To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Lekka skolioza odcinka piersiowego

burza011 - 2014-01-31, 16:56
Temat postu: Lekka skolioza odcinka piersiowego
Witam mam 22 lata za 2 miesiące będe miał komisje lekarską do policji jednak obawiam się iż moge nie przejśc jej przez lekka skolioze odcinka piersiowego.. Byłem rok temu u lekarza kazał chodzić mi na basen i podciągac sie na drażku jednak trochę basen zlekceważyłem ; ) Mam pytanie jest możliwość przy intensywnych masażach w tak krótkim czasie wyprostować jakoś kręgosłup ? Jestem zielony w tych sprawach ale słyszałem że coś takie istnieje..teraz ostro ćwiczę godzinke dziennie lub 1,5 Na kregosłup ale same ćwiczenia z pewnością nic nie poradzą...Więc jedyna moja nadzieja u masazysty : / Nie wiem czy najpierw zrobić RTG kręgosłupa ? I czy wystarczy odcinek piersiowy czy cały prześwietlić ? Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam..
massagewarsaw - 2014-02-16, 14:21
Temat postu: Re: Lekka skolioza odcinka piersiowego
jesli przez rok wykonywalas przepisane cwiczenia, to brak basenu jest drugorzedny. Przy tak intensywnych cwiczeniach, potraktuj masaz raczej jako nagrode i rozluznienie miesni, niz jako pomoc w skoliozie. Oczywiscie wybierajac masazyste spytaj go, czy ma doswiadczenie ze skrzywieniami.

idz ponownie do lekarza, nawet pod pretekstem bolu, zeby ocenil stopien skrzywienia, skierowal na przeswietlenie. Moze ci sie dostana teraz masaze i fizjo na ubezpieczenie (choc mozesz czekac miesiacami).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group