To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jak przygotować się do pierwszego zabiegu masażu

nataliaa - 2008-07-10, 19:13
Temat postu: Jak przygotować się do pierwszego zabiegu masażu
Dostalam propozycje dorabiania sobie jako masazystka jestem po kursach wiec troche sie obawiam ze moze byc ciezko. Jednak silniejsza jest chec praktyki no i postanowilam sprobowac. Czy moglibyscie dac mi kilka rad jak zaczac.. tzn czy mam sobie notowac np. klientki ich upodobania, a najwazniejsze; czy wystarczy wymienic przed masazem czy ma klientka jakies przeiwskazania?Zaznacze ze bedzie to gabinet kosmetyczny wiec pewnie bede wykonywac klasyka i drenaz na poczatek... szczegolow jeszcze nie znam.. czekam na odpowiedz,

pozdrawiam

massagewarsaw - 2008-07-10, 20:24
Temat postu: masaz warszawa
szczegolnie jako poczatkujaca powinnas prowadzic dokladna karte klienta, zeby widziec postep zabiegow, np pomiary obwody konczyny przed i po manualnym drenazu limfatycznym. Do karty zalaczasz formularz z konsultacji przed pierwszym zabiegiem. Prowadzenie tego bedzie wymagac troche czasu, pewnie nieodplatnego, ale jest dobrym sposobem na nauke o roznych schorzeniach.

raczej nie powinnas notowac upodoban na karcie klienta, bo mozliwe ze bedziesz dzielic prace z innymi masazystami w gabinecie, ale mozesz prowadzic dodatkowe notatki dla siebie w oddzielnym zeszycie. Miej na uwadze prywatnosc klientow i nie rob notatek bardzo osobistych, rowniez trzymaj je zamkniete, zeby ktoras z kosmetyczek nie zaczela ich czytac z nudow czy ciekawosci.

nataliaa - 2008-07-10, 21:07

bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz!!! :grin:
administrator - 2008-07-10, 21:10
Temat postu: Re: masaz warszawa
massagewarsaw napisał/a:
szczegolnie jako poczatkujaca powinnas prowadzic dokladna karte klienta, zeby widziec postep zabiegow, np pomiary obwody konczyny przed i po manualnym drenazu limfatycznym. Do karty zalaczasz formularz z konsultacji przed pierwszym zabiegiem. Prowadzenie tego bedzie wymagac troche czasu, pewnie nieodplatnego, ale jest dobrym sposobem na nauke o roznych schorzeniach.

raczej nie powinnas notowac upodoban na karcie klienta, bo mozliwe ze bedziesz dzielic prace z innymi masazystami w gabinecie, ale mozesz prowadzic dodatkowe notatki dla siebie w oddzielnym zeszycie. Miej na uwadze prywatnosc klientow i nie rob notatek bardzo osobistych, rowniez trzymaj je zamkniete, zeby ktoras z kosmetyczek nie zaczela ich czytac z nudow czy ciekawosci.

Mi sie wydaje ze na to czasu nie ma :)
Nie jest to troche za długo ?
Pytasz o przeciwwskazania do zabiegu, przygotowujesz wsio i robisz zabieg bo już za drzwiami może czekać zniecierpliwiony kolejny pacjent :wink:

massagewarsaw - 2008-07-10, 21:24
Temat postu: masaz warszawa
jesli masazysta jest juz doswiadczony to ograniczy papierki do minimum i zorganizuje tak, zeby zabieraly najmniej czasu, np recepcjonistka moze wypelnic dane osobiste klienta. Ja konsultacje notuje dopiero po zabiegu, gdy klient odpoczywa jeszcze na stole albo sie zbiera do wyjscia - mam juz wtedy obraz klienta. Uzywam skrotow i symboli.

na poczatku to rzeczywiscie zabiera duzo czasu, ale tez jest forma nauki. Warto wziac 15 minutowa przerwe miedzy zabiegami, rowniez zeby odpoczac. W nowo otwieranym gabinecie nie spodziewal bym sie tez zbyt duzego ruchu

administrator - 2008-07-11, 16:30
Temat postu: Re: masaz warszawa
massagewarsaw napisał/a:
na poczatku to rzeczywiscie zabiera duzo czasu, ale tez jest forma nauki. Warto wziac 15 minutowa przerwe miedzy zabiegami, rowniez zeby odpoczac. W nowo otwieranym gabinecie nie spodziewal bym sie tez zbyt duzego ruchu

Dużo w tym racji ! :wink:

nataliaa - 2008-07-11, 18:31

Wlasnie wydaje mi sie ze klientow nie bedzie duzo przynajmniej na poczatku ale mam nadzieje ze z czasem to sie zmieni :) Bardzo dziekuje za cenne rady na pewno wykorzystam je podczas mojej praktyki :mrgreen:
administrator - 2008-07-12, 00:08

nataliaa napisał/a:
Wlasnie wydaje mi sie ze klientow nie bedzie duzo przynajmniej na poczatku ale mam nadzieje ze z czasem to sie zmieni :) Bardzo dziekuje za cenne rady na pewno wykorzystam je podczas mojej praktyki :mrgreen:

Nam tylko zostaje życzyć Ci powodzenia :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group