To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż na ciekłej parafinie

Anonymous - 2008-09-12, 18:47
Temat postu: Masaż na ciekłej parafinie
Kto wie jak to wyglada prosze o dokladny opis :)
massagewarsaw - 2008-09-28, 20:28
Temat postu: masaz tajski
jak na oliwie, chociaz parafina gestrza. Oliwka johnsona, jak i wszystkie oliwki kosmetyczne, to wlasnie parafina. Zapycha pory, uniemozliwia oddychanie skory, nie ma zadnych innych wlasciwosci oprocz poslizgowych.
Rysniety - 2008-12-16, 20:48

Nie masuje długo, bo dopiero półtora roku. Ale jak na razie na parafinie masuje mi się najlepiej, jest gęstsza i nie ma takiego poślizgu jak na oliwce Johnsona, dzięki temu ruchy moje są bardziej precyzyjne, lepiej mogę złapać tkankę. Obecnie masuje na praktykach w przychodni, niektórzy pacięci proszą tylko o masaż na parafinie, twierdząc, że tylko od parafiny nie dostali nigdy uczulenia.
dariusz.w - 2008-12-25, 11:10
Temat postu: Re: masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
jak na oliwie, chociaz parafina gestrza. Oliwka johnsona, jak i wszystkie oliwki kosmetyczne, to wlasnie parafina. Zapycha pory, uniemozliwia oddychanie skory, nie ma zadnych innych wlasciwosci oprocz poslizgowych.


Oliwka w swoim zalozeniu ma chronic skore dziecka przed wilgocia. Jest to olej mineralny i raczej nie polecany do masazu aczkolwiek przez swoje wlasciwosci poslizgowe calkiem przyjemnie sie na nim pracuje. Oleje typowe do masazu sa pochodzenia roslinnego. Najbardziej polecane sa z winogron i nasion migdalowca. Duzo witamin i odzywcze wlasciwosci na skore, ten drugi jest z orzechow tak wiec moze powodowac alergie u niektorych osob.

Czy ktos z was pracuje na wazelinie, mydle? Uzywacie talku przy osobach z owlosionymi np. nogami?

Fikou - 2009-02-27, 00:03

talk na owłosionych? nie próbowałem... mam suche ręce przy talku i jakoś mnie to drażni, ale jeśli nie będzie powodował zapalenia mieszków włosowych to się może przemogę będę stosował. na razie trza polecać golenie pleców włochaczom i tyle... chociaż nie zawsze się owo zapalenie wywoła
massagewarsaw - 2009-02-27, 00:22
Temat postu: masaz warszawa
pare lat temu czytalem, zeby unikac stosowania talku na skorze delikatnej (np miejscach intymnych), bo jest obawa, ze moze dzialac rakotworczo, jak azbest.

praktyczny problem z talkiem, ze jesli klient sie poci czy po rogrzaniu nasze rece sa wilgotne, to wszystko sie walkuje i nie ma poslizgu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group