To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin zawodowy styczeń 2015

Thor - 2015-01-20, 22:33

Szkoda mi po prostu młodzieży.
massagewarsaw - 2015-01-20, 23:32

Thor napisał/a:

I tu niestety się mylisz. Przejrzyj, proszę, podstawę programową dla technika masażysty i wyszukaj takie cuda jak np. ćwiczenia Perschla. Wytłumacz też co w ogóle robią tam pytania o ćwiczenia, których masażysta wykonywać nie ma prawa?

nie, nie myle sie. Na czerwcowym egzaminie bylo kilkanascie pytan z fizjoterapii, zabiegow ktorych masazysta nie moze wykonywac. Natomiast w programie jest ten material jako wprowadzenie do tematyki i komisja ma prawo do wlaczenia tego materialu do egzaminu. Egzamin teoretyczny ma sprawdzic wiedze teoretyczna, ksiazkowa (nie koniecznie potrzebna pozniej w pracy), od praktycznej jest drugi egzamin.

Dlatego tez cwiczenia perschla znalazly sie na egzaminie i rozumie, z tego co napisalas, ze jednak istnieja one, tylko robert nie mogl znalezc tego w podrecznikach.

do listy czaki dopisujemy wobec tego niewydolnosc zylna i 2 poprawne odpowiedzi, tylko jeszcze trzeba znalezc zrodlo ksiazkowe. I pytanie o wydolnosc miesni ma 3 poprawne odpowiedzi, ale najbardziej odpowiednia jest ta o 30%, wiec raczej trudno bedzie zaliczyc to pytanie jako bledne.

pomoc nauczycieli przy rozwiklaniu problemu z bledami na egzaminie ma taki zwiazek z kuratorium, ze ich praca jest weryfikowana przez kuratorium (nie koniecznie po % zdajacych, bo kryteriow oceny jest wiele). Twoj przypadek jedynego znanego nauczyciela, ktory wypowiada sie w tym watku (na kilkadziesiat innych wypowiedzi uczniow) dopiero po 12 dniach od egzaminu, potwierdza regule, ze nauczyciele nie beda angazowac sie w znacznym stopniu, bo to moze podwazac ich dalsza prace. Czesc nauczycieli jest rowniez w komisjach egzaminacyjnych, i jest wobec tego konflikt interesow, ktory ograniczy ich zaangazowanie. Czyli chcieliby pomoc, ale, z drugiej strony, nie moga.

egzamin ulozyla grupa nauczycieli masazu, fizjoterapeutow (wiekszosc nauczycieli to fizjo, ktorzy wczesniej uczyli technika fizjo) i autorow podrecznikow. Te same osoby sa rowniez w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzaja egzamin.

to nie pierwszy juz raz, kiedy sa bledy na egzaminie i sadzenie sie (pamietam watek z jesieni 2011, ktory jednak nie zostal pociagniety przez innych), ale pojscie w kierunku sadowym, wedlug mnie, daleko nie zaprowadzi. Po prostu nie warto wysilku, jesli za pol roku mozna poprawic.

Thor - 2015-01-22, 22:13

Trzeci raz pisał nie będę. Posty znikają. Bardzo mi przykro.
massagewarsaw - 2015-01-23, 04:46

przed "wyslij" warto skopiowac, na wypadek utraty polaczenia, wylogowania przez system. Szczegolnie, jesli wypowiedz dluzsza.
kidagakasz2610 - 2015-01-23, 14:33

Witam wszystkich na forum. Czy wiecie może Co może być w czerwcu na egzaminie praktycznym? Macie jakieś podejrzenia ? Bede wdzieczna za odpowiedź. Jestem z woj.pomorskiego :sad:
massagewarsaw - 2015-03-15, 04:22

dlaczego nikt sie nie chwali wynikami?

wszyscy oblali?

mateuszek609 - 2015-03-16, 21:29

massagewarsaw napisał/a:
dlaczego nikt sie nie chwali wynikami?

wszyscy oblali?


Wyniki mają być dopiero 27 marca :)

massagewarsaw - 2015-03-18, 09:59

aha, bo suzi napisale, ze na stronie komisji jest 27 luty. Pewnie jej sie pomylilo
banan - 2015-03-26, 21:53

mateuszek609 napisał/a:


Wyniki mają być dopiero 27 marca :)


już są! :) :) :)

saatisfied - 2015-03-27, 02:02

banan, gdzie Ty je widzisz? Znając ich to wstawią je dopiero dzisiaj rano...
banan - 2015-03-27, 08:55

saatisfied napisał/a:
banan, gdzie Ty je widzisz? Znając ich to wstawią je dopiero dzisiaj rano...


ja i ludzie z mojej szkoły mamy wyniki od wczoraj

wyniki.oke.gda.pl

Ewamasaz - 2015-03-28, 13:08
Temat postu: Re: Egzamin zawodowy styczeń 2015
suzi89 napisał/a:
ktoś coś wie na ten temat?
maciwe tresc zadania praktycznego masazu 2015 r i ewentualne odpowiedzi
[glow=444444][/glow







]

kachaa - 2015-03-28, 14:24

My ciagle czekamy, podobno maja czas na dostarczenie wyników do konca marca :(
robin1313 - 2015-03-31, 00:38

Hej ludziska, jak poszedł egzamin? Czy jesteście już masażystami? Jak z pracą? U nas traktują masażystów jak piąte koło u wozu, zastanawiam się czy warto było kończyć dwuletnią szkołę technik masażysta - perspektywy są takie same jak po weekendowym kursie masażu - po prostu MASAKRA :cry:
robin1313 - 2015-03-31, 00:42

Kuźwa zdałem, ale co z tego? :cool:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group