To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Porady napisane przez specjalistów - Pranie w gabinecie masażu/kosmetycznym

sabka79 - 2014-10-16, 17:16
Temat postu: Pranie w gabinecie masażu/kosmetycznym
Witam wszystkich. Jeśli prowadzicie działalność związaną z gabinetem masażu/ kosmetycznym jak rozwiązujecie kwestie prania. Własna pralnia, oddawanie do pralni zewnętrznej? Czy goście odwiedzający Wasz gabinet/salon przychodzą z własnym ręcznikiem/kocem. Jeśli goście korzystają z Waszych materiałów to są to koce czy ręczniki? Interesuje mnie ten temat, ponieważ kwestie prania to dosyć istotna sprawa, czasochłonna i kosztowna.

Pozdrawiam

massagewarsaw - 2014-10-16, 17:45
Temat postu: Re: Pranie w gabinecie masażu/kosmetycznym
ponoc kontrole sanepidu wymagaja rachunkow z pralni, ale jesli do tej pory tego nie prosili, to taniej wyjdzie pranie samemu. Jesli niewielki gabinet, to mozna prac w domu lub zlecic to zaufanemu pracownikowi gabinetu za odpowiednim wynagrodzeniem. Praktycznie kazdy ma automatyczna. Trzeba tylko dokupic suszarke. Wszystkie koszty, wlacznie z pradem, mozna odpisac od podatku (obrotna ksiegowa powinna ci doradzic).

oczywiscie, ze swiadczac usluge rowniez musisz zapewnic wszystko zwiazane z wykonaniem pracy, czyli reczniki obowiazkowo.

uzywam 1-2 recznikow kapielowych do przykrycia i elastycznego przescieradla z frotte. Mam ich zapas i piore, gdy sie zbierze cala pralka, czyli 6kg. Unikam bialych, bo ciezej sie pierze, ale wyciagam dla specjalnych klientow.

natomiast na masaz z dojazdem klient przygotowuje reczniki, przescieradlo mam swoje, bo jest dopasowane do stolu i nie przesuwa sie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group