To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Rozmowa kwalifikacyjna do szkoły policealnej

konrad47 - 2015-08-22, 09:34
Temat postu: Rozmowa kwalifikacyjna do szkoły policealnej
Witam. Od września tego roku chce iść do szkoły policealnej na kierunek technik masażysta. 27 sierpnia mam rozmowę kwalifikacyjną, ale boje się że mnie nie przyjmą ponieważ leczę się na zaburzenia osobowości-typ paranoiczny i zaburzenia depresyjno lękowe. Dodam że nie zdiagnozowano u mnie choroby, mam dobrą stabilność emocjonalną i polepszenie stanu psychicznego. Ma ktoś doświadczenie z tym i czy mam obowiązek powiedzieć o tym.
massagewarsaw - 2015-08-22, 10:28

konrad47 napisał/a:
Witam. Od września tego roku chce iść do szkoły policealnej na kierunek technik masażysta. 27 sierpnia mam rozmowę kwalifikacyjną, ale boje się że mnie nie przyjmą ponieważ leczę się na zaburzenia osobowości-typ paranoiczny i zaburzenia depresyjno lękowe. Dodam że nie zdiagnozowano u mnie choroby, mam dobrą stabilność emocjonalną i polepszenie stanu psychicznego. Ma ktoś doświadczenie z tym i czy mam obowiązek powiedzieć o tym.

na rozmowie kwalifikacyjnej, czy do szkoly czy do pracy, mowisz tylko o swoich najlepszych cechach, unikasz samokrytyki, dlatego nie powinienes mowic o swoim leczeniu.

pod koniec wywiadu moga cie pytac o twoje slabe strony i wtedy bardzo oglednie mozesz powiedziec, ze masz problemy np egzystencjalne, osobiste, emocjonalne, ale ze podjecie nauki ma sluzyc wlasnie ich polepszeniu/usunieciu. Czyli swoje slabosci obracasz w pozytyw.

w trakcie roku szkolnego mozesz rozmawiac z wychowawca i najblizszymi nauczycielami, jesli bedziesz miec problemy klasowe i na pewno ci pomoga.

spodziewaj sie, ze nauka, a pozniej wykonywanie zawodu pomoze ci w twoich zaburzeniach, na poziomie psychicznym i fizycznym. Po prostu masaz leczy.

zdecydowales sie na ten zawod, wiec przy silnej determinacji, bedziesz go wykonywac z sukcesem. Pewnie z wiekszym wysilkiem od przecietnej, ale sobie poradzisz.

w Lalikach kolo Zywca jest osrodek szkoleniowo-wypoczynkowy, w ktorym pracuja niepelnosprawni, stanowia wiekszosc kadry. Pracowala tam masazystka ze schizofrenia, a kucharzem jest niewidomy, a recepcjonista beznogi na wozku inwalidzkim. Jest o nich artykul wstawiony tu na forum.

konrad47 - 2015-08-22, 18:21

Tak ale ja nie wiem czy zatajenie informacji o leczeniu nie będzie karalne, a po za tym mam nadwagę i miałem operację wycięcia woreczka żółciowego i mam lekko stłuszczoną wątrobę oraz duże blizny i czy to nie przeszkadza!!!BŁAGAM O ODPOWIEDŹ :???: :???: :???:
aniaw - 2015-08-25, 20:09

A czy nie będzie konieczności otrzymania zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu masażysty?
Nie wiem jakie są wymagania w szkołach policealnych, ale u nas na uczelni wyższej takie badanie lekarskie i zaświadczenie było wymagane.. Warto o to zapytać.

konrad47 - 2015-08-26, 08:21

Potrzebują i dostarczyłem brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Ale boje się z tego powodu że mam lekkie zaburzenia psychiczne i otyłość I stopnia( do tego doprowadziła mnie depresja i miałem operacje wycięcia woreczka żółciowego) to mnie nie przyjmą. Te zaburzenia psychiczne to lęki. Moja pani psychiatra powiedziała, żebym się nie bał bo mnie przyjmą, ale ja się boję.
massagewarsaw - 2015-08-26, 09:08

Konrad, idz dzis na masaz, przejdzie ci trema przed jutrzejszym wywiadem. Trema to calkiem normalne odczucie, kazdy ja ma.
konrad47 - 2015-08-26, 09:13

Dziękuje za radę :-) , ale mam zbyt wielką treme bo od tego zależy moje życie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group