To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż szkoły, kursy, szkolenia - Szkola medyczna a studium

Maly - 2014-03-25, 18:08
Temat postu: Szkola medyczna a studium
Witam,
Ostatnio tak sie zastanawiam czy czyms sie roznia szkoly(typu TEB) oferujace technika masazu a np zawodowe studium masazu? czy roznica jest tylko w nazwie reszta to samo? a jak z perspektywy pracodawcy czy wola i patrza wogole na to? czy interesuje ich wogole jaka szkole konczymy czy tylko to czy mamy papier technika? prosze o odpowiedzi ludzi ktorzy znaja sytuacje z autopsji. Czy ludzie po TEBie maja taka sama szanse jak po studium?
wiem wiem ze umiejetnosci decyduja o tym jakim masazysta bedziesz poprostu chcialbym sie dowiedziec jak to jest z perspektywy pracodawcy i na co on patrzy.

massagewarsaw - 2014-03-25, 18:24
Temat postu: Re: Szkola medyczna a studium
nie ma roznicy, czy szkola publiczna czy niepubliczna, program i egzamin ten sam.
Maly - 2014-03-26, 10:40

a jak to jest z perspektywy pracodawcy moze sie orientujesz? bo niby to i to to samo ale w tych czasach takich ludzi sie spotyka, ze to mam wrazienie robi jakas roznice.
Callisthenics - 2014-07-17, 16:27

Jezeli robisz cos z pasja i nikt Cie do nauki gonic nie musi, to szkola jest bez znaczenia, natomiast sa szkoly w ktorych ucza lepiej i gorzej.. w jednych jest lepsza kadra w drugich niestety troszke slabsza, w jednej szkole masz 7 placowek do odbywania praktyk w drugiej tylko 1. Niektore osoby nie wyniosa zadnej wiedzy nawet z tej najlepszej szkoly jesli im nie zalezy. Z opowiesci starszych absolwentek tej 'gorszej' szkoly w moim miescie pracodawcy spogladajac na CV krecili glowa i mowili ze z tej szkoly osob nie potrzebuja. Ksztalc sie, rozwijaj, rob kursy, praktykuj, wyrabiaj opinie.
ekspert - 2014-09-01, 09:28

Po zdanym egzaminie zewnętrznym to twoja osobowość i cechy osobiste będą dla pracodawcy najważniejsze. Dyplom w całym kraju jest taki sam.
Ekspert

mmichalska - 2015-02-03, 09:55

Zgadzam się, chociaż jeżeli myślisz o zawodzie masażysty/fizjoterapeuty poważnie polecam studia. Zrobiłam dwuletnią szkołę policealną i odradzam.
bellabet - 2015-04-27, 08:48

Ja też kończyłam kurs w szkole policealnej i raczej nie polecam...
adamk - 2015-09-09, 08:58

Też uważam, że wszystko zależy od człowieka, ten który skończył studia może sobie nie radzić i być kiepski, a ten który ukończył kurs - może wymiatać, jednakże pewne jest to że trzeba się cały czas rozwijać, dokształcać, robić dodatkowe kursy.
aviria30 - 2015-09-17, 14:17

przede wszystkim można iść do dobrego studium o profilu medycznym i uczyć się od wieloletnich masażystówm a to zmienia postać rzeczy
BabaJaga - 2016-01-21, 13:11

Ja chodzę na studia z kosmetologii do Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Warszawie i jakie jest moje zdziwienie... Mamy dużo zajęć praktycznych, teorię też, ale najważniejsze, że mozną się nauczyć praktyki, z masażami na pewno też właśnie tak jest, trzeba tylko dobry kierunek znaleźć


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group