To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

Lisbeth - 2015-04-23, 11:50

Stasia napisał/a:
Lisbeth napisał/a:
U nas egzamin praktyczny jest 13 czerwca...i w sumie tyle wiemy.

to macie wcześniej niż My, a jesteście podzieleni na kilka dni czy cała grupa ma tego 13 Czerwca :wink: ?


Z tego co wiem to cała grupa, bo jest nas niedużo.

Stasia napisał/a:
Macie wszystkie informację na temat Przygotowania stanowiska,Masażu , zakończenia zabiegu ? bo my ostatnio na każdej lekcji to wałkujemy więc mogę Pomoc :razz:


Gdyby to nie był problem, to ja bym prosiła o opis tego (po kolei, co się robi), bo niby czytałam temat z zeszłorocznego egzaminu i ze styczniowego, ale jednak wolałabym mieć pewność ;) Heh, nie wiem czy my w ogóle będziemy mieć jakiś próbny chociaż.

Mam też parę pytań....(tak, wiem że w tamtych tematach były te kwestie poruszane, ale mówiąc szczerze tam każdy co innego pisał i w końcu już nie jestem pewna)

diagnostykę przed masażem robi się nie tylko w przypadku grzbietu, ale też na innych częściach ciała? I chodzi generalnie o te chwyty diagnostyczne z segmentarnego?

Robi się w końcu wywiad z pacjentem czy nie? Ja zrozumiałam że nie, poza tym patrzyłam na arkusz na stronie CKE i widzę że wywiad już dostajemy gotowy, więc nie widzę sensu w przeprowadzaniu go, tym bardziej że "pacjentem" będzie druga zdająca osoba, więc skąd ona ma wiedzieć co ma powiedzieć, a koleżanka twierdzi że wywiad się opisuje na tym arkuszu i już sama nie wiem :neutral:

adria - 2015-04-23, 14:56

z tego co ja wiem to zazwyczaj jest tak że cały wywiad sie pisze na karcie.. wypełnia się po prostu karte.
a nie że przeprowadzasz.
nie ma takiej mozliwosci poniewaz ( u nas) 4 osoby sa w sali.. dwie zdaja dwie robia za pacjentow wiec to by bylo nie fair gdyby słuchali jaki pytania zadajesz pacjentowi i zadawali te same.
no przyjmniej ja mam takie zdanie. :-)

Stasia - 2015-04-23, 18:14

Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:
adria - 2015-04-23, 18:45

Stasia napisał/a:
Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:


No tak ale też wywiad to nie tylko samopoczucie tylko chyba z 50 pyt ;P wiadomo bo personalny chorobowy i socjalnobytowy..wiec ja obstawiam ze tego nie pytasz się tylko to piszesz w karcie

pinczer - 2015-04-23, 19:06

Stasia napisał/a:
Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:


Stasiu , co z tą leżanką?, z tego co wiem , podchodzimy najpierw do stołu ,ustawiamy go do swojego wzrostu i zglaszamy przygotowanie do dalszych czynnosci,nie bardzo cie rozumiem ze jak sie ma pacjenta to dopiero obniżyc, ale po co?

adria - 2015-04-23, 19:43

pinczer napisał/a:
Stasia napisał/a:
Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:


Stasiu , co z tą leżanką?, z tego co wiem , podchodzimy najpierw do stołu ,ustawiamy go do swojego wzrostu i zglaszamy przygotowanie do dalszych czynnosci,nie bardzo cie rozumiem ze jak sie ma pacjenta to dopiero obniżyc, ale po co?


po to żeby pacjent swobonie wszedł na stół i jak wejdzie to wtedy podwyzszyc znowu.( chyba) czy sie myle ?

pinczer - 2015-04-23, 19:47

Cos tu jest nie tak , nie może tak być bo skoro pacjent leży już na stole to nie dasz rady podwyzyc stołu. A do swobodnego wchodzenia dla pacjenta to są stopnie :) (schodki) :)
adria - 2015-04-23, 19:53

pinczer napisał/a:
Cos tu jest nie tak , nie może tak być bo skoro pacjent leży już na stole to nie dasz rady podwyzyc stołu. A do swobodnego wchodzenia dla pacjenta to są stopnie :) (schodki) :)


owszem owszem aczkolwiek... u nas sa rozne stoły i uzywamy stopni do tych stołow ktorych własnie nie dasz rady regulowac tą korbką :-p

pinczer - 2015-04-23, 19:58

U nas nie ma łożek z korbką :) musimy po kolei wykrecac z kazdej nogi od stołu śróbkę, więc to u nas nie przejdzie :razz:
Stasia - 2015-04-23, 20:26

Hejo :smile: chodziło mi o to, że zanim pacjent się położy na leżankę to 2 razy reguluje leżankę(my mamy takie na korbe,albo regulacja nogą) , wiem wydaje się w ogóle bez sensu , że najpierw trzeba ją podnieść a za chwile opuścić :grin: my nie mamy czegoś takiego jak wywiad , tak jak mówisz w formie pytań , chodzi o to , że trzeba rozmawiać pacjentem w określony sposób i zawrzeć pewne informacje :wink: My np. nie wypełniamy karty z wywiadem , mieliśmy tylko cel zabiegu, rodzaj masażu , imię nazwisko pacjenta i nie pamiętam. W styczniu mieliśmy egzamin próbny i mieliśmy napisać Mięśnie na jakich pracujemy , Wskazania i Zalecenia :wink:
adria - 2015-04-23, 20:31

aaaha.. no to faktycznie troche inaczej to macie. ale to dziwne bo powinni wszyscy miec tak samo.. no bo u nas tak samo było jak u Ciebie tylko że plus własnie zalecenia itp itd to jeszcze np przygotowanie psychofizyczne pacjenta.. i to jest własnie ten wywiad,
Stasia - 2015-04-23, 20:42

zawsze są pewne rozbieżności :wink: miałam już egzamin zawdodowy tylko na innym kierunku , uczyło mnie dwóch nauczycieli i oboje zupełnie co innego i zaprzeczali sobie... Więc wiem jak to jest :wink: Ważne , że efekt pozytywny. Trzeba tylko jednak mieć wiedzę ogólną w temacie bo bez tego ani rusz... :grin:
adria - 2015-04-23, 20:46

Stasia napisał/a:
zawsze są pewne rozbieżności :wink: miałam już egzamin zawdodowy tylko na innym kierunku , uczyło mnie dwóch nauczycieli i oboje zupełnie co innego i zaprzeczali sobie... Więc wiem jak to jest :wink: Ważne , że efekt pozytywny. Trzeba tylko jednak mieć wiedzę ogólną w temacie bo bez tego ani rusz... :grin:


tak tak ale wiesz ile pkt mozna stracic na tym przygotowaniu i wo gole ?? najwiecej :P hehe

Stasia - 2015-04-23, 20:48

Nie tego nie wiem :wink:
kidagakasz2610 - 2015-04-25, 23:40

ja mam juz termin 16 czerwca praktyczny. straszny stres . Macie moze podejrzenia jaki masaz bedzie??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group