To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż Klasyczny - przeprowadzanie TECHNIK (WAŻNE!!!)

matimasażysta - 2016-11-03, 00:58
Temat postu: Masaż Klasyczny - przeprowadzanie TECHNIK (WAŻNE!!!)
Witam, zacząłem właśnie naukę na kierunku Technik Masażysta i oczywiście rozpoczeliśmy praktyczne zajęcia od MASAŻU KLASYCZNEGO. :razz:
Mam jedno zasadnicze pytanie co do kolejności wykonywanych technik.

Chodzi mi o masaż grzbietu. Rozumiem że w ogólnym uproszczeniu obowiązuje kolejność wykonywani technik po sobie, czyli: GŁASKANIE/ ROZCIERANIE/ UGNIATANIE/ OKLEPYWANIE/ WIBRACJA/ WSTRZĄSANIE. :smile:
Teraz pytanie - czy masaż można wykonać w taki sposób że najpierw przeprowadza się masaż powierzchownych mięśni grzbietu ich głaskanie/ rozcieranie/ ugniatanie a następnie przejść do masażu prostownika grzbietu i przestrzeni przykręgosłupowiej ich głaskania/ rozcieranie/ ugniatania a dopiero na końcu wykonać ogólne dla całego grzbietu oklepywanie i wstrząsanie kończąc przegłaskaniem?

Wszędzie w "internecie" jest pokazane że np najpierw wykonuje się GŁASKANIE łączne powierzchownych mięśni i prostownika (oczywiście CHWYTY oddzielne dla obu tych grup), dopiero potem łączne ROZCIERANIE itd. a nie jak wyżej opisałem opracowywanie powierzchownych mięśni i tylko 3 pierwsze techniki a potem głębokie mięśnie i też tylko 3 pierwsze techniki a dopiero na końcu OKLEPYWANIE i WSTRZĄSANIE.

Może to dla was banały i bzdety ale chciałbym się nauczyć prawidłowo już od początku nauczyć masować. Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi. :mrgreen: :mrgreen:

matimasażysta - 2016-11-03, 20:44

Czy jest na tym forum jakiś odważny który sprosta temu pytaniu? :)
gabdan - 2016-11-04, 18:17

witam,
akurrat tak sie składa ze jestem na fizjoterapii i udzielam też korków z tego przedmiotu. mieliśmy już o tym. jesli chcesz to ci chetnie pomoge.

gabdan - 2016-11-04, 18:31

wstrząsania konczyn nie robimy. miedzy ugniataniem, uciski, oklepywania, wibracja. glaskan i rozcieran 15, ugniatan 7 to nie musisz robic wszystkich miesni powierzchownych i glebokich. rozcieranie powierzchowne i grzebyczkowe jest ok bo i tak nalezy to do glebokich. najpierw lzejsze a potem ciezsze techniki. nie musisz na koncu robic przeglaskan
matimasażysta - 2016-11-05, 01:28

Dzięki :) o to fajnie,myślałem że już nikt nie odpowie. :mrgreen: Na jakiej uczelni jesteś i który to już rok nauki? :)
gabdan - 2016-11-05, 12:13

ja zawsze ci pomoge. poszlam dlatego na fizjoterapie bo nikt sie nie chce podjaac wykonywania masazy u mnie na kregoslupie i chce sama dociec jak sobie mam pomoc. jestem po 3 kursach: pierwszej pomocy- za egzamin dostałam certyfikat i zaproszenie do współpracy, masaż shiatsu i masaż klasyczny. uczelnia w rzeszowie studiium zawodowe medycznej szkoly policealnej Medyk i 2 rok nauki. potem studia w krakowie byc moze. to jest mój numer telefonu 570316320.
moze kiedys jakbyś mial za jakis czas wolne to bys wpadl zrobic masaz?

matimasażysta - 2016-11-05, 14:11

okej, jakbym był gdzieś kiedyś w okolicach Rzeszowa to z miłą chęcią zobaczę Twój masaż. :) Co do pytania w temacie, może są jeszcze jakieś inne osoby które przedstawiłyby swój sposób na masaż klasyczny?

Piszcie śmiało!!!

gabdan - 2016-11-05, 14:18

witaj. to mozesz mi tez masaz zorbic na kregoslup? z checia moge byc twoim modlem do nauki. mogę ci równiez tu przesłać notatki o masażu kalsycznym jeśli chcesz na forum?
gabdan - 2016-11-05, 14:18

jak coś to dzwon do mnie na komorke
matimasażysta - 2016-11-05, 18:44

oka oka pomyślimy jak będę w okolicy :P ktoś z masażystów może się jeszcze wypowie i przedstawi swoje spostrzeżenia odnośnie pytania z tematu? Chętni? :) :mrgreen:
gabdan - 2016-11-05, 19:06

o jaki ci chodzi? masaż tkanek głebokich czy o inny i inne miesnie?
matimasażysta - 2016-11-07, 00:02

Ktoś inny z masażystów może się jeszcze wypowie i przedstawi swoje spostrzeżenia odnośnie pytania z tematu? Chętni? :) :mrgreen:
TicTac - 2017-01-15, 17:56

Można zrobić tak jak piszesz, tylko po co robić sobie podwójna robotę :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group