To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Książki dla ambitnych masażystów?

WolnyRynek - 2014-02-16, 19:05
Temat postu: Książki dla ambitnych masażystów?
Witam wszystkich :)
Chciałbym się dowiedzieć, jakie książki polecacie, aby poszerzyć swoją wiedzę i stać się lepszym specjalistą? Na moim policealnym studium polecają nam ciągle tego Zborowskiego, aczkolwiek wypożyczyłem z biblioteki parę jego książek (wszystkie tomy "Masaż w wybranych jednostkach chorobowych") i mam wrażenie, że facet bardzo lubi niepotrzebnie powtarzać pewne treści...
Może więc powinienem zaopatrzyć się w jakieś konkretne książki pana Magiery albo Prochowicza?
Jestem strasznie "podjarany" masażem i czuję, że w końcu natrafiłem na coś, co lubię robić. Stąd ten głód wiedzy :P
Pozdrawiam

administrator - 2014-02-16, 19:08

Zapraszam: http://e-masaz.pl/page.php?id=ksiazki_o_masazu
WolnyRynek - 2014-02-19, 23:45

Chodziło mi raczej o osobiste opinie, a nie spis wszystkich możliwych książek...
Bodyworker - 2014-02-20, 01:26

Aby się nie powtarzać to może: Publikacje dla bardziej wymagających terapeutów masażystów i poszukujących na ten temat literatury i badań. http://www.bodywork.com.pl/?p=3891 u dołu jest kilka dobrych pozycji, dostępnych także w języku polskim.
Powodzenia w praktyce i poszukiwaniach Piotr

P.S. W wolnej chwili coś tam dopiszę, ale na razie to jest materiał do opanowania na kilka lat :)

Kajaanna - 2014-04-04, 12:29

Dobrze poszerzyć wiedzę można z książką Patologia narządu ruchu Krzysztofa Spodaryka ( nie ma w niej jednak nic o masażu to sam już musisz wyszukać) oraz Anatomia funkcjonalna narządu ruchu Adama Gąsiorowskiego (obrazki z mięśniami)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group