do szkoły policealnej na kierunek technik masażu, taka szkoła da Ci fachową wiedzę teoretyczną, a wiedza w masażu to podstawa. Nawet na najlepszych kursach nie nauczą Cię teorii, kursy są od nauki techniki, albo jej doskonalenia. A Twój stan zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do bycia masażystą, jest natomiast sygnałem do tego że trzeba by było coś z tym robić(ćwiczenia, basen, jakieś bieganie, albo rower), Takie zmiany jak u Ciebie to pewnie można by znaleźć u większości ludzi po 35-40 roku życia.
agusiek - 2017-04-26, 16:41

Fajnie jak pracodawcy częściowo rekompensują lub w całości opłacają kursy. U takich chce się potem pracować.
Anonymous - 2017-09-18, 14:00

Najlepiej idź do szkoły policealnej na kierunek technik masażu, taka szkoła da Ci fachową wiedzę teoretyczną.
Anonymous - 2017-10-12, 21:30

W Katowicach kursy masażu są do zrobienia w 6 weekendów. Są bardzo popularne.
bonka - 2017-11-30, 07:38

Dużo PUPów organizuje takie szkolenia.
Franciszek12 - 2017-12-20, 11:18

Ja ci powiem, że to chyba różnie z tym wszystkim. Ja zrobiłem już praktycznie wszystkie kursy masażu jakie oferuje ta firma beautyexpert.zgora kropka pl i bez problemu znalazłem w pracę w spa. Dodatkowo właściciel chce mnie wysłać na dodatkowe kursy opłacone przez niego. Słyszałem w wielu miejscach, że są one lepiej widziane niż szkoły bo zwykle oferują więcej praktyki i nie zapomina się tego poprzez mniejsze rozłożenie materiału.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group