To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Niezbędne ksiązki - nauka masażu

forum.user - 2008-07-22, 18:20
Temat postu: Niezbędne ksiązki - nauka masażu
witam.
jestem początkujący i chciałbym się spytać jakie książki są warte polecenia odnośnie masażu klasycznego, leczniczego i drenażu limfatycznego
chodzi mi o pozycje sprawdzone i polecane
pozdrawiam

P.S. znalazłem w internecie opracowania Zborowskiego - warte uwagi?
chodzi mi o jak najbardziej dokładne i rzetelne opracowania

massagewarsaw - 2008-07-22, 19:25
Temat postu: masaz warszawa
drenaz limfatyczny przez vodder, moze po polsku rowniez
forum.user - 2008-07-22, 19:29

a klasyczny i leczniczy?
chodzi mi o tzw. pozycja klasyczne, tzn niezbędne i konieczne do przerobienia by nauczyć się fachowo wykonywać masaż

massagewarsaw - 2008-07-22, 19:52
Temat postu: masaz warszawa
ksiazki to jako dodatek do kursu (oprocz podrecznika kursowego), rozszerzenie teorii albo jako powtorka czy sieganie po szczegoly, gdy juz pracujesz.

leczniczy to 2 lata nauki (2400h), pozadny klasyczny dobre 200h.

fachowcem nie zostaje sie po przeczytaniu nawet wielu najlepszych ksiazek, niewielu staje sie po 200h nauki

forum.user - 2008-07-22, 20:15

czyli np taki kurs można włożyć między bajki?
http://www.osw.olsztyn.pl/main.php?pg=26
nadaje on jakieś uprawnienia oprócz papieru?

Dokładnie chodzi o to
Cytat:
Kurs masażu leczniczego
Koszt: 950 zł
Liczba godzin: 90 (30 zajęcia teoretyczne, 60 zajęcia praktyczne).
Celem kursu jest nabycie umiejętności stosowania technik masażowych w różnych terapiach i schorzeniach, w szczególności narządów ruchu


Program kursu

1.
Organizacja pracy masażysty oraz higiena wykonywania masażu. Anatomiczne, fizjologiczne i patofizjologiczne podstawy masażu leczniczego
2.
Wady postawy i wpływ masażu na ich zatrzymanie. Badanie orientacyjne i palpacyjne
3.
Masaż z wykorzystaniem czynników fizykalnych
4.
Badania szczegółowe w terapii manualnej. terapia według McKenziego
5.
Badania szczegółowe i mobilizacja kręgosłupa
6.
Masaż punktowy, relaksacja poizometryczna. Techniki zmniejszania i zwiększania napięcia mięśniowego i tkankowego
7.
Wskazania i przeciwwskazania stosowania masażu w różnych jednostkach chorobowych
8.
Mobilizacja kończyny górnej, masaż limfatyczny i pozycje drenażowe, masaż całościowy, masaż poszczególnych części ciała
9.
Masaż klasyczny w wysiłku
10.
Masaż izometryczny, sportowy
11.
Diagnostyka zaburzeń tkankowych. Masaż segmentarny
12.
Egzamin

massagewarsaw - 2008-07-22, 20:30
Temat postu: masaz warszawa
nie ma wielu zawodow, gdzie wystarcza 90 godzin nauki (nie chodzi nawet o godziny zegarowe, ale godziny lekcyjne, czyli 45min), masazysta nie jest takim zawodem.

Nie jest to kurs masazu leczniczgo. Masaz leczniczy to 2 lata nauki, nie mniej, chyba ze masz juz wyksztalcenie medyczne.

Natomiast na tym kilkudziesieciogodzinnym kursie ucza cie: klasycznego, terapii manualnej, masazu urzadzeniami, punktowego, drenaz, izometryczny, sportowy, segmentarny - czyli co najmniej 8 roznych technik w czasie 60 godzin lekcyjnych/45h zegarowych, czyli 5h na kazda z tych technik.

na stopniu profesjonalnym na kazda z tych technik z osobna potrzeba kilkadziesiat/kilkaset godzin.

Skalarrr - 2008-07-22, 20:44

z polskiej literatury polecam książki: leszka magiery
administrator - 2008-07-22, 20:56

Jako że jesteś nowy na forum zapraszam tutaj: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 :!:

Co do informacji o książkach wystarczy poszukać w serwisie e-masaz.pl

http://e-masaz.pl/ksiazki.html

lub jak kto woli www.google.pl fraza książki o masażu

http://www.google.pl/sear...%BCu&lr=lang_pl :wink:

Pozdrawiam :wink:

forum.user - 2008-07-22, 21:10

Witam Pana Administratora i wszystkich forumowiczów :-)
od lektury książek na e-masaz zacząłem, w związku z tym pytanie o pozycje Zborowskiego
dobre są to książki?
nie chodzi o to, że mam problem ze znalezieniem książki o masażu
lecz chcę zasięgnąć opinii, których nie można pominąć i które są niezbędne

a odnośnie tego kursu to czemu nazywa się masaż leczniczy? nie nadaje on uprawnień żadnych?
w Warmińsko-Mazurskim zna ktoś dobre szkoły masażu leczniczego?

massagewarsaw - 2008-07-22, 21:16
Temat postu: masaz warszawa
nawet po mniejszej ilosci godzin mozesz otworzyc gabinet masazu, jest to wymog formalny, ktorego nikt nie sprawdza - natomiast nie jest to kurs masazu leczniczego, organizatorzy wprowadzaja cie w blad. Leczniczy to technik masazysta albo lekarz/fizjoterapeuta po kursie.
forum.user - 2008-07-22, 21:36

czyli nie mogę robić masażu leczniczego po tym kursie?
bo gabinet moge otworzyć już po kursie masażu klasycznego?
i ponawiam pytanie odnośnie kursu technika masażysta
najlepiej w Olsztynie
no i o te "żelazne pozycje" w literaturze
pozdrawiam

massagewarsaw - 2008-07-22, 21:41
Temat postu: masaz warszawa
jesli wiesz, ze chcesz robic masaz leczniczy, to nie trac czasu i wydatku na kurs. Kursy specjalistyczne, uzupelniajace, bedziesz mogl robic w trakcie nauki w szkole policealnej lub po niej.

tak, gabinet mozesz otworzyc nawet po kilkudziesieciogodzinnym kursie.

forum.user - 2008-07-22, 22:00

chcę robić masaż leczniczy, sportowy, klasyczny i relaksacyjny oraz drenaż limfatyczny
na każdy z nch muszę ukończyć kurs?
o jaką szkołę policealną chodzi? technika masażysty?
mam już wyższe wykształcenie - są jakieś studia podyplomowe dające te same uprawnienia co owe szkoły?

massagewarsaw - 2008-07-22, 22:11
Temat postu: masaz warszawa
wszystkie te techniki sa w programie masazu leczniczego, oprocz tego sa inne techniki, ktorych kiedys mozesz zechciec sie dodatkowo nauczyc, np terapia manualna.

tak, chodzi o technika masazyste. Jesli nie masz wyzszego wyksztalcenia medycznego, to nie ma podyplomowych

forum.user - 2008-07-22, 23:01

czyli tylko policealna?
a gdzie można taki kurs 2 letni zrobić? (oprócz policealnej szkoły_



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group