To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

asi - 2015-06-19, 15:36

czy robiliście postepowanie w przykurczach czy masaż klasyk techniki rozluźniające i tyle?
klaudia13 - 2015-06-19, 15:47

Asi, robimy Klasyk - techniki rozluzniajce ;)
klaudia13 - 2015-06-19, 15:48

A jakie ćwiczenia wypisywaliscie? :)
adria - 2015-06-19, 15:50

zaznaczam że nie wiem co tam u góry pisaliście ale postanowiłam ze sie odezwe bo ja dzis miałam egzamin.
1. Miałam staw kolanowy i przednią strone uda
2.stan po poparzeniu 2 stopnia
3. masowałam 21 min i nikt nie przerwał mi masażu
4.mysle ze pkt była diagnostyka przed masazem na pewno rolowanie i opuk. grugurina wzrokowa i termiczna
5.wypisac zalecenia cw. czynnych do domu
6. koniecznie wykonac balatowanie rzepk itp.
7. mysle ze trzeba wyk. duzo rozcieran szczegolnie na stawie
8. ja wyk. cw bierne przynajmniej zaczelam pozniej mi egzm przerwał
9. kładłam dwa wałki ( pod st. kolanowy i pod skokowy tez tzn pod sciegno achillesa dokładnie)
to chyba tyle.. z najwazniejszych faktów
aha i oprocz tego w mojej grupie pozostałe osoby miały
1. staw kol. i udo
2.dłon i przedramie str grzbietowa chyba.

takze było pomieszane.

Pozdrawiam i zyczę powodzenia :-)
ja osobiście jestem zadowolona :-) . i uwazam ze ni ma sie czym stresowac !! :-)

klaudia13 - 2015-06-19, 16:51

Adria, a to trzeba wykonywac ćwiczenia bierne? A nie tylko je wypisac w zaleceniach? I czy trzeba klasc walek pod stawy skokowe tez? I jak masowalas kolano , to przy zgieciu wyciagalas walek?:)
Eskimos - 2015-06-19, 18:15

Witam.

Czy orientuje sie ktoś, czy kolejność ćwiczeń do wykonania przez te 3 dni egzaminu był zawsze godzinowo te same?

piter176 - 2015-06-19, 19:47

Wszystko fajnie ale nie wiem dlaczego nikt sie nie udziela rownież w sprawie testu? czy ktos mial juz test ?jesli tak to czy pamieta mniej wiecej pytania i odpowiedzi? bo podejrzewam ze test chyba rowniez bedziemy miec ten sam ,chyba ze odp inaczej poprzestawiane..hmm? a moze jest tak ze kazdy termin ma inny?
massagewarsaw - 2015-06-19, 19:50

piter, cofnij sie do okolo 7.6, tam wszystko jest
adria - 2015-06-19, 20:22

ja masowałam tylko przód stawu i z tego co wiem to to bylo okej.
bo jesli bym chciala masowac cały staw z tyłu tez to musiałabym wyciagac drugi wałek aby zgiac nowe drugi wałek tzn ten pod stawem skokowym bo TAK trzeba uzyc tego wałka i włozyc po staw skokowy. czyli byłoby za duuzo roboty.. i zachodu.wyciagnełam obydwa wałki do cwiczen na koncu.
cwiczen biernych nie ma w zaleceniach w zaleceniach są cwiczenia czynne wolne.
Nie było miesni do wypisania.
kolejnosc jest zawsze rózna , nie ma schematu ze dostaniesz noge czy ręke.

andee - 2015-06-19, 20:49

Pytanie
Czy na egzamin mogę przyjść w białej polówce, białych dresach i białych butach? Czy muszę fartuch?


Wiadomo coś na temat testu?

Paweł - 2015-06-20, 10:47

czy ktos cos wie na temat egzaminu z teorii masazu ??
ona1992 - 2015-06-20, 11:41

ludzie mam pytanie jak oceniany jest egzamin w waszych szkołach?? czy to jest na tej zasadzie jak na cke pisze

Jakie warunki należy spełnić, aby zdać egzamin?‎

Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać:‎

‎z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania (czyli minimum ‎‎20 punktów), oraz‎ ‎
z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania. ‎

Wynik egzaminu zawodowego ustala i przekazuje komisja okręgowa.

masumi - 2015-06-20, 20:05

Egzamin pisemny jest 22 czerwca w całej Polsce
kamil_s91 - 2015-06-20, 21:40

dokladnie tak a co z tymi pytaniami z prawa ??? bo szczerze mowiąc ciezko gdzies znalesc co kolwiek zeby przeczytać o tej czesci z prawa . :wink:
Lisbeth - 2015-06-20, 23:06

kamil_s91 napisał/a:
dokladnie tak a co z tymi pytaniami z prawa ??? bo szczerze mowiąc ciezko gdzies znalesc co kolwiek zeby przeczytać o tej czesci z prawa . :wink:

Z jakiego prawa? A egzamin pisemny wszyscy piszemy w tym samym dniu o tej samej godzinie, więc tutaj nie ma co liczyć na gotowe.

Cytat:
ja masowałam tylko przód stawu i z tego co wiem to to bylo okej.
bo jesli bym chciala masowac cały staw z tyłu tez to musiałabym wyciagac drugi wałek aby zgiac nowe drugi wałek tzn ten pod stawem skokowym bo TAK trzeba uzyc tego wałka i włozyc po staw skokowy.

Tzn? Bo ja miałam zestaw z grzbietową stroną stopy i przednią stroną podudzia i się dowiedziałam że wałek nie powinien być pod stawem skokowym tylko pod kolanowym :lol:

U nas sprawdził się schemat, pierwsza grupa mają tylko rękę, następni tylko noga, a ostatni jedno i drugie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group