To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Drogi żółciowe a masaż ??

kostexoss - 2008-09-19, 20:38
Temat postu: Drogi żółciowe a masaż ??
Witam, jestem początkującym masażystą/fizjoterapeutą mam pytanko odnośnie następującego przypadku:

Pani jest 3 tyg po porodzie ma problemy bólowe z odcinkiem lędźwiowym , jak się okazało ma również problem z dogami żółciowymi (pojawiły się ataki) za 2 miesiące będzie miała laparoskopię - z tego co się orientuję , to stany zapalne dróg żółciowych są przeciwskazaniem do masażu powłok brzusznych , jak potraktować taki przypadek??
czy klasyczna forma masażu odc. lędźwiowego jest tu ewidentnym przeciwskazaniem ??

massagewarsaw - 2008-09-19, 20:59
Temat postu: http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa
nie jestem fizjo, ale jesli kregoslup dolny to masujesz go, wlaczajac posladki i uda - czyli w tym przypadku nigdzie kolo brzucha. Napiete miesnie ud/posladkow (bedacy duzymi miesniami, najwiekszymi w ciele) beda negatywnie wplywac na mniejsze miesnie przykregoslupowe i powloki brzuszne.

ze wzgledu na zapalenie, wszystkie techniki jak najbardziej delikatne, bardziej dotyk niz nacisk.

Adam P - 2008-09-19, 21:02

ja polecam konsultacje z lekarzem... zazwyczaj to oni zlecają masaże.
Ostatnio mialem kilka przypadkow wlasnie co moglbym masowac wg. mojej oceny, ale jednak prosiłem o konsultacje z lekarzem dla świetego spokoju



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group