To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Depilacja ciała przed masażem

limonka - 2014-01-30, 13:35
Temat postu: Depilacja ciała przed masażem
Witajcie masażyści.
Z góry przepraszam że zaśmiecam wasze forum/poruszacie tutaj poważne sprawy/ ale potrzebuje fachowej porady ;)

Wybieram się na pierwszy masaż całego ciała i nie wiem jak postąpić.
Mam bardzo wrażliwą skórę i staram się depilować jak najrzadziej, bo po goleniu skóra jest zawsze mocno podrażniona i bolesna.
Czy masażyście będzie przeszkadzało jeśli będę miała, 3dniowy zarost na nogach, taki ok 2mm?
czy może tak krótkie włoski są jeszcze gorsze, niż swieżo ogolone ciało? podczas masowania
Nie chcę się golić bezpośrednio przed masażem bo moja skóra długo dochodzi do siebie, a masaż ma mi sprawić przyjemność a nie pieczenie i ból.

Napiszcie jak to wygląda z waszej perspektywy, gładko wydepilowane nogi pewnie lepsze do masażu?

Pozdrawiam was

administrator - 2014-01-30, 20:52

Jeśli zarost jest zbyt długi podczas masażu może dość podrażnienia mieszków włosowych. Dlatego jak ktoś posiada długi zaraz powinno się go przed zabiegiem usunąć. Zarost 2mm nie powinien przeszkadzać masażyście.
Bodyworker - 2014-02-05, 19:56
Temat postu: Re: Depilacja ciała przed masażem.
limonka napisał/a:
Witajcie masażyści.
Z góry przepraszam że zaśmiecam wasze forum/poruszacie tutaj poważne sprawy/ ale potrzebuje fachowej porady ;)

Napiszcie jak to wygląda z waszej perspektywy, gładko wydepilowane nogi pewnie lepsze do masażu?

Pozdrawiam was


To są pewne mity!
Profesjonalista wie jak postępować i z za długimi włosami i ze skórą świeżo po depilacji. Zależy też w jakim dokładnie celu będzie wykonany masaż. Czasem ocena stanu skóry wraz z włosami "normalnej długości" jest przydatna. Nie mam teraz czasu aby to dokładnie tłumaczyć :) Czym bardziej naturalne ciało, tym więcej informacji. To tak w skrócie.

Pacjentkom, klientkom mówię, jeśli korzystają z serii zabiegów, aby dały sobie spokój jeśli można z świeżą depilacją. Wiem może być czasem problem ze skrępowaniem, ale swoją drogą, dermatolodzy trąbią na alarm, skóra musi czasem po prostu czasem odpocząć.

Powodzenia Piotr

PawelGW - 2014-02-11, 12:11

Jak dla mnie, to oczywiście, że gładkie ciało masuje się "wygodniej", ale jak ktoś jest profesjonalistą, to owłosienie nie stanowi większego problemu, tak w bardzo dużym skrócie i uproszczeniu.

Pozdrawiam

Anonymous - 2014-02-26, 10:23

Ja wolę masować dłuższy zarost niż jeśli mi zgoli ktoś nogi 2 dni wcześniej przed masażem i później masuję odrastające włoski. Wiadomo wtedy jest skóra szorstka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group