To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Pierwszy masaż a wiek

michalka - 2018-02-21, 15:52

Ja widziałam dzieci na masażu. jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń w kwestii zdrowotnych to wiek też nie jest przeszkodą. Tylko w młodym wieku lepiej iść z opiekunem, żeby on ewentualnie opowiedział o dawnych urazach, o których dziećmi często zapominają
lucas - 2018-03-27, 17:05

Lepiej się zabezpieczyć, w sensie jako masażysta, bo teraz rodzice dzieci są tak przewrażliwieni, że dziecko po masażu powie, że coś go kłuje w łopatce i będzie awantura. Najlepiej niech opiekun przyjdzie z dzieckiem.
ayo1 - 2018-05-01, 11:24

tak!
mirek7 - 2018-05-23, 09:29

michalka napisał/a:
Ja widziałam dzieci na masażu. jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń w kwestii zdrowotnych to wiek też nie jest przeszkodą. Tylko w młodym wieku lepiej iść z opiekunem, żeby on ewentualnie opowiedział o dawnych urazach, o których dziećmi często zapominają

Mam takie samo zdanie :)

remiii - 2018-07-02, 07:42

Wiek nie ma tutaj raczej większego znaczenia. Co ciekawe sama byłam pierwszy raz na masażu jak miałam lat 15 :) A to dlatego,ze intensywnie uprawiałam sport oraz czasami potzebowałam odpoczynku i relaksu w postaci własnie czegoś takiego :)

Aktualnie również masuję czasami bardzo młode osoby.