To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Niesmialy/niekomunikatywny masażysta

paprotnik2 - 2016-02-21, 19:11
Temat postu: Niesmialy/niekomunikatywny masażysta
Witam forumowiczów,

Od 2013 roku jestem technikiem masażysta. Nie pracowałam jeszcze w tym zawodzie i zastanawiam się czy w ogóle się do tego nadaje. Z jednej strony lubię masować, jestem cierpliwa i empatyczna. Z drugiej strony jestem nieśmiała i nie lubię rozmawiać o sobie. Najchętniej zalozylabym sklep internetowy lub została kosmonauta żeby mieć pracę bez kontaktów międzyludzkich ;-) . A tak poważnie czy ja siędo tego zawodu nie nadaje? Czy znacie takich masazystow? Jak sobie tradzą? proszę o opinie

massagewarsaw - 2016-02-22, 06:48

masazysta nie musi rozmawiac o sobie, wedlug mnie nie powinien - oprocz dawania przykladow z w wlasnego zycia o poprawnym, zdrowym stylu zycia. Wlasne przyklady lepiej sa przyjmowane przez pacjenta (np wiesz, mam taki sam bol i najlepiej pomaga mi to), niz sucha wiedza nabyta z ksiazek (np bo w podreczniku szkolnym bylo napisane, ze ...) czy nawet historie swoich pacjentow (oczywiscie, z zachowaniem anonimowosci i z wyczuciem).

natomiast powinien zyczliwie sluchac, jesli pacjent ma potrzebe pogadania/wygadania sie - t.j. nie inicjujesz rozmowy i odpowiadasz zdawkowo, nie koniecznie potrzymujac rozmowe, jesli donikad nie zmierza.

rzuc okiem na watek
Etyka plotkowania dla masażystów
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1876

ale podobne dylematy przewijaly sie rowniez w innych watkach.

jesli lubisz masowac, to najlepszym lekarstwem na twoj dylemat, jest, po prostu, zaczac masowac - caly czas dojrzewamy i uczymy sie nowych zachowan. Otwieraj tez sklep internetowy, np ze sprzetem do masazu, zeby miec odskocznie

namdu - 2016-03-08, 10:08

Też uważam, że na linii pacjent-masażysta nie powinno dochodzić do wymiany prywaty. Aczkolwiek rozumiem, że nie lubisz kontaktów z ludźmi, dlatego ja osobiście uważam,że nie nadajesz się do tego zawodu.
Strefa Rozwoju - 2016-04-16, 18:52

Czasem warto się przełamać, z czasem kontakty z ludźmi staną się łatwiejsze, a może i dla Ciebie wyniknie z tego wyniknie wartościowa nauka :) Masażyści mają różne usposobienia, a skoro jesteś cierpliwa, empatyczna i przygotowana, pacjent będzie w dobrych rękach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować, inaczej się nie przekonasz.

Powodzenia :)

masquerade90 - 2016-05-10, 11:52

osoby nieśmiałe moim zdaniem nie powinny wybierać zawodów wymagających samotności, bo to pogłębia frustrację i sprawia, że osoby nieśmiałe mogą stać się zupełnie wyobcowane. Najlepszą pracą dla nieśmiałych osób jest właśnie defacto praca z ludźmi! Jeśli ktoś panicznie boi się kontaktów, to już nie jest nieśmiałość, a poważny problem psychiczny. Nie widzę powodów, dla których miałabyś nie pracować jako masażystka. Przecież nie musisz trajkotać jak najęta. Empatia sprawia, że będziesz potrafiła dopasować się do klienta, a to jest najcenniejsza umiejętność. Pozdrawiam!
rejectus - 2016-12-11, 15:53

nie martw się. nie musisz być jakaś mega wygadana! moja koleżanka która pracuje jako masażystka nie jest gadułą, a naprawdę ma masę stałych klientów :) podczas masażu nie powinno się raczej trajkotać nad głową, pryznajmniej ja teg obardzo nie lubię :)
masazkregow - 2017-11-24, 15:34

Wystarczy, że będziesz dobrze wykonywać swoją pracę;) Nie musisz zabawiać pacjentów anegdotkami ze swojego życia. Wiadomo, że taka krótka pogawędka trochę rozluźnia atmosferę ale wystarczy, że będziesz po prostu uprzejma;) Z czasem nabierzesz też pewności i rozeznania w zawodzie więc można kontakt z pacjentami będzie łatwiejszy:)
dorota1 - 2017-11-24, 16:30

nie każdy klient lubi być zagadywany przez masażystę


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group