To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masażystka w ciąży czy moze wykonywać zawód?

czekoczekolada - 2014-04-23, 13:52
Temat postu: Masażystka w ciąży czy moze wykonywać zawód?
witam, potrzebuje pilnie odpowiedzi. Otóż jestem masażystką i zaszłam w ciąże. czy mogę normalnie wykonywać zawód? ponieważ pracuję między szkodliwymi aparatami - ultradźwięki, prądy DD,jonoforeza, pole magnetyczne, laser itp. wszystkie te aparaty znajdują się w pomieszczeniach niezamkniętych, więc promieniowanie prawdopodobnie jest w całym ośrodku. gabinet do masazu mam obok. czy te oddzialywania moga zaszkodzic ciazy ? czy jesli nie bede miala bezposrednio stycznosci, to nic sie nie stanie?
massagewarsaw - 2014-04-23, 14:08
Temat postu: Re: Masażysta w ciąży
zadne z tych urzadzen nie jest szkodliwe
Rybkos - 2014-04-24, 13:23

http://www.sosrodzice.pl/...alezy-wiedziec/
http://portal.abczdrowie....etyczne-a-ciaza
Kiedyś gdy odbywałem praktyki na fizykoterapii gdzie było parę urządzeń z polem magnetycznym właśnie z ciekawości zapytałem się czy to nie szkodzi, to pani pracująca tam już 15 lat powiedziała mi o przypadku gdy kobieta kiedyś tam pracująca próbowała zajść w ciążę, ale dopiero jakiś czas po zmianie pracy udało się jej- może przypadek, może nie.

massagewarsaw - 2014-04-24, 14:52

cos 20% rodzin ma problemy z ciaza, po 40% z powodu kobiety czy mezczyzny (tak!), 20% z nieznanych powodow, wiec mala szansa, ze bylo to pole magnetyczne.
AnnaSZ - 2016-01-23, 21:11

Nadal możesz wykonywać swój zawód ale jeśli masz możliwość zmiany otoczenia bez fizykoterapii lepiej to zrobić dla pewności, Nie jest powiedziane, że może być coś nie tak z ciążą, ale nadal praca przy urządzeniach do fizykoterapii jest uznawana za szkodliwą.
andreas - 2016-02-09, 13:35

Najlepiej gdybyś zapytała się o to swojego lekarza. On rozwieje wszystkie wątpliwości


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group