To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Egzamin zawodowy Technik masażysta - Egzamin zawodowy teoretyczny/praktyczny czerwiec 2014

Anonymous - 2014-06-09, 12:43

[quote="Halford"]A czy przy wypełnianiu tych zaleceń itd, to trzeba napisać na początku "projekt realizacji prac związanych z... bla bla bla" czy po prostu Ad. 1 zalecenia, Ad.2. przeciwwskazania itd.?[/quote

Nie nie;)
Masz pokolei przeciwskazania
1
2
3
4
5
6
Zalecenia dla pacjenta...
1
2
3

Przy przeciwskazaniavh jest duzo miejsca więc lepiej napisać więcej niż sie nie wkleic w klucz..

Halford - 2014-06-09, 12:48

A no tak myślałem. Super. Dzięki za szybką odpowiedź ;)
Joasia71 - 2014-06-09, 12:49

bambo napisał/a:
Jestem po miałam l-s druga grupa th-l do wypisania zalecenia i przeciwskazania i tu zaznaczam napiszcie podstawowe nadciśnienie, nowotwory, miesiaczka, gorączka, rany, choroby zakaźne, bo ja niestety na tym poleglam gdyż sie nie wkleilam.. co jeszcze, ogólnie luz cały zabieg spoko pamiętajcie o glaskaniach i rozcieraniach wyrostkow kolczystych, podzieleniu na tech powierzchowne i głębokie.
Dzięki,, bambo'' za info,trzymałam kciuki za Ciebie i wysyłałam pozytywną energię :) Będzie dobrze zdałaś na pewno ,pozdrawiam :)
basiunka38 - 2014-06-09, 13:00

bambo napisał/a:
Jestem po miałam l-s druga grupa th-l do wypisania zalecenia i przeciwskazania i tu zaznaczam napiszcie podstawowe nadciśnienie, nowotwory, miesiaczka, gorączka, rany, choroby zakaźne, bo ja niestety na tym poleglam gdyż sie nie wkleilam.. co jeszcze, ogólnie luz cały zabieg spoko pamiętajcie o glaskaniach i rozcieraniach wyrostkow kolczystych, podzieleniu na tech powierzchowne i głębokie.




Jęśli nadciśnienie to należy zaznaczyć że nieuregulowane, jeżeli gorączka to dodać od 38 stopni, jeżeli rany to należy dodać, że na odcinku masowanym. :)

Anonymous - 2014-06-09, 13:11

Trzeba nie trzeba podałam to co trzeba a jak to rozpiszesz to już od ciebie zależy;)
Anonymous - 2014-06-09, 13:57

robobobo91 nie mogę napisać Ci wiadomości bo za krótko jestem na forum :neutral:
Anonymous - 2014-06-09, 13:58

ęśli nadciśnienie to należy zaznaczyć że nieuregulowane, jeżeli gorączka to dodać od 38 stopni, jeżeli rany to należy dodać, że na odcinku masowanym. :) [/quote]


Dzięki za te podpowiedzi, napewno się przydadzą :D

Stycha - 2014-06-09, 14:14

czy ktoś moze wyjaśnic jak i czym odkazic skórę pacjenta bo nauczyciele mówią że tego się nie robi bo nie jesteśmy chirurgami i w książce też tego nie ma?
alutka - 2014-06-09, 15:06

Jak masowaliście LS? Czy opracowaliście też kręgosłup i grzbiet?
wizzair - 2014-06-09, 15:42

u mnie w szkole w spisie rzeczy na egzamin nie płynu do dezynfekcji skóry pacjenta,wiec napewno tego nie bedziemy robić,no i uczyli nas że jak już jest taki płyn to tylko do dezynfekcji stóp.A jak ze stołami jest,czy samemu trzeba regulować czy w parach czy jak?tego się najbardziej obawiam bo stoły u nas to tragedia,napisze mi ktoś kto zdawał już,dziekuję aha i obowiązkowo w środe napisze czy standardowo było
Daniel_26 - 2014-06-09, 15:49

alutka napisał/a:
Jak masowaliście LS? Czy opracowaliście też kręgosłup i grzbiet?


No wiesz. A gdzie masz LS?
W zadaniu pisze masaż grzbietu i kręgosłupa w odcinku LS.
Nie masujesz przecież pośladków (no częściowo tylko).
I masujesz tylko w odcinku LS (od pierwszego kręgu lędźwiowego z kością krzyżową włącznie i po bokach (aż do linii pachowych) po grzbiecie w tym odcinku) ani centymetr wyżej i niżej.

Staraj się pokazać wszystkie rodzaje chwytów w znaczeniu. Że jak robisz głaskanie, to pokaż to paliczkowe, całymi dłońmi, z obciążeniem. Rozcieranie i powierzchniowe i głębokie. Chwyty stosowane na grzbiecie i chwyty na kręgosłup.
Jeśli chodzi o diagnostykę, to nie trzeba jej wiele. Oglądanie, głaskanie, jakieś obmacywanie w zupełności wystarczy.

Nie ma czegoś takiego jak dezynfekowanie skóry pacjenta. To są zamierzchłe czas. Pacjent nie ma nic na plecach, by trzeba było go dezynfekować a po drugie to nie ma nawet czym tego zrobić.

I nie stresować się. Naprawdę nie ma czym. Podejść na luzie i będzie ok. W momencie jak położyłem ręce na pacjencie, cały stres mi minął i robiłem co do mnie należy (a bałem się, że będą mi się ręce trzęsły).

Halford - 2014-06-09, 16:05

Należy jednak pamiętać, że mimo iż mamy do wymasowania to LS lub Th, to i tak należy przegłaskać cały grzbiet, zarówno na początku jak i na końcu zabiegu.
Co do dezynfekcji to jeśli macie jakiś spirytus i waciki to należy skórę zdezynfekować, jeśli nie ma tego w zestawie to nie, bo wiadomo, że środkiem do dezynfekcji stołu nie będziemy dezynfekować pacjenta.

wizzair - 2014-06-09, 16:14

wiadomo że trzeba przegłaskać całość na początku i na końcu,mi to chyba najlepiej wibracja wyjdzie stres mnie zrzera:(
oskar - 2014-06-09, 16:19

spoko pomorze, oby dwie grupy masaż grzbietu i kręgosłupa odcinek th-l jedna grupa, a druga i l-s, rozluźniający. Tak jak pisaliśmy wszyscy. Uzupełnienie karty pacjenta + p.wskazania bezwzględne ( 6 przeciwwskazań ) i zalecenia dla pacjenta ( 3 zalecenia )
robobobo91 - 2014-06-09, 16:30

Przed chwytami diagnostycznymi głaszczemy cały grzbiet, a jak nałożymy już oliwkę na ręce to też na początku głaszczemy cały grzbiet( rozprowadzamy oliwkę), czy tylko podany odcinek ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group