To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Krępuję się

patryk112 - 2015-08-30, 20:10
Temat postu: Krępuję się
Za miesięc zaczynam zaocznie technika masażystę. Zapłaciłem z góry za cały semestr ale im blizej tym mam więcej obaw. Lubię medycynę naturalną ale jestem nieśmiały i masaż innych ludzi wydaje mi się bardzo intymny. Co innego gdy masuje się kogoś bliskiego a co innego jest z obcymi. A jeśli się nie przełamię i pomysł okaże się porażką? Czy to po prostu kwestia koncentracji i podczas zabiegu strach mija?
massagewarsaw - 2015-08-31, 09:45

Pat, a mowilem ci pare dni temu, przed wywiadem, zebys poszedl sobie na masaz, zeby sprawdzic dzialanie masazu na twoje emocje? Sugerowalem ci tez, zebys poszedl na wakacyjny kurs masazu.

Zaprzyjaznij sie z masazystami z twojej okolicy, beda ci sluzyc porada czy w przyszlosci byc mentorami czy nawet pracodawcami. Nie ma lepszej porady, niz ta osobista, bezposrednio od zaufanej osoby. Internet i forum to jednak nie jest to.samo.

Nie ma co teoretyzowac, dopoki nie zaczniesz czynnie podchodzic do nauki i do panowania nad swoimi emocjami, to ciagle bedziesz miec wydumane obawy. Rusz juz z kopyta z teoria masazu, anatomia I fizjologia, to praktyka masazu latwiej ci bedzie wchodzic.

Na ile umiesz masuj rodzine, da to tobie pewnosc siebie i podstawy do nauki w szkole. Czytaj popularne ksiazki o masazu, z reguly sa bogato ilustrowane. Czasem sa z dvd, albo szukaj osobno czy nawet na yt.

patryk112 - 2015-09-06, 15:27

Raz jestem zmotywowany a innym razem zdołowany.
Rok temu już raz byłem na kierunku technik masazysta. Z teorii byłem najlepszy, sam masaż też szedł mi bardzo dobrze ale jak doszło do masażu pośladków to nie mogłem się przełamać.
Teraz znowu się zapisałem, zapłaciłem z góry za cały semestr. Szukam motywacji w czym się da, a to że poświęcę się pomaganiu ludziom, albo że będę podróżował po świecie i poznawał różne techniki, albo medycyna chińska, religia, że moze zostanę instruktorem sportowym i jednocześnie masażystą.
Nie chcę tyrać na nocnych zmianach za 6zł/godz do końca życia, chce mieć porządny zawód. Wcześniej też dwa razy próbowałem coś studiować. Jak teraz mi nie wyjdzie to chyba zrobię sobie coś złego.

massagewarsaw - 2015-09-07, 07:43

pat, czyli twoje wahania nastrojow nie sa ustabilizowane.

masz wyolbrzymione wyobrazenie o zawodzie masazysty, przygotuj sie, ze przez pare lat po ukonczeniu szkoly bedziesz tez zarabiac 6zl/h (pensja minimalna) - jesli wogole uda ci sie znalezc prace w zawodzie.

zanim zaczniesz podrozowac po swiecie w zdobywaniu nowych kwalifikacji, to uplynie kolejnych wiele lat ciulania na nie.

nawiaz kontakt z kolegami z ubieglego roku, nie cie masuja w zamian za pomoc w pisaniu prac domowych. Potrzebujesz relaksu i obycia sie z masazem

HelenaM - 2015-12-07, 18:18

O takich oporach chyba lepiej pomyśleć przed opłaceniem nauki. Ale to wszystko siedzi w Twojej głowie, wiec od Ciebie zależy, czy pokonasz ten lęk.
malgosiek - 2015-12-13, 23:00

Wydaje mi sie ze z biegiem czasu przyzwyczaisz się do masazu innych osób. Często będą zdarzać się osoby/klienci ktorzy beda w roznoraki posob reagowac na ten masaz ale nie mozesz tego brac do siebie. Zacznij podchodzic do masazu jak do lekarstwa. Gdy kogos masujesz przestaje go cos bolec :) zabaw się w lekarza i po sprawie :)
andreas - 2016-02-09, 13:38

Też miałem takie obawy na początku, pierwsza osoba którą masujemy jest najgorsza. Z czasem, i to bardzo szybko, się do tego przyzwyczaisz i nie będziesz czuł się skrepowany :)
WiolkaKlaman - 2016-02-17, 08:48

Też miałam takie obawy, z czasem przechodzą podobno :)
mysza7 - 2016-03-13, 18:40

Należy nad sobą pracować, małymi kroczkami przełamywać bariery. Pamiętaj trening czyni mistrza :) Powodzenia
Strefa Rozwoju - 2016-04-16, 19:03

Jak uda Ci się pokonać opory to satysfakcja będzie tym większa - warto poddawać się takim testom, zamiast wycofywać z podjętych działań. Powodzenia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group