To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

pinczer - 2015-04-26, 00:04

kidagakasz2610 napisał/a:
ja mam juz termin 16 czerwca praktyczny. straszny stres . Macie moze podejrzenia jaki masaz bedzie??



Z jakiego województwa jesteś? jesli chodzi o podejrzenia to mamy zdecydowanie dużo :mrgreen: , bo w sumie moze byc wszystko. Oni są nie przewidywalni :razz:

massagewarsaw - 2015-04-26, 03:59

To jest egzamin praktyczny z 2014 roku przebieg wygladał tak
Przebieg egzaminu:
1. wchodzimy na salę (dowód osobisty!!!)
2. losujemy numerek, który odpowiada stanowisku i zestawowi (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4)
3. siadamy na miejscu
4. techniczny i/lub (raczej) przewodniczący komisji wyjaśnia co i jak.
5. rozdają karty egz. i sprawdzamy czy wszystko jest OK (plomba itp.)
6. otwieramy i sprawdzamy czy zawartość się zgadza (czy są wszystkie str. itd.)
7. przewodniczący wyjaśnia gdzie co wpisać (PESEL macie w dowodzie) i gdzie przykleić kod (podobno)
8. czas na zapoznanie się z treścią, gotowość do przygotowywania stanowiska zgłaszamy kolejno przez podniesienie ręki
9. jak wszyscy zgłoszą to ruszamy (wszyscy na raz) do stanowisk i szykujemy
10. myjemy ręce
11. dezynfekcja asystorki (to ta szafka na kółkach), górną półkę
przykrywamy papierowym podkładem, na górnej układamy oliwkę, dezynfekator do stołu i do rąk, rolkę z papierowymi ręcznikami, niżej prześcieradła (2szt. materiałowych + 1 szt. papierowe/fizelinowe),
podkładkę pod twarz/głowę, jeszcze niżej wałki kliny itp. (ciekawe jak się to zmieści)
12. idziemy do stołu i dezynfekujemy stół, podłokietniki i "podtwarznik"
13. na stół kolejno : materiałowe prześcieradło, wałki i kliny
(dezynfekcja!!!), na to papierowe prześcieradło, drugie materiałowe zostawiamy do przykrycia pacjenta, na podtwarznik kładziemy jednorazową podkładkę pod twarz/głowę
14. regulacja wysokości stołu
15. zgłaszamy (podniesienie ręki) stół do sprawdzenia
16. zaczynają się masaże (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4 i na odwrót) w odpowiednich boksach
17. objaśniamy pacjentowi co bd masować, pytamy o samopoczucie, mówimy żeby ewentualne dolegliwości w trakcie masażu zgłaszać, że rzeczy odwiesić i wygodnie się położyć, pytamy czy pomoc, korygujemy ułożenie
pacjenta, przykrywamy prześcieradłem
18. myjemy i dezynfekujemy ręce
19. masaż
20. po masażu mówimy że to koniec, osuszamy nadmiar oliwki, przykrywamy, pacjent ma leżeć
21. myjemy ręce
22. odkrywamy, pomagamy się ubrać, zejść ze stołu (najpierw do siadu!!!), pytamy czy wszystko w porządku i ze ma odpocząć po masażu, że następny masaż jutro itp. (co kto uważa)
23. sprzątamy stanowisko, wyrzucamy zużyte prześcieradła papierowe i papierowe ręczniki do kosza pod stołem
24. dezynfekujemy wałki i kliny, stół
25. wszystkie graty na asystorke i odwozimy, rozpakowujemy - odkładamy, a asystorkę dezynfekujemy i odwozimy na stanowisko
26. zgłaszamy koniec sprzątania
27. wracamy do stolika (lub teraz my będziemy pacjentem)
28. wypełniamy kartę pacjenta: (jeżeli tak jak dotychczas to 6
przeciwwskazań, mięśnie masowane( bez przyczepów), 3 zalecenia), podpisujemy PESELem a nie nazwiskiem!!!
29. zgłaszamy zakończenie egzaminu

massagewarsaw - 2015-04-26, 04:13

ten klucz pojawil sie po okolo tygodnia od rozpoczecia egzaminow. Do konca egzaminow, przez kolejne 3 tygodnie, forumowicze poslugiwali sie nim. Zdawalnosc w calej polsce byla w okolicach 100%, wedlug jednego z egzaminatorow.

Proponuje oprzec sie na nim, jako podstawy do dyskusji.

ostatnio na fb, przy okazji dyskusji wynikow styczniowych, pokazaly sie wypowiedzi, ze klucz w kazdej szkole/wojewodztwie byl rozny. Mi sie to wydaje nieprawdopodobne.

kidagakasz2610 - 2015-04-26, 09:27

z pomorskiego jestem. PIerwsza grupa ma na 8;00 rano , ja mam na 16;00 Z tego co mi powiedzieli będą piórka , igiełki i kamienie do masażu .
adria - 2015-04-26, 20:35

massagewarsaw napisał/a:
ten klucz pojawil sie po okolo tygodnia od rozpoczecia egzaminow. Do konca egzaminow, przez kolejne 3 tygodnie, forumowicze poslugiwali sie nim. Zdawalnosc w calej polsce byla w okolicach 100%, wedlug jednego z egzaminatorow.

Proponuje oprzec sie na nim, jako podstawy do dyskusji.

ostatnio na fb, przy okazji dyskusji wynikow styczniowych, pokazaly sie wypowiedzi, ze klucz w kazdej szkole/wojewodztwie byl rozny. Mi sie to wydaje nieprawdopodobne.



co do klucza mi się większość zgadza, tzn do tego co ja sie ucze w szkole.
także fajnie. a z tymi roznymi kluczami to faktycznie jest dosc dziwne.. i mało prawdopodobne..

adria - 2015-04-26, 20:36

kidagakasz2610 napisał/a:
z pomorskiego jestem. PIerwsza grupa ma na 8;00 rano , ja mam na 16;00 Z tego co mi powiedzieli będą piórka , igiełki i kamienie do masażu .


ja też mam takie info co do tych przyrządów..
ale myśle ze kamieni nie bedzie.. to niemozliwe.. za długo trwa i w ogóle..co myślicie ??

Stasia - 2015-04-27, 18:09

Hej :wink: u mnie w szkole nic nie mówili na razie na temat Kamieni , hymm a co do klucza to spojrzałam tylko tak na szybko ale u mnie jest trochę inaczej , nie wiem czy te różnice są aż tak istotne czy nie ... np. ręce myjemy dopiero po przygotowaniu wszystkich środków , leżanki itd jak pacjent mi się położy ... A no i u mnie nie dezynfekujemy tej szafki w ogóle , i leżankę dopiero po wykonaniu zabiegu a nie przed
adria - 2015-04-28, 07:59

Stasia napisał/a:
Hej :wink: u mnie w szkole nic nie mówili na razie na temat Kamieni , hymm a co do klucza to spojrzałam tylko tak na szybko ale u mnie jest trochę inaczej , nie wiem czy te różnice są aż tak istotne czy nie ... np. ręce myjemy dopiero po przygotowaniu wszystkich środków , leżanki itd jak pacjent mi się położy ... A no i u mnie nie dezynfekujemy tej szafki w ogóle , i leżankę dopiero po wykonaniu zabiegu a nie przed


u mnie sie leżanke przed też dezynfekuje na bank..z tymi rękami to u mnie tez jest. a nawt lepiej umyjcie 2 razy bo przeciez to nie zaszkodzi a egzaminator wtedy na pewno zauwazy to i zapunktuje..

fredka10 - 2015-04-29, 11:04

Czesc! Jestem w woj Pomorskiego, egzamin mam 23 czerwca o godzinie 8.00.

My w szkole uczylismy sie, że nie dezynfekujesz kozetki przed masażem ponieważ "góra" zakłada że są one juz przygotowane. Kozetkę sobie podwyższasz przed masażem aby zachować ergonomię pracy. Przy założeniu prześcieradła na kozetkę nie powinniśmy się garbić (tak samo jak podczas masażu - w kluczu może być punktowane np. ergonomia pracy, Czy zdający zachował zasady ergonomii pracy - cos w ten deseń) potem opuszczasz kozetkę by pacjent mógł spokojnie się na nią wdrapać :wink: .

Sądze, że nie bedzie kamieni. U mnie w szkole obstawiają porażenie nerwu twarzowego albo kregosłup klasyka. Ewnwtualnie kkg klasykiem.

adria - 2015-04-29, 14:11

fredka10 napisał/a:
Czesc! Jestem w woj Pomorskiego, egzamin mam 23 czerwca o godzinie 8.00.

My w szkole uczylismy sie, że nie dezynfekujesz kozetki przed masażem ponieważ "góra" zakłada że są one juz przygotowane. Kozetkę sobie podwyższasz przed masażem aby zachować ergonomię pracy. Przy założeniu prześcieradła na kozetkę nie powinniśmy się garbić (tak samo jak podczas masażu - w kluczu może być punktowane np. ergonomia pracy, Czy zdający zachował zasady ergonomii pracy - cos w ten deseń) potem opuszczasz kozetkę by pacjent mógł spokojnie się na nią wdrapać :wink: .

Sądze, że nie bedzie kamieni. U mnie w szkole obstawiają porażenie nerwu twarzowego albo kregosłup klasyka. Ewnwtualnie kkg klasykiem.


kgg klasykiem też są prawodopodobne w sumie..
i twarz tez by mogla byc. musze powtórzyc twarz :p
a co do tej ergonomii to też tak myślę.

pinczer - 2015-04-29, 14:30

fredka10 napisał/a:
Czesc! Jestem w woj Pomorskiego, egzamin mam 23 czerwca o godzinie 8.00.

My w szkole uczylismy sie, że nie dezynfekujesz kozetki przed masażem ponieważ "góra" zakłada że są one juz przygotowane. Kozetkę sobie podwyższasz przed masażem aby zachować ergonomię pracy. Przy założeniu prześcieradła na kozetkę nie powinniśmy się garbić (tak samo jak podczas masażu - w kluczu może być punktowane np. ergonomia pracy, Czy zdający zachował zasady ergonomii pracy - cos w ten deseń) potem opuszczasz kozetkę by pacjent mógł spokojnie się na nią wdrapać :wink: .

Sądze, że nie bedzie kamieni. U mnie w szkole obstawiają porażenie nerwu twarzowego albo kregosłup klasyka. Ewnwtualnie kkg klasykiem.


Kręgosłup to wątpie, bo już niedawno był, tak jak i kończyna dolna ,więc albo teraz górna,albo dadzą zupełnie coś innego ,a że nie jesteśmy wróżbitami to musimy czekać i przypominać sobie wszystko, zupełnie wszystko :roll:

Lisbeth - 2015-04-29, 18:26

massagewarsaw dzięki Ci wielkie za tą "instrukcje" ;)
Matko, my nie mamy żadnych powtórek ani nic...no i egzamin mamy jednak 20 czerwca.

Cytat:
U mnie w szkole obstawiają porażenie nerwu twarzowego albo kregosłup klasyka. Ewnwtualnie kkg klasykiem.

A na czym oparte są takie przypuszczenia ? :P W sumie to porażenie nerwu twarzowego było by jak dla mnie dobrą opcją.

fredka10 - 2015-04-29, 21:48

Lisbeth napisał/a:
massagewarsaw dzięki Ci wielkie za tą "instrukcje" ;)
Matko, my nie mamy żadnych powtórek ani nic...no i egzamin mamy jednak 20 czerwca.

Cytat:
U mnie w szkole obstawiają porażenie nerwu twarzowego albo kregosłup klasyka. Ewnwtualnie kkg klasykiem.

A na czym oparte są takie przypuszczenia ? :P W sumie to porażenie nerwu twarzowego było by jak dla mnie dobrą opcją.


Swe przypuszczenia opieram na kobiecej intuicji, że tak powiem. :) to jest dopiero drugi egzamin praktyczny w takiej a nie innej formie także uważam, że nie dadzą czegoś ciężkiego (np. segmentarki) za to dziś właśnie skończyliśmy wykłady w szkole na kwiecień i maj (ponieważ zaczynamy praktyki majowe) i połowę czerwca przeznaczamy na powtórki na egzaminy. Ludzie! na luzie :wink: !!

masumi - 2015-04-30, 00:47

Siema.
Na bank nie będzie kręgosłupa i kończyn dolnych w klasyku.
Bo już były
Obstawiam drenaż albo segmentarke :roll:

adria - 2015-04-30, 20:59

masumi napisał/a:
Siema.
Na bank nie będzie kręgosłupa i kończyn dolnych w klasyku.
Bo już były
Obstawiam drenaż albo segmentarke :roll:


a kiedy masz egzamin ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group