To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Choroba zawodowa masażystów

litka - 2008-10-16, 11:39
Temat postu: Choroba zawodowa masażystów
Oprócz problemów z dłońmi, kręgosłupem - czy są jakieś choroby zawodowe masażystów? Mam skłonność do zylaków i zastanawiam się, czy to mnie dyskwalifikuje? Z góry dziękuję za podpowiedź.
administrator - 2008-10-16, 15:31

Przede wszystkim zapraszam tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 ;)

Choroba: Zespół Cieśni Nadgarstka

massagewarsaw - 2008-10-16, 21:04
Temat postu: masaz warszawa
nie, zylaki nie dyskwalifikuja cie z wykonywania masazu. Pomysl nad nauka technik, gdzie mozesz siedziec, np wykonywanych nie na stole, a na macie na podlodze
litka - 2008-10-16, 22:08
Temat postu: Re: masaz warszawa
massagewarsaw napisał/a:
nie, zylaki nie dyskwalifikuja cie z wykonywania masazu. Pomysl nad nauka technik, gdzie mozesz siedziec, np wykonywanych nie na stole, a na macie na podlodze

O technikach nic nie wiem na razie, ale masowanie w pozycji siedzącej na piętach też nie sprzyja krążeniu krwi... Masażysta wiele ruchu nie zażywa. Jak sobie z tym radzić?

massagewarsaw - 2008-10-16, 22:15
Temat postu: masaz warszawa
na kolanach, po turecku, na posladkach, jak chcesz to tez na pietach - ale niemal stale sie poruszasz, wiec zmieniasz pozycje i nie ma problemu z przeplywem krwii. Zawsze mozesz wybrac, jak ci pasuje - bedzie to lepiej, niz stanie na nogach.

na stole mozna siedzac na taborecie, najlepiej na kolkach.

litka - 2008-10-17, 21:10
Temat postu: Re: masaz warszawa
bedzie to lepiej, niz stanie na nogach.


:lol: Jestem powalona wręcz życzliwym tłumaczeniem.
Tym bardziej mi głupio znów się naprzykrzać... Czy to nie będzie jednak tak, jakbym była trochę kalekim i dziwnym masażystą? Proszę, niech jeszcze ktoś się wypowie na forum - nie bolą Was nigdy nogi? A może to jest na tej zasadzie: co tam nogi, skoro rąk nie czuję? Dziękuję za powyższe i za ewentualne jeszcze uwagi :)

massagewarsaw - 2008-10-17, 22:46
Temat postu: masaz warszawa
mialem dobry zabieg od masazysty niewidomego i po lekkim polio, wiec twoje zylaki to przy nim male piwo.

bol od stania u zdrowego to tylko przejsciowa dolegliwosc, u masazystow jesli bola to kciuk, nadgarstek, lokiec czy bark od pracy czy kregoslup od schylania sie - ale jesli masz problem z nogami, to musisz dostosowac prace do swojej kondycji

administrator - 2008-10-18, 10:20

Odciski też się czasami zdarzają do długiego stania na nogach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group