To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin Zawodowy 2016 maj/ czerwiec

massagewarsaw - 2016-05-02, 20:16

marion43 napisał/a:
Jak ktoś już miał egzamin praktyczny to niech się podzieli wiedzą co było ? :?:

Czytaj watki z poprzednich 2 lat, tam jest wszystko, wlacznie z kluczem

PannaDzastin - 2016-05-02, 23:06

@MissMassage, biały fartuch koniecznie. Buty mogą być sportowe, najważniejsze żeby nie były na obcasie.
MissMassage - 2016-05-04, 22:08

PannaDzastin dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś mógłby mi polecić/napisać spis dobrych lektur na temat masażu z którymi dobrze byłoby się zapoznać? Znam Zborowskiego i Magiere. Rozwiązuje testy, ale także sięgam po książki. Jak Wy się przygotowujecie?
rooko - 2016-05-13, 09:52

Brzeg ma 17 czerwca teorię,a 2p praktyczny.
rooko - 2016-05-13, 09:53

Brzeg ma 17 czerwca teorię,a 20 praktyczny.
raindrop94 - 2016-05-14, 18:31

Opole teoria 17.06, praktyka 22/23.06, podejście raczej optymistyczne :mrgreen:
Zielona - 2016-05-15, 12:13

MissMassage napisał/a:
PannaDzastin dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś mógłby mi polecić/napisać spis dobrych lektur na temat masażu z którymi dobrze byłoby się zapoznać? Znam Zborowskiego i Magiere. Rozwiązuje testy, ale także sięgam po książki. Jak Wy się przygotowujecie?



Zborowski + testy to chyba idealny zestaw na zdanie teoretycznego egzaminu

jassy1 - 2016-05-15, 21:26

Dzien dobry. Czy pytania do egzaminów ma cała Polska takie same? Chyba są rózne zestawy pytań
Zielona - 2016-05-15, 22:22

Test teoretyczny ma takie same pytania. Chyba, że są różne wersje, które różnią się kolejnością pytań.
A w praktycznym do tej pory powtarzały się zadania, nawet jak było kilka zestawów.

massagewarsaw - 2016-05-15, 23:23

Teoretyczny taki sam, bo odbywa sie w tym samym czasie. Praktyczny kilka zadan. Na pierwszym praktycznym w nowym formacie w czerwcu 2014 bylo tylko jedno zadanie i za kazdym kolejnym egzaminem jest ich coraz wiecej, choc sa do siebie zblizone. Czytaj watki z poprzednich lat, mozna je czytac od konca, bo sa dlugie, na kilkadziesiat stron
rooko - 2016-05-16, 18:06

Teoria jest w jednym czasie i test sest taki sam ,jak już ktoś wcześniej wspomniał mogą pytania różnić się kolejnością. A z praktycznym to niestety nie wiem bo ròżnie mówią.
jassy1 - 2016-05-16, 22:39

Witam. Czy na egzaminie jest oceniana rozmowa z pacjentem czy raczej podczas egzaminy nie rozmawiamy.
Zielona - 2016-05-18, 11:55

Wszystko zależy od tego, co akurat znajduje się w kluczu. Nie wiemy przecież co akurat jest punktowane, więc chyba warto profilaktycznie jakąś "rozmowę" przeprowadzić. Choć nasz pacjent nie może nam odpowiedzieć.
rooko - 2016-05-19, 09:59

Tak,ale zawsze warto zapytać o odzucia i samopoczucie przed i w trakcie masażu .Z tym kluczem to horror, bo skąd wiadomo co wymyślił piszący zadanie,a egzaminator nie zna treści zadania.
monikasz40 - 2016-05-21, 16:09

Witam ,mam pytanie najlepiej było by do tych ,którzy już zdawali,ale jak na to reszta przyszłych zdających,czy w fazie przygotowywania stanowiska do masażu dezynfekować stół, kliny,wałki bezpośrednio spryskując płynem na nie,czy na ręcznik papierowy i nim dopiero rozcierać środek dezynfekujący po stole itd.,bo mamy dylemat .I jeszcze jak to jest z tymi wałkami kładzionymi przed masażem,bo powinno się je już przygotować zanim pacjent położy się na stole,ale przygotowując do pozycji tyłem na plecach do np.drenażu wg.Zborowskiego potrzebne są dwa,więc jak już leżą na stole pod jednorazowym prześcieradłem to trudno się zmieścić pacjentowi na stół,żeby o nie nie pozachaczać i poprzesuwać.Proszę o rozwianie moich wątpliwości i z góry dzięki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group