To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Porady napisane przez specjalistów - Wysokość stołu do masażu

Julia - 2014-08-26, 09:14
Temat postu: Wysokość stołu do masażu
Witam.
Pytanie jak wyżej;)
Od jakiegoś czasu pracuje jako masażystka, i zawsze stół masażu dostosowywałam tak, aby w trakcie masażu (gdy już leży na nim pacjent) moje ręce położone na jego plecach były nieznacznie ugięte. Przy takiej pozycji nawet głęboki masaż nie był problemem. Niestety w obecnym miejscu pracy stoły są znacznie dla mnie za wysokie (pracuje tu wiele osób więc dostosowanie go tylko pod siebie było by trudne) - pytanie więc, czy ja to zawsze robiłam coś źle?
Była bym wdzięczna za odp na moje pyt, a tym bardziej za wskazanie mi jej w odpowiednim piśmiennictwie. (może wtedy znalazła bym dobre argumenty dla przełożonego na małą zmianę;))
Pozdrawiam serdecznie

kalamburka - 2014-09-09, 17:41

czytałam kiedyś, że stół powinien mieć wysokość taką, aby stojący przy nim masażysta mógł oprzeć na nim dłonie. ale nie pamiętam, gdzie to czytałam.
administrator - 2014-09-10, 07:04

kalamburka napisał/a:
czytałam kiedyś, że stół powinien mieć wysokość taką, aby stojący przy nim masażysta mógł oprzeć na nim dłonie. ale nie pamiętam, gdzie to czytałam.

Dobrze czytałeś taka jest zasada dobierania odpowiedniego stołu do wysokości masażysty.

massagewarsaw - 2014-09-28, 14:58
Temat postu: Re: Wysokość stołu do masażu
julia, wzrost/budowa anatomiczna/techniki masazu/nawyki kazdego masazysty sa inne, wiec nie ma sensu podpierac sie podrecznikami.

stoly przenosne sa z reguly regulowane, ich ustawienie to kilkanascie sekund (z metalowymi nogami z reguly maja przycisk) do okolo 2 minut (drewnianei maja srubki), wiec mozna dobierac wysokosc nawet do kazdego klienta. Taki czas nie powinien byc zadnym problemem.

jesli macie tylko stacjonarne, to niech szef obetnie nogi czy zainwestuje w kolejny stol (najlepiej regulowany).

prawdopodobnie inni masazysci w pracy maja taki sam problem, jak ty, tylko nic nie mowia

KBaraniecki - 2015-11-21, 11:35

Ja pracuje nisko, tak żeby uginać kolana. Niżej niż obowiązuje standardowe sugestie.
wiater - 2016-03-01, 09:50

Ja dostosuje masaż do wysokości ud. Wysokość stołu jest dla mnie dobra wtedy, kiedy jest prawie przy stawie biodrowym
TicTac - 2016-09-09, 15:48

Przede wszystkim wygodna dla masażysty i jego kręgosłupa.Inna będzie dla 150kg pacjenta, a inna dla 70 letniej staruszki. Też ilość masaży ma znaczenie, jeśli masz do zrobienia 5 stół będzie wyżej, jeśli 20 stół będzie niżej.
Remila - 2018-06-27, 09:11

Pamiętaj, aby wybrać stół, w którym można wyregulować wysokość, dostosowując ją do swoich potrzeb. Istnieje kilka metod wstępnego ustalania wysokości na jakiej powinien znajdować się blat stołu:
a) dłonie masażysty powinny opierać się na blacie, przy wyprostowanych rękach w postawie stojącej
b) blat stołu powinien się znajdować na wysokości krętarza większego masażysty ,
c) dodatkowo należy uwzględnić posturę osoby masowanej

Dzieki temu będzie wygodnie i masazyście i osobie masowanej



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group