To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - EGZAMIN PRAKTYCZNY 2014

basiunka38 - 2014-06-25, 12:24

Kłodzko już po, to samo co wszędzie. Ja mialam L-S, po opracowaniu jednej strony i przejsciu na drugą pani egzaminator już mi podziękowała i kazała skończyć zabieg. Myślę, że było ok. Stres zupełnie niepotrzebny tyllko utrudniał zadanie, ale wiadomo czlowiek mądry po fakcie. Powodzenia wszystkim, których jeszcze ta walka ze stresem czeka :-)
aleksandraxz - 2014-06-26, 14:31
Temat postu: egzamin
czy ktoś ma jeszcze jakieś info odnośnie egzaminu? Ja zdaję 2 lipca , czego się spodziewać ?
massagewarsaw - 2014-06-26, 23:58

ola, jak nie bedzie przecieku, to to samo. Czytaj od poczatku
mariola_goldap - 2014-06-27, 15:18

Już większość po egzaminie,więc mało kto tu zagląda.....ja ponawiam swoje pytanie jakie pisaliście konkretnie zalecenia...?
GenesiZ92 - 2014-06-28, 08:52

unikanie przeciążeń, nie podnoszenie ciężkich przedmiotów, ćwiczenia odciażające, maści przeciwbólowe, ciepłe okłady, ciepłe kąpiele
domi_nika - 2014-06-29, 19:33
Temat postu: :)
a jakie mięśnie wypisywaliście ?
GenesiZ92 - 2014-06-30, 18:10

LS: biodrowy, biodrowo lędźwiowy, lędźwiowy mniejszy/większy, czworoboczny lędźwi, prostownik grzbietu, najszerszy, najdłuższy.

TH-L: najszerszy, najdłuższy, prostownik grzbietu, równoległoboczny, czworoboczny, międzyżebrowe, podłopatkowy, nadgrzebieniowy.

domi_nika - 2014-07-01, 14:39

dużo :) Nam nauczycielka mówiła, że wystarczyło 2. Ale lepiej więcej, niż w ogóle :)
Truskawa - 2014-07-01, 22:09

Witam na koniec egzaminów praktycznych, emocje już opadły, zmian żadnych nie było każdy miał albo L-S albo L-Th. Co do przebiegu egzaminów to wyglądały podobnie ale nie wszędzie. Wszystko zależało od znajomości szkoły i egzaminatora. Jedni bardziej wymagający i chcący zobaczyć wszystkie techniki i chwyty inni sztywno trzymali się zaleceń podanych w zadaniu. Co do detali typu gdzie co odnieść co czym zdezynfekować itp zależało od instruktorów uczących masażu. Myślę że ktoś kto wie o co chodzi w masażu i nawet orłem nie jest a w szczególności nie zestresował się za bardzo, zda egzamin praktyczny. Jest to rok tzw eksperymentalny co za tym idzie ani uczniowie ani egzaminatorzy nie byli uczeni pod taki rodzaj egzaminu co jest plusem dla zdających. Teraz spokojnie czekamy na wyniki i w świat zdobywać kolejne plecy do masowania:)
Pozdrawiam "potencjalnych" techników:P:)

Daniel_26 - 2014-07-03, 14:38

No teraz pozostaje tylko czekanie na wyniki. Mam nadzieje, że pojawią się wcześniej niż pod koniec sierpnia :)

No naprawdę frustrujące. 2 miesiące oczekiwania by móc w końcu zacząć działać, szukać pracy czy też założyć własną działalność (legalnie, z papierkiem).

Sądzę, że na praktycznym poradziłem sobie dobrze, lecz to wszystko się okaże ;)

massagewarsaw - 2014-07-03, 15:40

Nie, nie oglaszaja wynikow wczesniej, niz zapowiedziane.

Moze jakis nauczyciel/egzaminator pojawi sie tu poloficjalnie, bywalo tak w ubieglych latach.

Mozesz szukac pracy sezonowej, na swiadectwo ukonczenia szkoly. Moze nawet staz/praktyka

Truskawa - 2014-07-03, 18:28

Teraz tym bardziej jest sezon praktyk i staży bo połowa składów zaczyna wakacje. Wielu z tych co praktykowało jest branych na zastępstwa aby pozapychać braki kadrowe w placówkach w których mieli praktyki(NFZ nie przewiduje wakacji i nie ma przerw w zabiegach). Pracodawca wie kogo będzie miał, a osoby czekające na papiery już mają co wpisać w CV a nóż po wakacjach znajdzie się miejsce na stałe;)
Jasne że zabiegów planowych jest mniej ale dla obrotnego pracodawcy jest to sezon na zabiegi komercyjne w promocyjnych cenach i potrzebny jest skład:)

goga591 - 2015-06-09, 21:32
Temat postu: Przeciwwskazania do masazu
Wykaz przeciwwskazań
-Gorączka
-Zaostrzenie objawów bólowych
-Rany, krwotok lub menstruacja
-Choroba zakaźna
-Choroba nowotworowa.

Zalecenia:
-Redukcja nadwagi,
-Ćwiczenia fizyczne
-Nordic walking
-kontrola diety
- unikać skłonów na prostych nogach lub korzystać z przysiadu np przy podnoszeniu czegos z podłogi

Ćoś takiego podlegało ocenie w czerwcu 2014.
-unikać podnoszenia cieżarów lub rozkładać cieżar na obie konczyny dolne

kamila12345 - 2015-07-24, 12:50

Trzeba miec ze sobą dowód osobisty losujemy numerek, który odpowiada stanowisku i zestawowi (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4) . rozdają karty egz. i sprawdzamy czy wszystko jest OK (plomba itp.) czas na zapoznanie się z treścią, gotowość do przygotowywania stanowiska zgłaszamy kolejno przez podniesienie ręki jak wszyscy zgłoszą to ruszamy (wszyscy na raz) do stanowisk i szykujemy
myjemy ręce dezynfekcja asystorki (to ta szafka na kółkach), górną półkę przykrywamy papierowym podkładem, na górnej układamy oliwkę, dezynfekator do stołu i do rąk, rolkę z papierowymi ręcznikami, niżej prześcieradła (2szt. materiałowych + 1 szt. papierowe/fizelinowe), podkładkę pod twarz/głowę, jeszcze niżej wałki kliny itp. (ciekawe jak się to zmieści)
12. idziemy do stołu i dezynfekujemy stół, podłokietniki i "podtwarznik"
13. na stół kolejno : materiałowe prześcieradło, wałki i kliny (dezynfekcja!!!), na to papierowe prześcieradło, drugie materiałowe zostawiamy do przykrycia pacjenta, na podtwarznik kładziemy jednorazową podkładkę pod twarz/głowę
14. regulacja wysokości stołu
15. zgłaszamy (podniesienie ręki) stół do sprawdzenia
16. zaczynają się masaże (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4 i na odwrót) w odpowiednich boksach
objaśniamy pacjentowi co bd masować, pytamy o samopoczucie, mówimy żeby ewentualne dolegliwości w trakcie masażu zgłaszać, że rzeczy odwiesić i wygodnie się położyć, pytamy czy pomoc, korygujemy ułożenie pacjenta, przykrywamy prześcieradłem
myjemy i dezynfekujemy ręce masaż
20. po masażu mówimy że to koniec, osuszamy nadmiar oliwki, przykrywamy, pacjent ma leżeć
21. myjemy ręce
22. odkrywamy, pomagamy się ubrać, zejść ze stołu (najpierw do siadu!!!), pytamy czy wszystko w porządku i ze ma odpocząć po masażu, że następny masaż jutro itp. sprzątamy stanowisko, wyrzucamy zużyte prześcieradła papierowe i papierowe ręczniki do kosza pod stołem dezynfekujemy wałki i kliny, stół wszystkie graty na asystorke i odwozimy, rozpakowujemy - odkładamy, a asystorkę dezynfekujemy i odwozimy na stanowisko zgłaszamy koniec sprzątania wracamy do stolika (lub teraz my będziemy pacjentem) nalezy wypełnic przebieg karty pacjenta a: (jeżeli tak jak dotychczas to 6 przeciwwskazań, mięśnie masowane, podpisujemy PESELem a nie nazwiskiem :grin:

:grin: :grin: :grin:

massagewarsaw - 2015-07-24, 22:06

kamila12345 napisał/a:
Trzeba miec ze sobą dowód osobisty losujemy numerek, który odpowiada stanowisku i zestawowi (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4) . rozdają karty egz. i sprawdzamy czy wszystko jest OK (plomba itp.) czas na zapoznanie się z treścią, gotowość do przygotowywania stanowiska zgłaszamy kolejno przez podniesienie ręki jak wszyscy zgłoszą to ruszamy (wszyscy na raz) do stanowisk i szykujemy
myjemy ręce dezynfekcja asystorki (to ta szafka na kółkach), górną półkę przykrywamy papierowym podkładem, na górnej układamy oliwkę, dezynfekator do stołu i do rąk, rolkę z papierowymi ręcznikami, niżej prześcieradła (2szt. materiałowych + 1 szt. papierowe/fizelinowe), podkładkę pod twarz/głowę, jeszcze niżej wałki kliny itp. (ciekawe jak się to zmieści)
12. idziemy do stołu i dezynfekujemy stół, podłokietniki i "podtwarznik"
13. na stół kolejno : materiałowe prześcieradło, wałki i kliny (dezynfekcja!!!), na to papierowe prześcieradło, drugie materiałowe zostawiamy do przykrycia pacjenta, na podtwarznik kładziemy jednorazową podkładkę pod twarz/głowę
14. regulacja wysokości stołu
15. zgłaszamy (podniesienie ręki) stół do sprawdzenia
16. zaczynają się masaże (nr 1 masuje nr 3, a nr 2 masuje nr 4 i na odwrót) w odpowiednich boksach
objaśniamy pacjentowi co bd masować, pytamy o samopoczucie, mówimy żeby ewentualne dolegliwości w trakcie masażu zgłaszać, że rzeczy odwiesić i wygodnie się położyć, pytamy czy pomoc, korygujemy ułożenie pacjenta, przykrywamy prześcieradłem
myjemy i dezynfekujemy ręce masaż
20. po masażu mówimy że to koniec, osuszamy nadmiar oliwki, przykrywamy, pacjent ma leżeć
21. myjemy ręce
22. odkrywamy, pomagamy się ubrać, zejść ze stołu (najpierw do siadu!!!), pytamy czy wszystko w porządku i ze ma odpocząć po masażu, że następny masaż jutro itp. sprzątamy stanowisko, wyrzucamy zużyte prześcieradła papierowe i papierowe ręczniki do kosza pod stołem dezynfekujemy wałki i kliny, stół wszystkie graty na asystorke i odwozimy, rozpakowujemy - odkładamy, a asystorkę dezynfekujemy i odwozimy na stanowisko zgłaszamy koniec sprzątania wracamy do stolika (lub teraz my będziemy pacjentem) nalezy wypełnic przebieg karty pacjenta a: (jeżeli tak jak dotychczas to 6 przeciwwskazań, mięśnie masowane, podpisujemy PESELem a nie nazwiskiem :grin:

:grin: :grin: :grin:

to tylko spam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group