To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż dłoni/nadgarstka

Geralt - 2008-11-11, 23:51
Temat postu: Masaż dłoni/nadgarstka
Witam wszystkich. Jestem tu nowy, i oto mój pierwszy post :)
Mam pytanie do Was, jako do specjalistów.

Ostatnio dowiedziałem się, że w nadgarsku jest punkt odpowiedzialny za rozładowanie stresu, napięcie. Czy moglibyście rozwinąć co nieco ten temat?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje :)
Jedyne co moge zaoferować w podziękowaniu to pomoc w dziedzinie grafiki komputerowej :)

Pozdrawiam
~Geralt

Truskawa - 2008-11-12, 07:29

Witamy swierzaka:P
Powiem Tobie ze nie wiem gdzie jest dokladnie ten punkt... Wiem ze takowy jest na kapturach i fajnie dziala ale nadgarstek....
Poczekamy moze ktos bardziej poinformowany sie wypowie:)

administrator - 2008-11-12, 15:37

Temat przeniosłem do działu ogólnego, masaż ;)

Oraz zapraszam też tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 kultura musi być jak wszyscy to wszyscy ;)

Qi - 2008-11-12, 21:51

Witaj Gerlacie:)

A więc jeśli chodzi o ten punkt to on się znajduje po stronie dłoniowej nadgarstka, w połowie jego szerokości, bliżej już samej dłoni. Jest to 7 punkt meridianu serca C7. Idąc proksymalnie od tego punktu w linii prostej, napotkamy na kolejne punkty tego meridianu które mają również podobne działanie. MAm tu na myśli punkty od C7 do C4. Znajdują się one w bardzo bliskiej odległości od siebie. Możemy zastosować akupresurę tylko wybiurczo na C7 bądź zadziałać na wszystkie wymienione punkty w tej okolicy. MAm nadzieję że pomogłem.
Pozdraiwam

zbyszek - 2008-11-13, 08:17

Lokalizacja punktu prawidłowa, ale to jest Osierdzie 7, natomiast te punkty koło siebie znajdują się rzeczywiście na meridianie serca, tyle że przebiega on on po łokciowej stronie nadgarstka.
Qi - 2008-11-17, 18:00

Witam!

Fajnie że Zbyzszek zabrał głos. Sam sprawdziłem jeszcze raz dla pewności w książce z której się uczyłem i z innymi źródłami. Niestety zobrazowanie punktów meridianowych w książce pozostawia wiele do życzenia. Żeby nikt nie popełnił mojego błędu załączam dokładne zobrazowanie punktów:)

Pzdrawiam

zbyszek - 2008-11-17, 18:51

No to jeszcze dla porządku: osobiście jestem zdania, że po to opracowano międzynarodową nomenklaturę liczbową, żeby ją stosować, Dlatego też nigdy nie posługuję się (jak to w podręcznikach często bywa) terminologia chińską. Po prostu polskie transkrypcje chińskich znaków i nazw różnią się od siebie i potem jest zamieszanie :twisted:
administrator - 2011-09-30, 18:26

Masaż dłoni, rąk


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group