To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Działalność 96.04.Z - masaż z dojazdem do klienta

Relaxmasaż - 2014-11-28, 18:19
Temat postu: Działalność 96.04.Z - masaż z dojazdem do klienta
Cześć!
Czy rejestrując firmę na pkd 96.04.Z mogę wykonywać masaże z dojazdem do klienta??

Proszę o odpowiedz, jeśli ktoś jest obczajony w tych sprawach.

Pozdrawiam ;)

yuzeq - 2014-11-28, 22:55

Tak, ale nie leczniczy :) Jeżeli chcesz jeździć po domach z relaksacją - spoko. A;e jeżeli chcesz wykonywać masaże lecznicze, czyli też masaż klasyczny, musisz sobie dopisać pkd 86.90.A, czyli działalność fizjoterapeutyczną. Ja mam wpisane obydwie. Wiele kategorii nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje
Relaxmasaż - 2014-11-29, 01:58

Ok rozumiem :smile:
a czy muszę być watowcem przy takim pkd? Czy wat jest od jakiejś kwoty przychodu w tym pkd? Jak to jest? Bo wiem że dzialalność fizjo jest zwolniona z vat (86...) a pkd 96.04z?

Dzieki za odpowiedzi :smile:
pozdrawiam manualnych mistrzów ;)

massagewarsaw - 2014-11-29, 03:49

yuzeq napisał/a:
Tak, ale nie leczniczy :) Jeżeli chcesz jeździć po domach z relaksacją - spoko. A;e jeżeli chcesz wykonywać masaże lecznicze, czyli też masaż klasyczny, musisz sobie dopisać pkd 86.90.A, czyli działalność fizjoterapeutyczną. Ja mam wpisane obydwie. Wiele kategorii nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje

w innym swoim poscie relaxmasaz napisal, ze zrobil kursy masazu czyli nie ma uprawnien wykonywac masazy leczniczych.

Rowniez nie mozna wpisac dzialalnosci fizjo, jesli nie ma sie kwalifikacji. Urzednik ma prawo sprawdzac dyplomy.

relaxmasaz moze wykonywac klasyka,bo go sie uczyl, jednak nie bedzie to masaz leczniczy.

Jesli chodzi o probe ominiecia vat, to tego nie proboj, bo jest to naduzycie, ktore cie moze wkopac. Przy dojazdach i przy masazu nie leczniczym klientom nie zalezy na rachunkach. To jest jednym z powodow, dlaczego jest tak duzo masazystow mobilnych

Relaxmasaż - 2014-11-29, 14:09

Czyli rozumiem że przy działalności 96.04.z muszę być watowcem,
i nie ma jakiegoś progu zarobków w tej kategorii po przekroczeniu których muszę być watowcem?
Zatem mając małą jednoosobowa firmę na ten pkd, zgodnie z prawem, muszę być watowcem i koniec kropka.

Daniel_26 - 2014-11-30, 19:41

Z vat możesz być zwolniony przedmiotowo lub podmiotowo.

Od 2014 r. podatnikowi przysługuje zasadniczo prawo do zwolnienia z opodatkowania VAT-em, jeśli wartość jego opodatkowanej sprzedaży nie przekroczy w ciągu roku podatkowego 150 000 zł.

Co w przypadku masażystów mobilnych jest mało realnym, by taki próg przekroczyć. Więc tak, czy siak będziesz zwolniony z vatu.

Relaxmasaż - 2014-12-01, 00:33

Okej, dziękuje za info Daniel, jeszcze się wypytam jutro co i jak w skarbówce.
:) pozdrawiam ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group