To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Granice w masażu relaksacyjnym?

isiaczek13 - 2015-01-26, 20:46
Temat postu: Granice w masażu relaksacyjnym?
Witajcie!

Od niedawna praktykuję i potrzebuje rady doświadczonych:
Otóż dałam ogłoszenie w internecie o tym iż wykonuję masaże (rożne, klasyczne, relaksacyjne, sportowe itd) i bardzo bym chciała pracować głównie z ludźmi naprawdę chorymi, którzy potrzebują pomocy.

Przychodzą jednak do mnie zazwyczaj sami panowie na masaż relaksacyjny. I jeszcze mi się nie zdarzyło żeby jakiś zachowywał się kulturalnie! Pomijam fakt że każdy "wskakiwał" na łózko jak go pan bóg stworzył- takie jego prawo. Ale prośby w stylu "proszę skupić się na dolnych partiach brzucha" przy jednoczesnym wzwodzie lub "boli mnie w pachwinie" i przesuwanie członka w to miejsce są moim zdaniem przesadą. I mimo iż jeszcze przy rozmowie telefonicznej, potem przed samym zabiegiem, jak i w trakcie jasno mówiłam ze nie wykonuję masaży okolic intymnych, przykrywałam pacjentów ręcznikami (to albo twierdzili ze im za gorąco, albo na początku leżeli grzecznie a potem 'niby przypadkiem" przesuwali ręczniki), to Panowie wciąż nie dawali za wygraną.

Jak powinnam się zachować w tej sytuacji?
Co zrobić? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
Jak sobie radzicie z podobnymi przypadkami?

Proszę podzielcie się doświadczeniem.
Pozdrawiam. Krysia

massagewarsaw - 2015-01-27, 03:31

zalatw ich po interesie - oplata za masaz przed zabiegiem, nawet przelew na jakis czas wczesniej (zeby znac ich dane osobowe i powstrzymac ich przed ewentualna agresja), a w przypadku niepoprawnego zachowania wypraszasz ich za drzwii lub wychodzisz. Informuj o tym w pierwszej rozmowie, przed samym zabiegiem niech podpisuja karte klienta (o chorobach, ze znaja przeciwskazania i ze w przypadku niepoprawnego zachowania przerywasz zabieg). Nagrywaj na kamerze lub co najmniej glos. Jesli zabiegi w gabinecie, to mozesz ostrzec, ze nagrywasz wszystko dla bezpieczenstwa, mozesz wywiesic informacje.

ustal, z jakich stron ogloszeniowych masz najwiecej dewiantow, przestan tam sie oglaszac. Pytaj kazdego, skad ma kontakt, jesli sam tego nie powie przy przedstawianiu sie.

wykonuj zabiegi dla mezczyzn tylko z polecenia kobiet. Niektore masazystki wykonuja zabiegi tylko dla kobiet



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group