To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

NiKiTa5464 - 2015-06-23, 14:49

A może ktoś widział już ten klucz z odpowiedziami? oczywiście z praktycznego
massagewarsaw - 2015-06-23, 14:58

nigdy nie byl podowany, sa tylko wyrywkowe przecieki/domysly. Wroc do strony 4, tam 29 punktowy klucz z ubieglego roku. Nadal aktualny, jakkolwiek, trzeba czytac uwaznie zadanie
NiKiTa5464 - 2015-06-23, 15:03

dzięki bardzo za info :)
iwonkas90 - 2015-06-24, 11:05

Witam. Powiedzcie proszę czy na egzaminie masowaliscie po całości? W sensie że jak kończyna górna to od palców do stawu łokciowego wszystkimi technikami a jak kończyna dolna to od stawu kolanowego do stawu biodrowego lub od stopy do stawu kolanowego. Czy podzieliliście na części (przy k.górnej: dłoń, staw nadgarstkowy, przedramię, przy k.dolnej: staw skokowy, udo bądź stopa, staw skokowy, podudzie)? My w szkole robiliśmy zawsze po całości ale tak teraz myśle czy nie lepiej na egzaminie podzielić... Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam masażystów :)
adria - 2015-06-24, 14:41

ja masowalam an egzaminie najpierw udo a pozniej st. kol.
a jesli mialabym reke to chyba bym maasowala czesciami bo ja tak wole :D

pinczer - 2015-06-24, 16:21

iwonkas90 napisał/a:
Witam. Powiedzcie proszę czy na egzaminie masowaliscie po całości? W sensie że jak kończyna górna to od palców do stawu łokciowego wszystkimi technikami a jak kończyna dolna to od stawu kolanowego do stawu biodrowego lub od stopy do stawu kolanowego. Czy podzieliliście na części (przy k.górnej: dłoń, staw nadgarstkowy, przedramię, przy k.dolnej: staw skokowy, udo bądź stopa, staw skokowy, podudzie)? My w szkole robiliśmy zawsze po całości ale tak teraz myśle czy nie lepiej na egzaminie podzielić... Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam masażystów :)


Jesli moge coś doradzic,to rób po całosci,tzn. od palców, masz i tak max.po dwie techniki po dwa razy więc spokojnie zdążysz :razz:

adria - 2015-06-24, 17:12

a ja tutaj tezn ie chce zle doradzic ale u mnie było tak że ja masowałam akurat no nieswiadomie ponad 20 min tzn 21 i nikt mi nie przerwał masazu :-)
agguussia - 2015-06-24, 18:53

Mam pytanie moze glupie ale tak dla pewnosci. Czy jak masowaliscie no kg strona grzbietow i przednia przedramieni to tylko masowaliscie te strony wskazane w zadaniu czy tak jak w postepowaniu w przykurczach rozluznienie po stronie grzbietoweja nastepnie pobudzenie ? I tak samo w kd jak w zadaniu przednia strona podudzia i str grzbietowa.
piter176 - 2015-06-24, 19:28

agguussia tylko sam klasyk wskazanych miejsc bez pobudzania stron nie wskazanych w zadaniu:) a teraz moje pytanie moze tez glupie bo juz pare odpowiedzi bylo na ten temat ale nie do konca jestem pewny wiec zapytam jeszcze raz: Czy jesli chodzi o zadania to bylo tylko jedno? czyli cwiczenia czynne dla pacjenta w domu? Nie bylo miedzy innymi "Tytułu pracy egzaminacyjnej"? "Założenia do projektuprac zwazanych z analizą dokumntacji? okolice itp?
adria - 2015-06-24, 20:22

było uzupełnic dokumentacje medyczną czyli wpisac imie nazwisko wiek okolice masowaną pacjentki
date zabiegu itp
no i te cwiczenia czynne wolne i tyle

iwonkas90 - 2015-06-25, 07:16

Czyli nie ma to aż takiego znaczenie czy masujemy częściami czy po całości, jak dobrze rozumiem? Zależy to od naszych upodobań?

A czy przed masażem, w części "przygotowanie pacjenta" pytaliście się go o przeciwwskazania, informowaliście jakie objawy mogą wystąpić podczas masażu i po masażu? Wiadomo że osoba która jest pacjentem nam nie może odpowiadać, ale nas w szkole uczono że tak mamy robić.

Agus79 - 2015-06-25, 10:23

Kochani jesli ktos bedzie jeszcze zdawac to masujecie w konczynie gornej klasykiem normalnie calosc i nie zwracajcie uwagi na przednia czy tylna strone normalnie klasyk calego przedramienia i reki, cwiczenia to juz odpowiednie do danego przykurczu, pamietajcie klin pod staw nadgarstkowy bo to jest w kluczu, rozcierajcie kazdy staw osobno miedzy palicozkowy ugniatajcie klebiki i rozcieranie stawu nadgarstkowego noi przedramie to ugniatanie bylo oceniane, wywiad byl oceniany tez, okrywanie pacjenta i stolu dezynfekcja nie byla oceniania ale robicie ja, a konczyna dolna to klin pod staw skokowy i pod kolano. tyle wiem ja zdawalam k gorna. :razz: powodzonka :grin: :grin: :grin: :grin:
Agus79 - 2015-06-25, 10:31

tak oczywiscie pamietajcie o przeciwszkazaniach zeby pytac o choroby rozne, cisnienie jak sie czuje pacjent i tp noi pamietajcie diagnostyka przed masazem.
iwonkas90 - 2015-06-25, 11:05

Dzięki bardzo za wskazówki :)
Jeszcze mam wątpliwości co do jednego.. podobno na egzaminie był też ciśnieniomierz przygotowany. Czy mierzyliście pacjentowi ciśnienie przed masażem?

Teresa.szot - 2015-06-25, 11:35

Mam jeszcze pytamie dotyczące masażu kończyny górnej.. jak masowaliście palce i śródręcze to klin po nadgarstkiem tak? a przy masażu przedramienia?? wyciągamy klin i ręka leży luźno..?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group