To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

Maciej ad rem - 2015-06-12, 14:04

syc_mary napisał/a:
Maciej ad rem napisał/a:
Czyli będą cztery zadania, dotyczące przykurczów. Jeśli wypadnie kończyna górna, trzeba będzie opracować dłoń, nadgarstek i przedramię. I na wszystko jest pół godziny ? :evil:
Jeżeli bedzie tak jak "niby" było w Liderze to tam miałeś rownież podane odpowiednie strony czy to przednią czy tylną. I z tego co wiemy tam było np dłoń i przedramię str przednia to zrobisz palce, śródrecze str przednia, nadgarstek, i przedramię tylko ze str przedniej. Tak mi sie przynajmniej wydaje. A co do czasu jak sie wbijesz w klucz to nawet po 5 minutach możesz skończyć



Mnie uczono, że dla pewności lepiej polecić klasykiem według Zborowskiego (masaż całej kończyny).

Maciej ad rem - 2015-06-12, 14:08

syc_mary napisał/a:
Maciej ad rem napisał/a:
Czyli będą cztery zadania, dotyczące przykurczów. Jeśli wypadnie kończyna górna, trzeba będzie opracować dłoń, nadgarstek i przedramię. I na wszystko jest pół godziny ? :evil:
Jeżeli bedzie tak jak "niby" było w Liderze to tam miałeś rownież podane odpowiednie strony czy to przednią czy tylną. I z tego co wiemy tam było np dłoń i przedramię str przednia to zrobisz palce, śródrecze str przednia, nadgarstek, i przedramię tylko ze str przedniej. Tak mi sie przynajmniej wydaje. A co do czasu jak sie wbijesz w klucz to nawet po 5 minutach możesz skończyć



A poza tym, czy przy masowaniu kończyny górnej musimy położyć pacjenta ? Egzamin jest zgodny według Zborowskiego, ale nie jestem pewien, czy ten radzi ułożyć pacjenta na stole w pozycji leżącej, czy też siedzącej. Sam wybrałbym siedzącą.

pinczer - 2015-06-12, 16:59

Maciej ad rem napisał/a:


Tak, w Zborowskim jest konczyna górna w pozycji siedzącej.

ninaRolska - 2015-06-12, 21:52

a jakie cw zalecilas do domu
pinczer - 2015-06-12, 21:58

agabobi napisał/a:
Jestem już po egzaminie i były stłuczenia i poparzenia z przykurczami. Przewidziany czas wykonania masażu to 15 minut, ręka w pozycji siedzącej noga wiadomo pozycja leżąca, egzamin idzie według Zborowskiego.
U nas były dwa chwyty i dwa powtórzenia każdego chwytu.
Jeśli chodzi o strony to trzeba było uważnie czytać zadania bo było tak, że w jednym zleceniu były wpisana kończyna górna strona przednia i tylna plus dłoń strona dłoniowa i grzbietowa a w innych była tylko strona przednie, jeśli chodzi o nogę to była chyba tylko strona przednia (piszę chyba bo ja miałam rękę)
Po egzaminie trzeba wypełnić dokumentację, w moim przypadku trzeba było oprócz wpisania jaki rodzaj zabiegu i gdzie wpisać zalecenia dla pacjenta, czyli ćwiczenia które powinien wykonywać w domu.
U nas diagnostyka była wliczona w czas masażu o ole pamiętam (miałam stresa, zdawałam pierwsza)


A skąd jestes?

cherry - 2015-06-12, 22:07

masumi napisał/a:
A Toruń kiedy zdaje?



Toruń zdaje 23 i 24 czerwca. Ja mam egzamin jako ostatnia, 24.06 o 16

masumi - 2015-06-12, 22:19

agabobi napisał/a:
Jestem już po egzaminie i były stłuczenia i poparzenia z przykurczami. Przewidziany czas wykonania masażu to 15 minut, ręka w pozycji siedzącej noga wiadomo pozycja leżąca, egzamin idzie według Zborowskiego.
U nas były dwa chwyty i dwa powtórzenia każdego chwytu.
Jeśli chodzi o strony to trzeba było uważnie czytać zadania bo było tak, że w jednym zleceniu były wpisana kończyna górna strona przednia i tylna plus dłoń strona dłoniowa i grzbietowa a w innych była tylko strona przednie, jeśli chodzi o nogę to była chyba tylko strona przednia (piszę chyba bo ja miałam rękę)
Po egzaminie trzeba wypełnić dokumentację, w moim przypadku trzeba było oprócz wpisania jaki rodzaj zabiegu i gdzie wpisać zalecenia dla pacjenta, czyli ćwiczenia które powinien wykonywać w domu.
U nas diagnostyka była wliczona w czas masażu o ole pamiętam (miałam stresa, zdawałam pierwsza)



Mięśnie do wypisania też były? i coś oprócz tego? jakieś przeciwwskazania?

syc_mary - 2015-06-13, 01:07

agabobi napisał/a:
Może sobie coś jeszcze przypomnę to dam znać, teraz muszę jeszcze zaliczyć test, tego się bardziej boję.
super! Dzięki za info. A powiedz mi jak była pozycja siedząca to pacjent siedział na stole a ty przed nim stałaś i robiłaś masaż czy jakoś inaczej? A jeśli chodzi o chwyty to miałaś na myśli techniki, w sensie ze 2 razy trzeba było je powtórzyć? Jeszcze raz dzięki 😀
Carlajne - 2015-06-13, 08:21

A przykuć ze były w stawach skokowych kolanowych i nadgarstkowych? I jakie to przykurcze były zgieciowe czy wprostne ? Z góry dzięki za odpowiedź :-)
jacekhirs - 2015-06-13, 08:46

Ile pacjent miał lat , przykurcz w palcach
Stłuczenie gdzie (staw skokowy)

adria - 2015-06-13, 10:22

Pisząc konczyna górna i dolna to chodzi o w całości kończyny czy tylko podudzie i przedramie ( no wiadomo plus tam stopa i ręka) ???
massagewarsaw - 2015-06-13, 10:24

adria napisał/a:
Pisząc konczyna górna i dolna to chodzi o w całości kończyny czy tylko podudzie i przedramie ( no wiadomo plus tam stopa i ręka) ???

to egzaminator bedzie ocenial twoja wyobraznie, wiec badz tworcza. Im wiecej zrobisz, tym masz szanse na wiecej punktow

syc_mary - 2015-06-13, 11:32

massagewarsaw napisał/a:
adria napisał/a:
Pisząc konczyna górna i dolna to chodzi o w całości kończyny czy tylko podudzie i przedramie ( no wiadomo plus tam stopa i ręka) ???

to egzaminator bedzie ocenial twoja wyobraznie, wiec badz tworcza. Im wiecej zrobisz, tym masz szanse na wiecej punktow
Moim zdaniem, jezeli w zadaniu bedziesz np miec wykonaj masaz konczyny gornej dloni i przedramienia to bede wykonywac to co jest podane (palce, srodrecze, nadgarstek i przedramie). Jezeli zrobisz wszystko to co jest w kluczu to egzaminator przerwie egzamin i bedziesz robic dalsze rzeczy. A jesli nie przerwie to rób dotąd az skończy sie czas.
adria - 2015-06-13, 12:21

syc_mary napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:
adria napisał/a:
Pisząc konczyna górna i dolna to chodzi o w całości kończyny czy tylko podudzie i przedramie ( no wiadomo plus tam stopa i ręka) ???

to egzaminator bedzie ocenial twoja wyobraznie, wiec badz tworcza. Im wiecej zrobisz, tym masz szanse na wiecej punktow
Moim zdaniem, jezeli w zadaniu bedziesz np miec wykonaj masaz konczyny gornej dloni i przedramienia to bede wykonywac to co jest podane (palce, srodrecze, nadgarstek i przedramie). Jezeli zrobisz wszystko to co jest w kluczu to egzaminator przerwie egzamin i bedziesz robic dalsze rzeczy. A jesli nie przerwie to rób dotąd az skończy sie czas.


taki mam plan. chcialabym mieć czas na zrobienie calej konczyny i pokazanie swoich umiejętności ale raczej to nie o to tutaj chodzi bo.. moglabym nie zrobić tego co faktycznie jest wymagane, egzaminator przerwałby mi masaż w połowie i byłaby jednym słowem lipa. Bede się trzymać tego co jest napisane.

Lisbeth - 2015-06-13, 13:41

agabobi napisał/a:
no właśnie siedziałam i wkuwałam mięśnie a dokładniej przypominałam sobie a jedyne co trzeba było wpisać to zalecenia do domu czyli ćwiczenia (ja tak wpisałam). Żadnych przeciwwskazań nie podawałam bo tego nie było w zadaniu.

Ale jak to nie było mięśni do wpisania? Dziwne...

A mogłabyś powiedzieć jak masowałaś?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group