To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Pierwsza praktyka

TonyGallardo - 2016-06-15, 22:05
Temat postu: Pierwsza praktyka
Witam
Za dwa miesiące idę na swoją pierwszą praktykę (masaż), pierwsi pacjenci, podstawowe schorzenia, chciałbym się przygotować. Przychodzi np pacjent z bólem okolicy lędźwiowej i jaki mam masaż wykonać itp itd.
Ból okolicy lędźwiowej.
Według Zborowskiego, masaż w wybranych jednostkach chorobowych
Postępowanie klasyczne.
''Przy pierwszych dwóch zabiegach ograniczamy masaż do głaskania, rozcierań, ugniatań podłużnych oraz wibracji poprzecznej poniżej i powyżej miejsc o szczególnej bolesności.

Następnie wykonujemy uciski punktowe:
--pomiędzy wyrostkami kolczystymi od 11 kręgu piersiowego do 1 kręgu krzyżowego
--na grzebieniu talerza kości biodrowej (6-8 ucisków) posuwając się do okolicy kręgosłupa do przedniego górnego kolca biodrowego
--na bocznym brzegu prostownika grzbietu od wysokości 11 kręgu piersiowego do 1 kręgu krzyżowego.

Przy kolejnych zabiegach zwiększamy intensywność masażu, a głaskania, rozcierania, ugniatania podłużne i wibrację poprzeczną wykonujemy również w miejscu objętym chorobą. Po około 8 zabiegach dołączamy wstrząsanie miednicy w pozycji leżącej. W miarę poprawy stanu zdrowia koncentrujemy się na rozcieraniach i ugniataniach, aby zlikwidować wszelkie wyczuwalne guzki w mięśniach okolicy lędźwiowej. Zwiększamy również zakres masażu. Opracowujemy pośladki- w razie konieczności udo, a w szczególności jego przednią stronę (czasami dochodzi do podrażnienia nerwu udowego)."


I moje pytania:
Masuję część lędźwiową, przy pierwszych 2 zabiegach unikam miejsc bolesnych, i przy trzecim zabiegu przechodzę do ucisków punktowych, czy wykonuję je już przy pierwszym zabiegu? Na koniec przegłaskanie. Ile czasu dostanę w przychodni na taki masaż, 15 min?

Proszę o odp. Pytania błahe ale mi na tym zależy
Pozdrawiam! :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group