To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Serdeczne podziękowanie czytelnikom

Bodyworker - 2014-03-04, 23:12
Temat postu: Serdeczne podziękowanie czytelnikom
Wiem z korespondencji że sporo osób na forum nie tylko zajmuje się masażem zawodowo, ale są także pacjentami, klientami, hobbystami, słowem korzystają z masaży.

Dlatego też, pozwolę sobie gorąco podziękować czytelnikom za kilkanaście lat „współpracy”, ponieważ nie byliście bierni. Nie w tym rzecz aby coś tam kupić, ale wyrazić jasno swoje zdanie, te pozytywne jak i też czasem krytyczne ale konstruktywne uwagi. Korespondencja przez lata, spotkania na przeróżnych kongresach, szkoleniach, wszystko to dostarczało przemyśleń, a w rezultacie kolejne tematy do otwartych dyskusji na forach, podczas konferencji i spotkań, słowem tematy do kolejnych artykułów i książek. Były one jednak przede wszystkim odpowiedzią nie tylko na rynek wydawniczy pod kątem terapeutów, ale tych bardziej poszukujących pacjentów, klientów, a także hobbystów.

Obserwacje i przypadek.

Zainteresowania poza zawodowe (muzyka, socjologia, historia, etnografia,) pozwoliły na wgląd nie tylko w to co dziś jest potrzebne, ale co będzie jutro. Kiedy pojawiały się na początku lat 90-tych bardziej sensowne książki dotyczące mojej branży, pomyślałem, iż nie mamy artykułów, a co dopiero książek pisanych językiem zrozumiałym dla korzystających z zabiegów. Po pierwszym artykule w popularnej prasie pojawiły się następne w medycznej, kosmetycznej, dotyczącej masażu czy fizjoterapii, posypały się propozycje na następne i tak koło ruszyło. Podobnie było z pierwszym szkoleniem, wykładami. Kiedy zwrócono się do mnie byłem trochę tym zdziwiony, zakłopotany, ale też zaintrygowany, ponieważ nie miałem większych oporów w rozmowach w grupie, wręcz przeciwnie. Piszę aby serdecznie podziękować ale także odpowiedzieć na kolejne pytania. (...).

(...) Od początku lat 90-tych, miałem przyjemność promować różne rozwiązania. Masaż leczniczy z elementami relaksacji, w czasie kiedy te dwa kierunki były mocno odgrodzone, a pojęcie relaksacji było słabo rozpowszechnione i kojarzone jedynie ze wschodnimi metodami. Praca z powięzią była mało znana, ledwo kojarzono masaż tkanki łącznej, a co dopiero na potrzeby relaksacji. Masaż w nurcie body work, był kolejnym krokiem i zaowocował szkoleniami z Integracyjnego Masażu Body Work w odnowie psychosomatycznej. Rosnące problemy zdrowotno-estetyczne, znalazły zastosowanie w popularyzowaniu DMA, czyli Dynamicznym Masażu Antycellulit, Modelowaniu miejsc problemowych oraz wczesnej rewitalizacji po porodzie. Współpraca z lekarzami zaowocowała w programie: kliniczne zastosowanie masażu w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej. Praktyka i popularyzacja masażu w okresie macierzyństwa, przekonywała korzystające z masażu jako przygotowanie, masaż w okresie ciąży, a także po porodzie, ale ze zdrowym rozsądkiem, tam gdzie jest to wskazane. W połowie lat 90-tych miałem okazję także popularyzować poza gabinetem w praktyce, także nurt masażu dla firm i na terenie firm, nie tylko jako work-site, ale w innych alternatywnych odsłonach.

To nie były wyszukane propozycje, ale reakcja na poszukiwania, pytania klientów i pacjentów, a poza praktyką znalazły odzwierciedlenie w dziesiątkach artykułów dla prasy i w Internecie oraz na kongresach i szkoleniach.

Warto słuchać o co pytają wprost pacjenci, lub klienci pytają między zdaniami. (...)


Cały komentarz na stronie: http://bodyworker.pl/Ksia-ki,-artyku-y,-media/

Pozdrawiam serdecznie, jeszcze raz z podziękowaniami Piotr Szczotka.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group