To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż a wzrost

ananas - 2008-08-27, 10:29
Temat postu: Masaż a wzrost
Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie wzrostu... Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś rodzaj masażu np. wydłużający nogi. Chodzi mi o jakieś 3 cm. Wiem, że to jest bardzo dużo i trudno uzyskać taki efekt ;) . Nie proszę o odpowiedzi w stylu: "wyluzuj...". Za wszystkie porady serdecznie dziękuję. Pozdrawiam ;)

massagewarsaw - 2008-08-27, 12:48
Temat postu: http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa
masaz i cwiczenia tylko pomoga, jesli sie garbisz, masz skolioze czy pochylona miednice. Cotygodniowe masaze, codzienna gimnastyka korygujaca 30 minut, pilnowanie swojej postawy dadza efekt po roku - jesli jestes niska to rozciagniesz sie 1-2cm, jesli wysoka to nawet wiecej. Zwisanie z drazka czy stolu obrotowego moze byc pomocne, dzwiganie ciezarow nie - chodzi o rozluznienie stawow, zwiekszenie przestrzeni miedzy kregami.

opieram sie o doswiadczenie, nie wiem co mowia podreczniki. Mam jedna klientke, ktora po roku wziecia sie w rygor masazu i cwiczen, przy rutynowej kontroli wzrostu u lekarza odkryla, ze jest wyzsza o 4cm.

jako ciekawostki:

wstajac rano jestesmy wyzsi o kilka milimetrow niz wieczorem, po dniu stania i chodzenia.

w chinach ostatnio panuje moda wsrod zamoznych niskich pan na lamanie piszczeli i wstawianie 'przedluzaczy'

w birmie i tajlandii sa plemiona gorskie, ktorych kobiety od dziecka nosza metalowe obrecze na szyi - taka u nich tradycja, ktora ze wzgledu na turystow nadal kwitnie. Ich szyje sa pewnie 10cm dluzsze niz przecietne. Obejrzyj, ale traktuj to jako ciekawostke, niz co jest dla ciebie praktyczne.

http://www.google.co.uk/i...GL_plGB284GB285

ananas - 2008-08-28, 13:19

Dziękuję za odpowiedź ;) .
Mam jeszcze pytanie... Napisała pani o swojej klientce, że urosła 4 cm. Chciałabym się jednak dowiedzieć jaka część ciała przedłużyła się o ten "dodatkowy wzrost"? Jeśli kręgosłup to wtedy jest dysproporcja w moim przypadku :( . Mam krótkie nogi, a jeśli jeszcze wydłużę się na kręgosłupie to będzie wyglądać dość dziwnie :( .
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź na ten temat. Pozdrawiam ;)

massagewarsaw - 2008-08-28, 14:48
Temat postu: masaz warszawa
klientka jest wysoka i garbila sie, zeby nie dominowac wzrostem. Rowniez miala powazne problemy z miednica po porodzie, tak, ze musiala przez pewien czas chodzic o lasce. Poprzez zabiegi i cwiczenia miednica wrocila do wlasciwego polozenia i dolny kregoslup rowniez wyprostowal sie, tak, ze nie czuje juz bolu przy chodzeniu i dlugim siedzeniu.

poproboj z koturnami (w krajach gdzie jest duzo niskich kobiet, sa one powszechnie uzywane) albo z ubiorem (dlugie spodnice etc)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group