To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Praca semestralna

Kinia1311 - 2014-11-24, 19:12
Temat postu: Praca semestralna
Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Mam na zaliczenie semestralne 3 tematy do wyboru , muszę wybrać jeden i napisać długi referat z tego. Proszę o pomoc.
Prace:
1. Rola masażysty w zapobieganiu przykurczom w reumatoidalnym zapaleniu stawów.
2. W jaki sposób masażysta może spowodować ewakuację wydzieliny z oskrzeli biorąc pod uwagę przewlekłe zapalenie oskrzeli i w rozstrzeniu oskrzeli.
3. Wskazania i przeciwwskazania do masażu przy przewlekłej niewydolności krążeniowej.
Proszę Was o pomoc. W internecie jest mało na ten temat.
Z góry bardzo dziękuję :) :)

Masaż Kraków - 2014-11-25, 08:44

pytanie 1- zapobieganiem jest rozciąganie mięśni, które mogą ulec przykurczeniu
np. po stronie dłoniowej ręki dochodzi do przykurczu W RZS zgięcia dłoniowego, mięśnie po stronie grzbietowej się rozciągają a po dłoniowej przykurczają. Celem masażysty jest poluźnienie dłoniowej strony i rozciągnięcie tych mm, a po stronie grzbietowej pobudzenie mm. Ogółem po str dłoniowej dużo rozcierań i stretching

pytanie 2- podstawą jest zastosowanie wibracji poprzecznej oraz oklepywania klatki piersiowej, dzięki temu udrożni się drzewo oskrzelowe, ułatwi odpływ zalegającego śluzu, dodatkowo można zastosować pozycję drenażową. Chcąc zwiększyć wentylację i zapobiec dalszym zrostom wykonuje się chwyt sprężynowania klatki piersiowej.

pytanie 3-
wskazania- przede wszystkim obrzęk
p/wskazania- tak jak zawsze m.in ostry stan zapalny, obrzęki wynikające z nieuregulowanych wad serca, obrzęki niewiadomego pochodzenia



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group