To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Chwyt piłowania w masażu klasycznym

forever - 2008-11-08, 17:31
Temat postu: Chwyt piłowania w masażu klasycznym
Witam,
chwyt piłowania w masażu segmentarnym polega na chwyceniu fałdu skórnego i rozcieraniu go, wykonujemy to wzdłuż kręgosłupa. A jak wygląda chwyt piłowania w masażu klasycznym?
Naukę masażu klasycznego miałem wg. Zborowskiego, i u niego takiego chwytu nie było, jedna z masażystek poleciła mi wykonywanie właśnie chwytu piłowania na odcinku lędźwiowym u pacjentów ale nie wiem jak powinno się go wykonywać poprawnie.
Proszę o jakieś rady

Qi - 2008-11-08, 17:39

Zależy o jakie piłowanie chodzi tzn czy małe czy duże. Duże wykonujemy wskazicielami i kciukami prawej i lewej ręki. Małe natomiast wykonuje się kłębikami dłoni
forever - 2008-11-08, 18:25

Jak wykonywać piłowania w segmentarnym to wiem :wink: ale chodzi mi o piłowanie w klasycznym, również wykonujemy tak samo jak w segmentarnym? tylko wzdłuż kręgosłupa ? czy również po bokach ? widziałem u jednego masażysty również jak wykonywał to na mięśniach kapturowych
Qi - 2008-11-08, 18:50

W klasycznym jest on stosowany jako zapożyczenie z segmentarnego więc wykonuje się go w ten sam sposób (Przynajmniej tak byłem uczony). Na kapturowych??:) To ci dopiero nowość. Jeżeli temu masażyście wygodnie stosować tą technikę w takim miejscu t ow sumie czemu nie. Doświadczeni masażyści starają się stosować różne techniki w różnych miejscach. Pewnie czasmai jest to uwarunkowane tym aby pacjent nie myślał że ciągle robi się na nim to samo :)
forever - 2008-11-08, 18:59

Dokładnie od kresy karkowej aż do wyrostków barkowych to wykonywał :)
Ciekawi mnie ten ruch bo na pewno powoduje spore miejscowe przekrwienie. Wykonałem go na całym odcinku lędźwiowych u kilku moich pacjentów i bardzo im się to podobało, ale czy ma to jakiś cel? hmm no na pewno silne rozgrzanie, przekrwienie danej części ciała.

Alladyn - 2008-11-13, 14:27

a gdzie sie uczyłeś swojego zawodu?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group