To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Naciągnięty mięsień

Pimenta - 2008-09-18, 10:34
Temat postu: Naciągnięty mięsień
Mam pewne wątpliwości ;) I chcę się skonsultować jak wykonywać masaż przy naciągniętym mięśniu.

Pozdrawiam. ;)

Adam P - 2008-09-18, 10:58

coś krótki ten wywiad przerowadziłas :) więcej informacji :)
Pimenta - 2008-09-18, 13:39

W sumie, to chodzi tu o mnie ;) Grało się w siatkę bez rozgzewki. Wstyd.
Chodzi tutaj o przyśrodkową stronę uda. Nie mogę konkretnie zlokalizować który to mięsień, ale że tam znajduje się grupa przywodzicieli, to chyba nie ma większego znaczenia konkretnie kory ;) No i trzeba sobie jakoś ulżyć w bólu :P
Pozdrówki:)

administrator - 2008-09-18, 13:43

Ja tylko od siebie dodam http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 !! zapraszam tutaj najpierw ;) i nie robie juz ot w temacie wybaczcie ;)
massagewarsaw - 2008-09-18, 14:14
Temat postu: masaz warszawa
jesli silny bol, to widac sie to dopiero zdarzylo - zimne oklady czy mascie przeciwbolowe zeby usmierzyc bol, uniesienie nogi na poduszkach gdy spimy czy na stolku gdy siedzimy, odpoczynek. Jesli masz opuchniete udo albo krwiak, to manualny drenanaz limfatyczny. Po kilku dniach, gdy ostry bol minie, moze wmasowywac mascie rozgrzewajace czy stosowac gorace oklady, prysznic czy kapiele. Mascie mozesz stosowac miejscowo, gdzie najwiekszy bol, ale masaz olejowy (np z dodatkiem olejkow przeciwbolowych) na calej powierzchni uda wewnetrznego, od kolana do pachwiny, wlacznie z przyczepami miesni. Po masazu bardzo delikatne rozciagniecia (przyciaganie kolana w kierunku piersi i do ramienia, po zewnetrznej - bardzo powoli). Przywodziciele mozna tez rozciagac kladac sie plecami na podlodze, zginajac noge w kolanie i pozwalajac na opadniecie kolana z grawitacja do podlogi, zabiera to 5-10 minut. Unikaj dlugiego siedzenia, co pol godziny wstan, zeby rozruszac staw biodrowy i kolanowy.
Adam P - 2008-09-18, 14:48

i wszystko jasne :)

z masci przeciwzapalnych polecam voltaren żel 1%

massagewarsaw - 2008-09-18, 16:50
Temat postu: masaz warszawa
masazysta po juz ponad 1000h nauki ( http://forum.e-masaz.pl/v...ighlight=#2263) pytajacy, jak wykonac samomasaz przy naciagnietym miesniu?
administrator - 2008-09-18, 16:58
Temat postu: Re: masaz warszawa
massagewarsaw napisał/a:
masazysta po juz ponad 1000h nauki ( http://forum.e-masaz.pl/v...ighlight=#2263) pytajacy, jak wykonac samomasaz przy naciagnietym miesniu?

Moze spi na wykladach ;)

Adam P - 2008-09-18, 17:31

aj tam wyklady :) BO czlowiek sie dopiero uczy na praktykach :)
Zobaczycie że za jakis czas dziewczyna sie juz ogarnie :) i będzie wymiatac :)
Trzeba miec nadzieje że Jej wykładowcy tu nei zaglądaja :)

Pimenta - 2008-09-18, 18:32

Na niczm nie śpię. Chciałam się tylko skonsultować aby się upewnić czy dobrze robię. To po pierwsze, a po drugie nie mieliśmy jeszcze czegoś takiego na wykładach. Mimo to dziękuję bardzo za odpowiedz i upewniłam się tym samym, że dobrze robię. Zawsze lepiej się upewnić nawet jak ma się minimalne wątpliwości, bo po to są koledzy po fachu by pomoc :)
administrator - 2008-09-18, 18:35

Dokladnie praktyki przed kolezanka wtedy sie wykaze ;) :D
Pimenta - 2008-09-18, 18:50

Praktyki już mam ;) Jak do tej pory pacjenci zadowoleni, masażyści trzymający nade mną piekę też ;) Tak więc chyba źle nie jest ;)
Adam P - 2008-09-18, 18:52

Pimenta napisał/a:
a po drugie nie mieliśmy jeszcze czegoś takiego na wykładach


I czegos takiego nie bedzie jak sobie przypominam :) To jest kwestia łączenia faktów :) co sie stalo? to i teraz kwestia czego potrzebuje miesien? pobudzenia rozluźnienia itp :)

Mi sie zdarzało poprawiać swoją nauczycielke na praktykach. BO np ona mowi ze delikatny masaz rozluźniajacy a ja mowie ze sie nie zgadzam ze tutaj trzeba zrobic masaz pobudzajacy bo.. spojrzala na mnie i poszla :)

Wszystko przed Toba :)

Pimenta - 2008-09-18, 18:55

Tak, tak... racja... dopiero się uczę i dlatego mam prawo pytać i czegoś jeszcze nie wiedzieć do końca ;) Biorąc pod uwagę, to, że jeszcze się uczę lepiej abym się zapytała i upewniła się czy robię dobrze niż zrobiła coś źle i później ten błąd powielała. Czyż nie tak? :)
administrator - 2008-09-18, 20:19

Pewnie że tak ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group