To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Pytania związane z egzaminami zawodowymi?

***Ewa*** - 2009-06-18, 22:21

a jak sie wam podobają zmyłki w pytaniach, które uważacie za najbardziej zaskakujące. oczywiscie nie pytam o numer tylko o zagadnienie... u nas mówia, że pytania były nie tylko trudne, ale i pełne takich zmyłek..
speedo_pl - 2009-06-19, 08:15

Powiem tak, tu nawet nie chodzi o zawilosc zadania ale zle sformułowane i w 2 przypadkach niezgodne z prawda zadania. Mozna spokojnie ten egzamin zastrzec i zglosic cke o bledach. Ja osobiscie powinienem zdac jak policzylem ale egzamin byl beznadziejny ze szkoda slow. Jak sie domyslam, ten co ukladal test mial bardzo przestarzala informacje i widze pewnie ukladal go 60letni dr rehabilitant ktory na masazu zna sie tyle co ja na skrzypcach. W tescie nie powinno chodzic co mial na mysli tworzacy prace a proste zformulowanie wymagajace prostej odpowiedzi w postaci 4 donosnikow. Syf syf i syf, ci co nie zdadza teori bo z praktyka to juz inna bajka, bardzo im wspolczuje i osobiscie zaskarzyl bym ten test.
***Ewa*** - 2009-06-23, 23:42

ale coś widzę niestety, ze towarzystwo sie nie dołączyło... :D do dyskusji, Irytuje mnie również to, że w drukach jest mnóstwo maszynówek, i w ogóle kto raniej wstanie ten rządzi. w kilku miejscach pytania typu "co autor miał na mysli to jest prawdą " w innych drobiazgi, o których sie niestety szybko zapomina lub sie ich nie przyswaja, Testy, testy.. a jestem ciekawa jak w praktyce ludzie wykonują te "odkształcenia sprężyste' kiedy nie mają czasu na naukę bo piszą testy... i projekty...
agata631 - 2009-07-01, 17:06

Witam,

mam prośbę, może ktoś napisać jakie było polecenie do projektu czerwiec 2009?

z góry dziękuje agata631

Adam T - 2009-07-30, 22:20

Hej

Bardzo proszę szczęśliwych :) posiadaczy testu z egzaminu teoretycznego ze stycznia 2009 o udostępnienie na forum lub przesłanie na mój adres: a.tarasiewicz@wp.pl. Nieuchronnie zbliża się egzamin i bardzo chciałbym potrenować, a podobno był dość trudny.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Adam T

Anonymous - 2009-09-26, 13:51
Temat postu: EGZAMIN 2009
MA KTOS JAKIES PROJEKTY Z EGZAMINU
Satina - 2009-10-01, 09:46

Witam
czy był ktoś może na wgladzie swojej pracy?? mniej wiecej chciałąbym wiedziec jak to wyglada??:) pzodrawiam

Anonymous - 2009-10-01, 11:40
Temat postu: projekt
potrzebuje na dzisuiaj zestw cwiczen 4 usprawniajaca ruchomosc w stwie łokciowym do wykonani aw domu,na maila.
magsmol - 2009-10-01, 22:59

W Warszawie są tłumy odwołujące się. Z naszej szkoły wszyscy otrzymali informację że po ponownym sprawdzeniu prac liczba punktów nie uległa zmianie. W całej Polsce zdało 51% masażystów. Prośba do nauczycieli piszcie pisma do OKE lub CKE o udostępnienie klucza bądź o zorganizowanie szkoleń dla nauczycieli masażu pod kątem pisania projektów w/g nowego klucza. Bo my już głupiejemy, jak mamy przygotować młodzież do egzaminu skoro co roku są inne wymagania i zmieniają się kryteria oceniania.
Osoby, które się odwołują mają szansę zobaczyć klucz i swoją pracę, następnie powinni napisać podanie z prośbą o ponowną weryfikację pracy, ale z tego co widać niewiele się zyska.

zbyszek - 2009-10-02, 10:24

Z tego co się orientuję na tegorocznym II Sympozjum Profesjonalnego Masażu w Słupsku będzie grupa nauczycieli z różnych szkół masażu i chcą przy tej okazji właśnie na ten temat porozmawiać.
***Ewa*** - 2009-10-03, 22:03

warto by tam telewizję zaprosić lub gazety..., i przedstawić sprawę od kuchni czyli od strony ucznów i nauczycieli... bo tak nie może być
zosia124 - 2009-10-07, 13:09

Nawołuję wszystkich, którzy nie zaliczyli projektu żeby odwoływali się do swoich OKE.
wujo540 - 2009-11-07, 11:50

Czy może mi ktoś napisać co trzeba uwzględnić w punkcie 4,opis technik i metodyki.Trzeba wymieniać dokładnie wszystkie mięsnie okolicy masowanej i ich przyczepy?Bardzo proszę o odpowiedz.
***Ewa*** - 2009-11-25, 21:32

znów sie czepnę tego odkształcenia sprężystego, bo nie ma tego określenia rodem z mechaniki w żadnym podręczniku uznanym jako podręcznik do nauki w szkołach a nie jako literaturę uzypełniającą i że nikt, kto zaczyna naukę nie musi znać wszystkich podręczników, problemem nawet jest zabawa w podobieństwa i różnice, które zaproponowałam tu, na forum. Ponadto o ile wiem, na organizwoanych Konferencjach nie bylo no p Zborowskiego..., autora najczęściej używanych podręczników...? czyżby kto raniej wstanie ten żądzi... przez ten głupi egzamin nie uczę juz w szkole choć bardzo to lubiłam. a szkoda... Mam dość tej paranoi i walki z wiatrakami.
strzelec5-85 - 2009-11-29, 10:25

Hej. W tym temacie mogę powiedzieć,że zdałam w ten sposób jesden egzamin zawodowy na kierunku TERAPEUTA ZAJĘCIOWY (2 lata temu!) i uwieżcie mi,że pisania było tyle,że sama do tej pory zachodzę w głowę jak mi się to udało.Wyobraźcie sobie,że musiałam napisać (wymyśleć) zajęcia dla danego przypadku na jeden dzień (tak jak na projekcie z masażu mamy opisać jeden zabieg),do tego trzeba było zaplanować i opisać dwutygodniowy plan zajęć dla tego człowieka (przypadku) i dwa konspekty do wybranych zajęć z tych,które się wcześniej wymyśliło. Więc uważam,że nie mamy się czego obawiać na egzaminie z masażu,który czeka mnie w czerwcu tego roku... :smile:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group