To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Artykuły o zdrowiu. Porady zdrowotne - Refleksologia stóp: masaż, który budzi płodność i pomaga

massagewarsaw - 2016-12-08, 07:43
Temat postu: Refleksologia stóp: masaż, który budzi płodność i pomaga
Refleksologia stóp: masaż, który budzi płodność i pomaga zajść w ciążę

Gdy medycyna konwencjonalna nie potrafi poradzić sobie z problemem niepłodności albo jedyną drogą do upragnionej ciąży staje się terapia hormonalna lub metody wspomagające rozród, warto pomocy szukać nie tylko w gabinecie ginekologa, ale i matki natury. Wielu specjalistów potwierdzi, że holistyczne podejście do procesu leczenia to podstawa starań o dziecko.

Zacznijcie od stóp – sprawdźcie, czy i waszą płodność obudzi refleksologia.
Tam, gdzie medycyna konwencjonalna rozkłada ręce, z pomocą często przychodzi matka natura. Jeśli nie poradzi sobie w stu procentach z problemem, z pewnością także nie zaszkodzi, a jak potwierdza wielu pacjentów i lekarzy, bywa bardzo skuteczna. Jest wiele niekonwencjonalnych sposobów wspomagających płodność, a jedną z nich, trochę niedocenioną, jest refleksologia, czyli specjalistyczny masaż stóp.

Refleksologia – punkt po punkcie do celu

Naturalne metody wzmocnienia organizmu pod kątem płodności nie zawsze mają potwierdzenie w badaniach naukowych, jednak – co potwierdza wiele osób z nich korzystających, bywają bardzo skuteczne. To, co powinno do nich przekonać, to także to, że są to zabiegi i terapie w pełni naturalne, nieinwazyjne, a co za tym idzie – nawet jeśli nie pomogą w konkretnym problemie, z pewnością także nie zaszkodzą, jednocześnie przygotują organizm do dalszych etapów leczenia z pomocą medycyny zachodniej.

Refleksologia to sztuka tradycyjnego leczenia, której początki sięgają do czasów starożytnego Egiptu i Chin. Polega ona na uciskaniu punktów na stopach i jest często stosowana w celu złagodzenia bólów menstruacyjnych, w bólach głowy, zatok, problemach z plecami, a także przy skutkach chemioterapii.

Kto może skorzystać z metod naturalnego leczenia niepłodności?

Z naturalnych terapii mogą skorzystać na pewno osoby z niepłodnością idiopatyczną, czyli taką, której przyczyny nie są znane lekarzom. Ale także pary, które przeszły nieudane in vitro albo kobiety które kilka razy traciły dziecko w wyniku poronienia.

W naturalnej medycynie wschodniej, zdrowie oznacza przede wszystkim nieprzerwany dopływ energii życiowej do wszystkich komórek organizmu, każdego narządu i organu. Wystarczy niewielki zator, by cały organizm był zaburzony, a jego funkcje spowolnione.

Refleksologia na płodność

Refleksologia stóp, a ściślej: neurorefleksologia lub inaczej akupresura, to metoda, która przywraca naturalny stan organizmu, a także reguluje gospodarkę hormonalną.

Refleksologia oparta jest na przekonaniu, że narządy wewnętrzne, także jajniki i jajowody, mają swoje odzwierciedlenie na powierzchni stopy. Konkretne punkty na niej odpowiadają narządom wewnętrznym, a odpowiednie oddziaływanie na nie – masażem czy specjalnym uciskiem, może zapobiec lub odwrócić ich chorobę.

Stymulacja określonych stref i punktów na stopach pozwala także na regulację procesów zachodzących w organizmie – także układu hormonalnego.

Refleksologia a hormony: najpierw test, potem masaż

Zabiegom poddaje się para: kobieta i mężczyzna – każde z nich na początku wypełnia prosty test. Diagnozuje on zaburzenia wydzielania aż 15 hormonów! Zajmuje nie więcej niż 30 minut, a dla terapeuty stanowi wskazówkę, jak pracować, aby zabieg był „owocny”.

Lone Sorensen, która opracowała tę metodę także pod kątem niepłodności, uczestnicząc w licznych konferencjach i współpracując z lekarzami ginekologami, odkryła że każdy hormon, nie tylko estrogeny czy testosteron, wpływają na płodność i możliwość urodzenia dziecka. Okazuje się, że nasz układ hormonalny działa w sposób kaskadowy, a to oznacza, że nierównowaga jednego hormonu wpływa na wytwarzanie następnego. Regulując hormon, który w teście wykazuje nierównowagę, podnosimy szansę na poczęcie.

Refleksologia, w przeciwieństwie do innych metod, nie ma skutków ubocznych

Zabiegi są bardzo przyjemne, pozwalają się głęboko odprężyć i zregenerować. Nie stosujemy żadnych leków, hormonów ani nie powodujemy bólu. Jedynym zaleceniem jest stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety, która pomaga regulować hormony. Jest to również metoda, która bez efektów ubocznych, w zdrowy i naturalny sposób, pozwala zwiększyć szanse na urodzenie dziecka.

Niektóre punkty na stopie powiązane są z produkcją komórek jajowych u kobiety. Refleksolodzy twierdzą, że poprzez pobudzanie tych miejsc można poprawić „nierównowagę”, która może przeszkadzać w zajściu w ciążę.

A jednak naukowcy potwierdzają?

Dwuletnie badanie kliniczne na oddziale in vitro w Szpitalu Derriford w Plymouth, pomysłodawczynią którego jest refleksolog Jane Holt, ma potwierdzić skuteczność tej metody.

Holt, która jest refleksologiem od 12 lat, już wcześniej miała przesłanki, że akupresura bardzo pozytywnie wpływa na starania o dziecko: 13 z 23 kobiet, które leczyła z zakresu problemów z płodnością, zaszło w ciążę w przeciągu roku, a jedna z kobiet, której pomogła, starała się o dziecko aż 20 lat.

„Niepłodność jest szerokim problemem, i myślę, że często potrzebne jest to coś, co daje organizmowi nieco „kopa, żeby ruszył”, i to może zaoferować refleksologia” – mówi terapeutka.

34-letnia Beccy Wellington, jedna z pacjentek Jane Holt, potwierdza: „Staraliśmy się o dziecko przez ponad rok i zaczęliśmy szukać innych dróg, które pomogłyby mi począć. Ktoś polecił refleksologię. Miałam cztery zabiegi i zaszłam w ciążę w przeciągu trzech tygodni. Jestem przekonana, że refleksologia sprawiła, że moje ciało zaczęło pracować prawidłowo, stąd byłam gotowa, by zajść w ciążę. Również czułam się dziesięć razy lepiej, bardziej pozytywnie i bardziej szczęśliwa wewnętrznie” – mówiła dla „Daily Mail”.

z nieplodnirazem.pl



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group