To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Masaż na czkawke - badanie naukowe

massagewarsaw - 2014-02-19, 20:09
Temat postu: Masaż na czkawke - badanie naukowe
Wprawdzie to badanie naukowe zostalo przeprowadzone tylko na jednym pacjencie, ale podobny przypadek zdarzyl sie rowniez wczesniej.

Masaz odbytu w przypadku napadu przewleklej czkawki z pewnoscia jest lepszym rozwiazaniem, niz leczenie farmakologiczne.

Abstract
A 60-year-old man with acute pancreatitis developed persistent hiccups after insertion of a nasogastric tube. Removal of the latter did not terminate the hiccups which had also been treated with different drugs, and several manoeuvres were attempted, but with no success.

Digital rectal massage was then performed resulting in abrupt cessation of the hiccups. Recurrence of the hiccups occurred several hours later, and again, they were terminated immediately with digital rectal massage. No other recurrences were observed. This is the second reported case associating cessation of intractable hiccups with digital rectal massage.

We suggest that this manoeuvre should be considered in cases of intractable hiccups before proceeding with pharmacological agents.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2299306

massagewarsaw - 2014-04-01, 07:09

w tym szczegolnym dniu podbijam, zeby przypomniec o bardzo niszowych pacjentach i bardzo ciekawej technice
Kajaanna - 2014-04-04, 12:16

mnie absolutnie ta technika nie ciekawi :???:
massagewarsaw - 2014-04-05, 13:26

czy znasz przypadek medyczny, gdzie 2 krotkie i czesciowe zabiegi masazu w odstepie kilkugodzinnym wyleczyly z chronicznego schorzenia, na ktory nie bylo innego sposobu?
drhouse - 2015-02-28, 20:12

ja nie znam, ale chętnie się dowiem:)
massagewarsaw - 2015-10-20, 09:04

tzn chcesz dostac taki masaz?
Niesza167 - 2015-12-22, 22:31

Nie podejrzewałam, ze można w ten sposób leczyć czkawkę :shock:
sylwia4012 - 2016-02-25, 20:31

Ja też nie :D
Tobiasz - 2016-02-29, 20:10

Hehe, ja też nie miałem pojęcia. Dobrze że czkawka dopada mnie bardzo często i na bardzo krótko :D
namdu - 2016-03-15, 12:50

Sama, nie wiem. Nie wydaje mi się jednak by było to możliwe ? Tzn. jasne. Masaże są lecznicze i pomagają w wielu schorzeniach, aczkolwiek nie sądzę żeby mogły zdziałać coś na mimowolne ruchy przepony.
masquerade90 - 2016-05-17, 13:35

Mnie na czkawkę ze wszystkich cudownych metod pomagało tylko w dzieciństwie straszenie przez babcię :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group