To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015

brzezia - 2015-06-10, 17:28

marzencia331 napisał/a:
Napewno wszyscy maja egzamin pisemny 22 czerwca a co do praktyki to z tego co ja wiem to moga byc max 2 gr zadan na cala Polskę.
Ja osobiście z tego co przyszło do przygotowani w szkolach to obstawiam segmentarny kregoslupa bo gdyby chcieli coś wiecej to za długo by to trwalo poniewaz z tego co wiadomo to segmentarny niezaleznie czego zawsze trzeba poprzedzic opracowaniem kregoslupa lub porazenie nerwu twarzowego ale moge sie mylic.
Nam potrzebne sa konkrety od osob ktore juz zdawały a nie tylko przypuszczenia :wink: :wink:
Musimy byc dobrej mysli Pozdrawiam :lol:

Ludzie przestańcie obstawiać , to jest chore, wszyscy czekamy na potwierdzone pewne informacje a nie gdybanie !!!!!!!!

massagewarsaw - 2015-06-10, 17:28

syc_mary napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:


przykurcze z powodu przeciazenia to jednostka, to do wypowiedzi syc mary
sorrki jeśli wprowadziłam kogoś w błąd 😀 jednak dalej nie wiemy co było przyczyna przeciążenia, jaki jest stan pacjenta, czy ten stan trwa dalej czy ustąpił😀 to wszystko bedzie podlegać pod to jakie techniki wykonamy 😀 tak mi sie wydaje. W końcu rownież techniki masażu bedą podlegać ocenie.

mary, tylko tyle wiemy, czyli interpretacja jednostki zalezy od ciebie i dziala na twoja korzysc. Po prostu egzaminator daje ci pole do popisu. Czasami pytania nie sa do konca opisane, inaczej wiekszosc nie zdala by

massagewarsaw - 2015-06-10, 17:36
Temat postu: Re: Egzamin
syc_mary napisał/a:
Pytanie z innej beczki. Powiedzmy, że bedzie masaż klasyczny dłoni i przedramienia. W jakiej pozycji ułożycie pacjenta: w Zborowskim mamy want siedząco ale co gdy będziemy mieć tylko stół do masażu bez krzeseł albo jak bedzie jedno krzesło. Jak myślicie?

przeciez mozna wykonac w dowolnej pozycji: na siedzaco, na stole na brzuchu lub na plecach, nawet na stojaco. Wazne sa techniki, ktore wykonasz. Jesli jest tylko jedno krzeslo, to jeden zdajacy na krzesle, drugi na stole.

a jesli chodzi, czy jedna czy dwie osoby zdaja, to nie ma to zadnego znaczenia dla zdajacych, to tylko problem dla egzaminatora, ktory musi byc bystry, jesli jest 2 zdajacych. Trzeba sie oprzec na tym, co przekazali nauczyciele/dyrekcja, czyli z kazdej szkole moze byc inaczej. Nikt nie powiedzial, ze egzamin w kazdej szkole musi byc dokladnie taki sam.

syc_mary - 2015-06-10, 17:44
Temat postu: Re: Egzamin
massagewarsaw napisał/a:
syc_mary napisał/a:
Pytanie z innej beczki. Powiedzmy, że bedzie masaż klasyczny dłoni i przedramienia. W jakiej pozycji ułożycie pacjenta: w Zborowskim mamy want siedząco ale co gdy będziemy mieć tylko stół do masażu bez krzeseł albo jak bedzie jedno krzesło. Jak myślicie?

przeciez mozna wykonac w dowolnej pozycji: na siedzaco, na stole na brzuchu lub na plecach, nawet na stojaco. Wazne sa techniki, ktore wykonasz. Jesli jest tylko jedno krzeslo, to jeden zdajacy na krzesle, drugi na stole.

a jesli chodzi, czy jedna czy dwie osoby zdaja, to nie ma to zadnego znaczenia dla zdajacych, to tylko problem dla egzaminatora, ktory musi byc bystry, jesli jest 2 zdajacych. Trzeba sie oprzec na tym, co przekazali nauczyciele/dyrekcja, czyli z kazdej szkole moze byc inaczej. Nikt nie powiedzial, ze egzamin w kazdej szkole musi byc dokladnie taki sam.
Twoim zdaniem pozycja nie jest ważna ale jeśli np będziesz wykonywać np masaż na krzesłach to po jakiego będziesz przygotowywać stół, który podlega ocenie!?
massagewarsaw - 2015-06-10, 17:49
Temat postu: Re: Egzamin
syc_mary napisał/a:
Twoim zdaniem pozycja nie jest ważna ale jeśli np będziesz wykonywać np masaż na krzesłach to po jakiego będziesz przygotowywać stół, który podlega ocenie!?

no nie, przygotowujesz krzeslo, zreszta podobnie, jak stol.

albo na stojaco, bez tych wszystkich parafenaliow. A moze bedzie to na materacu? Tez przeciez mozna. Chodzi o techniki, dostosowanie ich do jednostki

syc_mary - 2015-06-10, 18:33
Temat postu: Re: Egzamin
massagewarsaw napisał/a:
syc_mary napisał/a:
Twoim zdaniem pozycja nie jest ważna ale jeśli np będziesz wykonywać np masaż na krzesłach to po jakiego będziesz przygotowywać stół, który podlega ocenie!?

no nie, przygotowujesz krzeslo, zreszta podobnie, jak stol.

albo na stojaco, bez tych wszystkich parafenaliow. A moze bedzie to na materacu? Tez przeciez mozna. Chodzi o techniki, dostosowanie ich do jednostki
Techniki oczywiście są ważne. Niestety na egzaminie praktycznym większość punktów dostaje sie za przygotowanie stanowiska przed i po masażu typu: wytarcie stołu, klinów, wałków, nawet stolika. Regulacja stołu. Prześcieradła - czy wyścielił stół, czy wyrzucił do odpowiedniego kosza po masażu. Czy wziął papierowe ręczniki i oliwkę do stolika. Czy oliwka jest zamknięta... Pytam bo jestem ciekawa, co wy byście zrobili. Tak samo jak wykonam masaż na złej kończynie to techniki mi nie pomogą.
adria - 2015-06-10, 18:42
Temat postu: Re: Egzamin
syc_mary napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:
syc_mary napisał/a:
Twoim zdaniem pozycja nie jest ważna ale jeśli np będziesz wykonywać np masaż na krzesłach to po jakiego będziesz przygotowywać stół, który podlega ocenie!?

no nie, przygotowujesz krzeslo, zreszta podobnie, jak stol.

albo na stojaco, bez tych wszystkich parafenaliow. A moze bedzie to na materacu? Tez przeciez mozna. Chodzi o techniki, dostosowanie ich do jednostki
Techniki oczywiście są ważne. Niestety na egzaminie praktycznym większość punktów dostaje sie za przygotowanie stanowiska przed i po masażu typu: wytarcie stołu, klinów, wałków, nawet stolika. Regulacja stołu. Prześcieradła - czy wyścielił stół, czy wyrzucił do odpowiedniego kosza po masażu. Czy wziął papierowe ręczniki i oliwkę do stolika. Czy oliwka jest zamknięta... Pytam bo jestem ciekawa, co wy byście zrobili. Tak samo jak wykonam masaż na złej kończynie to techniki mi nie pomogą.


zgadzam się w 100% śledzac całą dyskusje.
ma to ogromne znaczenie bo niestety jako pzyszli masażyści w wiekszości na egzaminie jestesmy oceniani za przygotowanie stanowiska itp itd a sam masaż to tylko jakaś cześć punktacji niestety.. chociaz powinien byc najwazniejszy z tego wszystkiego to w praktyce inaczej to wygląda. Jesli sie wykona poprawnie masaz a zle przygotuje sie stanowisko to mozna oblać krótko mówiąc.

massagewarsaw - 2015-06-10, 18:46

stol czy krzeslo sa tylko twoimi narzedziami, tak samo jak materac. Wiec postepujesz bardzo podobmoe w przygotowaniu stanowiska, utrzymaniu higieny. Nie kazdy twoj zabieg masazu bedzie w gabinecie masazu czy w sali szpitalnej na lozku pacjenta, czasami to bedzie korytarz na stadionie sportowym, 2 m2 podlogi w biurze, materac na podlodze u unieruchomionego pacjenta.

jesli macie jedno krzeslo, to jedna osoba bedzie zdawac na krzesle, druga na stole

syc_mary - 2015-06-10, 18:51
Temat postu: Re: Egzamin
adria napisał/a:
syc_mary napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:
syc_mary napisał/a:
Twoim zdaniem pozycja nie jest ważna ale jeśli np będziesz wykonywać np masaż na krzesłach to po jakiego będziesz przygotowywać stół, który podlega ocenie!?

no nie, przygotowujesz krzeslo, zreszta podobnie, jak stol.

albo na stojaco, bez tych wszystkich parafenaliow. A moze bedzie to na materacu? Tez przeciez mozna. Chodzi o techniki, dostosowanie ich do jednostki
Techniki oczywiście są ważne. Niestety na egzaminie praktycznym większość punktów dostaje sie za przygotowanie stanowiska przed i po masażu typu: wytarcie stołu, klinów, wałków, nawet stolika. Regulacja stołu. Prześcieradła - czy wyścielił stół, czy wyrzucił do odpowiedniego kosza po masażu. Czy wziął papierowe ręczniki i oliwkę do stolika. Czy oliwka jest zamknięta... Pytam bo jestem ciekawa, co wy byście zrobili. Tak samo jak wykonam masaż na złej kończynie to techniki mi nie pomogą.


zgadzam się w 100% śledzac całą dyskusje.
ma to ogromne znaczenie bo niestety jako pzyszli masażyści w wiekszości na egzaminie jestesmy oceniani za przygotowanie stanowiska itp itd a sam masaż to tylko jakaś cześć punktacji niestety.. chociaz powinien byc najwazniejszy z tego wszystkiego to w praktyce inaczej to wygląda. Jesli sie wykona poprawnie masaz a zle przygotuje sie stanowisko to mozna oblać krótko mówiąc.
Dokładnie. Powiedzmy, że na egzaminie mam m klasyczny, z którego jestem dobrze przygotowana. I powiedzmy, że mam 10-15 minut na wykonanie masażu. Spokojnie to zrobię no bo czemu nie. Wykonam wszystkie techniki i zawsze trafie w klucz. Powiedzmy, ze mam zwiekszone napięcie mięśniowe. Bede masować pacjenta i wykonam techniki, których nie powinnam, jednak egzaminator mi za to nie odejmie pkt. Ważne jest, że wbije sie w klucz. A w prawdziwym życiu tylko bym zaszkodziła pacjentowi a nawet i zrobiłabym mu krzywdę.
syc_mary - 2015-06-10, 18:58

massagewarsaw napisał/a:
stol czy krzeslo sa tylko twoimi narzedziami, tak samo jak materac. Wiec postepujesz bardzo podobmoe w przygotowaniu stanowiska, utrzymaniu higieny. Nie kazdy twoj zabieg masazu bedzie w gabinecie masazu czy w sali szpitalnej na lozku pacjenta, czasami to bedzie korytarz na stadionie sportowym, 2 m2 podlogi w biurze, materac na podlodze u unieruchomionego pacjenta.

jesli macie jedno krzeslo, to jedna osoba bedzie zdawac na krzesle, druga na stole
ja wiem jak jest w prawdziwym życiu. Nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli. Chodzi mi o to, ze według Zborowskiego w masażu klasycznym ręki pacjent powinien siedzieć. Natomiast jeśli przyjdzie egzamin i bede miała sam stół do masażu, bez zagłówka z regulacją to jak mam ustawić pacjenta?! Na leżąco chociaż w książce jest inaczej, na łożku w pozycji siedzącej, gdzie pacjentowi jest niewygodnie a co dopiero masażyście! Mowię tu o pozycji siedzącej na łożku bez regulowanego zagłówka.
ninaRolska - 2015-06-10, 19:09

ale czy naprawdę sadzicie ze będą 4 wersje zadań
massagewarsaw - 2015-06-10, 19:12

przeciez tak bylo.

po co klocic sie o fakty?

moze byc 44 zadan, nawet 444. Ty musisz to zdac.

albo schowaj glowe w piasek i badz przekonana, ze moze byc max 2. Twoj wybor

ninaRolska - 2015-06-10, 20:02

nie planuje takich zachowan ale w poprzednim roku bylo jakby inaczej a czy ktos wie co bylo dzisiaj?
massagewarsaw - 2015-06-10, 20:05

ninaRolska napisał/a:
nie planuje takich zachowan ale w poprzednim roku bylo jakby inaczej a czy ktos wie co bylo dzisiaj?

ha ha ha, krolewna sniezka spadla z ksiezyca

ninaRolska - 2015-06-10, 20:10

to co teraz nap nie ma nic wspólnego z tematem zbliżającego się wkrótce egzam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group