To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Jaką umowę wybrać najlepiej?

Anonymous - 2008-09-04, 19:30
Temat postu: Jaką umowę wybrać najlepiej?
Witam!
Pisze z takim problemem a mianowicie pracuje na pelnym etacie w hotelu i zarabiam 1800zl netto nie niedlugi czas wchodzi do nas firma dzierzawiaca lokale i zaproponowano mi umowe zlecenie. W takim wypadku w zwiazku ze zima mamy mniejszy obrot w hotelu chcialbym przejsc na 1/2 etatu a u pracowdawcy nowego bede na umowe zlecenie. Problem w tym ze zastanowiam sie jak to jest ze skladkami i czy to przejscie bedzie dla mnie korzystne czy moze zostac na pelnym etacie hm? napewno nowy pracodawca musi okazac mi lepsze warunki niz mialem do tej pory czyli musze zarabiac wiecej niz 1800 zl.
Co polecicie w takiej sytuacji co korzystniej wybrac?
dziekuje pozdrawiam

Truskawa - 2009-01-23, 17:46

Rozumiem że pełny etat to umowa o pracę??
Jeżeli tak to masz tam płacone i odkładane na przyszłość, masz płacone wszystkie składki składki i 1800zl na rękę.
Na umowie-zleceniu masz tylko odprowadzane składki zdrowotne( jakbyś miał jakiś wypadek to nie płacisz za wizyty u lekarza) i to wszystko. Nie masz ani składek rentownych i emerytalnych ani co najważniejsze liczonych lat przepracowanych.
Na umowie zlecenie z samego tego co napisałem musisz żądać co najmniej 20%większego wynagrodzenia( tyle około wynoszą składki w umowie o pracę). Twoja decyzja.. Ja bym starał się mieć jednak umowę o pracę a nie zlecenie...

administrator - 2009-01-23, 19:17

Tak jak pisze Truskawka umowa o prace jest lepsza. No chyba że naprawdę dobre warunki zaproponuje ci nowy pracodawca na umowie zlecenie to możesz to przeboleć np ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group