To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Niezidentyfikowany ból łydek

rebelgirl86 - 2014-01-30, 19:26
Temat postu: Niezidentyfikowany ból łydek
Hej Wszystkim Masażystom :)
Chciałabym Was zapytać, mam pacjenta który przychodzi do mnie od jakiegoś czasu na masaż i ogólnie jego stan zdrowia jest dobry, nie dolegają mu żadne powazne choroby ale ma dość stresującą pracę. I ostatnio powiedział mi, że jego problemem są łydki, że nie uprawia sportów żadnych ostatnio ale chodzi do pracy około 30 min w jedna i w drugą stronę i to tyle a codziennie rano jak się budzi odczuwa jakby zmęczenie mięśni w łydkach. Macie może jakieś pomysły co to może być? Ja jedynie myślę, że może być to powiązane ze stresem i że może jego ciało nie potrafi się odpowiednio zregenerować w czasie snu... no sama nie wiem...
Jesli macie jakieś pomysły lub rozwiązania/porady to będę wdzięczna :)
Pozdrawiam

massagewarsaw - 2014-01-31, 09:10
Temat postu: Re: Niezidentyfikowany ból łydek
Duzo siedzenia moze powodowac slabe krazenie i nadwrazliwosc, sprawdz opuchniecie kostki i stopy. Daj drenaz zamiast masazu. Nogi na stol gdzie tylko moze. W lozku stopy na poduszkach.

Sprawdz jego buty, czy sa nietypowo rozciagniete i starte. Wyslij do ortopedy po wkladki.

Mode miec tez problem z achillesem czy glebokie zylaki, niewidoczne przez skore



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group